استقلال از اعلام رقم قراردادهای بازیکنان و اسپانسر خودداری کرد

در آخرین روزهای سال ۱۴۰۰ بود که پذیره‌نویسی سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در فرابورس انجام شد و پس از سال‌ها حرف و حدیث، واگذاری استارت خورد و رسماً ۱۰ درصد از سهام سرخابی‌ها به هواداران این تیم فروخته شد. اتفاقی که امید می‌رفت باعث شفافیت در دو باشگاه پُر هوادار تهرانی شود و الزامات بورس، ابهامات سرشار استقلال و پرسپولیس و اتفاقات آن را به «اتاق شیشه‌ای» وعده داده شده تبدیل کند و تمام دخل و خرج سرخابی‌ها اعلام شده و به اطلاع سهام‌دارانش برسد.

به گزارش تازه‌نیوز، در گام اول، فروش ۱۰ درصد سهام حدود ۳۵۰ میلیارد تومان به حساب هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس واریز کرد تا حداقل مشکلات یک سال و نیم اخیر این دو باشگاه با تکیه بر همین منابع مالی جمع‌و‌جور شود. هر چند آبی‌پوشان به طور کامل و سرخ‌ها بخش اعظمی از این پول را خرج کرده‌اند اما حداقل الزام بورس به انتشار صورت‌های مالی، قرارداد بازیکنان و قراردادهای امضا شده در هر یک از باشگاه‌ها، اطلاعات زیادی را از فرآیند اقدامات هر دو باشگاه در اختیار هواداران قرار می‌داد. موضوعی که به نظر می‌رسد در چند ماه اخیر بنا به دلایل نامعلوم در باشگاه استقلال کمرنگ شده است.

به نقل از تسنیم، در حالی که فصل نقل‌و‌انتقالات لیگ برتر در تاریخ ۸ شهریورماه به پایان رسیده؛ باشگاه استقلال برخلاف رقیب خود هنوز ارقام قرارداد بازیکنان و کادرفنی برای فصل جدید را منتشر نکرده که دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست. ضمن اینکه رقم قرارداد روی پیراهن استقلال هم اگر چه اعلام شده اما به صورت رسمی روی سایت بارگذاری نشده است.

همچنین این باشگاه با گذشت حدود دو هفته از انتخاب اسپانسر جدید خود، رقم قرارداد این اسپانسر را هم به صورت رسمی اعلام نکرده تا همچنان گمانه‌زنی‌ها در این‌باره ادامه داشته باشد. این در شرایطی که ابهاماتی درباره اسپانسر استقلال ایجاد شده و انتشار آن می‌تواند به تمام ابهامات، شایعات و سؤالات پاسخ دهد.

به نظر می‌رسد عدم اطلاع‌رسانی قراردادها به یک عادت در باشگاه استقلال تبدیل شده و آبی پوشان تنها پس از ۱۸ ماه از ورود به فرابورس، دیگر تمایل چندانی به انتشار اطلاعات و قراردادهای خود ندارند. موضوعی که در دوران مدیرعاملی علی خطیر به اوج رسیده و این باشگاه پس از حضور او، تا این لحظه مبلغ قرارداد هیچ یک از بازیکنان یا قراردادهای منعقد شده را به طور رسمی منتشر نکرده است. انتظار می‌رود مدیرعامل باشگاه استقلال در راستای شفاف‌سازی قراردادها را منتشر کند تا بدین ترتیب هم روشنگری شود و هم از بیشتر شدن شایعات و ابهامات جلوگیری به عمل آید و اتاق شیشه‌ای وعده داده شده شفاف باشد، نه کدر.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.