۶۰۰ هزار دانش‌آموز خارجی در کشور تحصیل می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۶۰۰ هزار دانش‌آموز تبعه خارجی از خدمات آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران بهره می‌گیرند و در مدارس کشورمان در حال تحصیل هستند.

به گزارش تازه‌نیوز، رضا مراد صحرایی روز جمعه در اجتماع فرهنگیان شاهد علویان که در مجتمع نفت محمودآباد برگزار شد، اظهار کرد: ۶۰۰ هزار دانش‌آموز مهمان از سایر کشورها در مدارس کشور در حال تحصیل هستند که از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است و نشان می‌دهد ایران از روز نخست یاری‌گر مظلومان بوده است.

به نقل از ایرنا، وی با بیان این‌که امکان نام‌نویسی دانش‌آموزان تبعه خارجی در سراسر کشور فراهم است، خاطرنشان کرد: روند ثبت‌نام دانش‌آموزان تبعه خارجی با توجه به تاسیس سازمان ملی مهاجرت تغییراتی داشت. اما در مجموع جمهوری اسلامی ایران امکان تحصیل دانش‌آموزان تبعه سایر کشورها را در سراسر کشور فراهم کرده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: شاید برخی دانش‌آموزان تبعه خارجی تاکنون در مدارس نام‌نویسی نکرده باشند که جا ماندن آن‌ها از تحصیل ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد و باید ابتدا حضور خود در ایران را ثبت قانونی کنند.

وزیر آموزش و پرورش به منظور حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان و بررسی وضعیت تحصیل دانش آموزان و فعالیت معلمان در قالب سفر ۲ روزه به مازندران سفر کرده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.