رئیس جمهور اوکراین: نگران کودتا علیه خود هستم

رئیس جمهور اوکراین، روسیه را به طراحی کودتا علیه خود متهم کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، ولودیمیر زلنسکی،‌ رئیس جمهور اوکراین مدعی شد، کودتای جدیدی که او «به سبک کودتای میدان» خواند در حال چیده شدن در اوکراین با هدف سرنگونی دولت او است و روسیه پشت این دسیسه است. شبکه بلومبرگ گزارش داد، زلنسکی بعد از دیدار با خبرنگاران خارجی مدعی شد: «ما این اطلاعات را از جانب نیروهای اطلاعاتی و شرکایمان دریافت کرده‌ایم.»

به نقل از ایسنا، زلنسکی ادامه داد، این کودتا که او از آن تحت عنوان کودتای «میدان-۳» یاد کرد، در حال چیده شدن توسط روسیه برای اجرا شدن در اوکراین است.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، اخیرا رسانه‌های اوکراینی از بروز اختلاف نظر در داخل طبقه حاکم در این کشور خبر دادند. این رسانه‌ها نوشتند، این اختلافات بین زلنسکی و فرماندهان ارشد ارتش او از جمله والری زالوژنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین بر سر وضعیت ضد حمله این نیروها علیه روسیه بروز یافته است. زالوژنی اخیرا با منتشر کردن مقاله‌ای در نشریه اکونومیست، از استراتژی جنگی مقام‌های دولت زلنسکی انتقاد کرد.

زلنسکی در دیدار با نمایندگان رسانه‌ها افزود: «در حال حاضر تمرکز من بر کمک گرفتن از غرب است. توجه آنها به دلیل وضعیت خاورمیانه و دلایل دیگر به منطقه دوم معطوف شده است. بدون حمایت آنها، ما عقب نشینی خواهیم کرد.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.