آمریکا کتائب حزب‌الله را تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد شش فرد وابسته به گروه کتائب حزب الله مستقر در عراق را تحریم کرد.

به گزارش تازه‌نیوز، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی ادعا کرد: گروه کتائب حزب الله مستقر در عراق که توسط نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آموزش، تامین مالی و پشتیبانی می‌شود، در پشت موجی از حملات اخیر علیه آمریکا و شرکای آن در عراق و سوریه پس از حملات هولناک حماس علیه اسرائیل قرار دارد.

به نقل از ایرنا، سابرینا سینگ معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز پنجشنبه به وقت محلی اعلام کرد که تعداد حملات به نیروهای آمریکا در عراق و سوریه به تلافی بمباران نوار غزه از سوی اسرائیل به ۵۸ بار رسیده است و واشنگتن به این حملات در صورت ادامه، پاسخ خواهد داد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گروه کتائب سید الشهدا و هاشم فینیان رحیم السراجی رهبر آن را تحریم کرد. کتائب سید الشهدا، یکی دیگر ازگروه های دیگر عراقی وابسته به ایران است که از سوی سپاه پاسداران حمایت می‌شود و حملاتی را علیه نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه طراحی کرده و در آن مشارکت داشته است.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «اقدام امروز این پیام را به کتائب حزب الله و سایر گروه های مورد حمایت ایران ارسال می کند مبنی بر اینکه از تمام تمهیدات موجود برای پاسخگو ساختن بازیگران فرصت طلبی که به دنبال سوء استفاده از وضعیت غزه برای اهداف خود هستند، استفاده خواهد کرد. ما کاملاً به امنیت و ثبات در خاورمیانه متعهد هستیم و در تلاش‌های خود برای ایجاد اختلال در این فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ثابت قدم هستیم.»

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: عماد ناجی البهادلی رئیس شورای کتائب حزب الله ، حبیب حسن مقامس دراجی رئیس امور خارجه این گروه، جعفر الحسینی سخنگوی این گروه، خالد کاظم جاسم السکنی یکی از فرماندهان نظامی ارشد این گروه، باسم محمد حسب المجیدی رئیس توسعه تجاری این گروه و مجتبی جهاندوست یک عضو سپاه پاسداران از جمله کسانی هستند که در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفتند.

پایگاه‌های نظامی ایالات متحده آمریکا در عراق و سوریه از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهرماه) هدف حملات پهپادی، راکتی و موشکی قرار گرفته اند. مقاومت اسلامی عراق به دنبال اقدام رژیم اسرائیل در تلافی عملیات طوفان الاقصی که نوار غزه را بمباران می کند و حمایت واشنگتن از این حملات، به ایالات متحده هشدار داده بود که پایگاه‌های آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار خواهد داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۲۳ ابان ماه نیز در تداوم حمایت واشنگتن از رژیم اسرائیل اعلام کرد: دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا هماهنگ با انگلیس، سومین دور تحریم های خود را علیه افراد و نهادهای وابسته به حماس از زمان «حملات تروریستی» این گروه در ۷ اکتبر به اسرائیل اعمال کرد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده بود : این اقدام مقامات کلیدی حماس و اقداماتی را که ایران از طریق آنها از حماس و جهاد اسلامی فلسطین حمایت می کند، تحریم می کند. تحریم های امروز به همراه انگلیس و با هدف محافظت از سیستم مالی بین‌المللی در برابر سوء استفاده از سوی حماس و حامیان آن است. وزارت امور خارجه آمریکا به طور همزمان یک رهبر شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین را تحریم می کند.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده آمریکا به همکاری با شرکای خود از جمله بریتانیا ادامه خواهد داد تا حماس را از توانایی دریافت کمک مالی و استفاده از بودجه برای انجام جنایات آن محروم کند.

وزیر خزانه داری آمریکا اضافه کرد: « اقدامات حماس باعث رنج و عذاب عظیمی شده و نشان داده است که تروریسم در انزوا رخ نمی دهد. ما همراه با شرکای خود قاطعانه به سمت تخریب زیرساخت‌های مالی حماس، قطع منابع مالی خارجی و مسدود کردن کانال‌های مالی جدید آنها، حرکت می‌کنیم.»

این نهاد آمریکایی برغم تکذیب ادعاها از سوی جمهوری اسلامی ایران در بیانیه خود آورده است: «حمایت ایران، عمدتاً از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به فعالیت‌های تروریستی حماس و جهاد اسلامی فلسطین کمک کرده است. این کمک ها شامل انتقال صدها میلیون دلار و تجهیز این گروه ها به سلاح و آموزش عملیاتی می شود. ناصر ابوشریف به‌عنوان نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران، فعالیت می‌کند. سپاه ایران به نیروهای جهاد اسلامی فلسطین را برای ساخت و توسعه موشک در غزه آموزش داده است.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.