سردار آزمون چگونه در فوتبال ایران جاودانه می‌شود؟

سردار آزمون در آستانه تبدیل شدن به دومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران است.

به گزارش تازه‌نیوز، تیم ملی فوتبال ایران روز پنجشنبه در مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی موفق شد در اولین دیدار با ۴ گل از سد هنگ‌کنگ عبور کند و بالاتر از ازبکستانی قرار بگیرد که سه بر صفر ترکمنستان را برده بود.

به نقل از فرارو، ستاره ایران در آن بازی سردار آزمون بود که توانست دو بار گلزنی کند و در مجموع شمار گل‌های ملی‌اش را به عدد ۴۹ برساند. او اگر یک گل دیگر بزند به رکورد ۵۰ گل زده کریم باقری رسیده و تبدیل می‌شود به دومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران. البته که با توجه به سن و سال و ریتمی که سردار آزمون این روز‌ها پیدا کرده و صدالبته با داغ بودن بازی‌های ملی، سردار به زودی از کریم باقری عبور خواهد کرد.

داستان اصلی برای او رسیدن به رکورد علی دایی، اسطوره فوتبال ایران است. سردار اگر قرار باشد به مرز جاودانگی در فوتبال ایران برسد دست کم باید ۶۰ بار دیگر با پیراهن تیم ملی گلزنی کند تا به رکورد علی دایی برسد. بسیاری این مورد را امری محال توصیف می‌کنند، ولی برای یادآوری بد نیست عنوان شود که علی دایی بسیاری از گل‌های ملی‌اش را تازه پس از ۳۰ سالگی وارد دروازه حریفان کرده است. این بدان معنی است که سرداری که هنوز ۳۰ ساله هم نشده در آینده، نزدیک‌ترین تهدید برای رکورد گل‌های ملی علی دایی خواهد بود؛ اسطوره‌ای که این بازیکن ترکمن بار‌ها از او به عنوان الگوی فوتبالی‌اش نام برده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.