تسهیلات اعتباری خرید کالای خانگی بازنشستگان به زودی کلید می خورد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با کامل شدن فرآیندهای مالی و اداری، طرح ارائه تسهیلات خرید کالای خانگی به بازنشستگان کشوری به زودی آغاز می شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، اکبر افتخاری در آیین اهدای جوایز مرحله نخست طرح یاری به بازنشستگان برنده قرعه کشی مرحله نخست که همزمان با روز گرامی داشت ادبیات فارسی و استاد شهریار برگزار شد، اظهار داشت: طرح‌های مختلفی در حوزه رفاه و افزایش قدرت خرید بازنشستگان تحت پوشش اجرایی شده که جدیدترین طرح آن «ارائه تسهیلات خرید کالای خانگی» از یکی از شرکت‌های معتبر داخلی است که با مشارکت بانک صادرات به زودی کلید خواهد خورد.

افتخاری با بیان اینکه «امروز گردهم آمده‌ایم تا دو برنامه را در کنار هم انجام دهیم، گفت: نخست، آغاز تورهای سلامت محور است که قرار بود زودتر از این اجرا شود، اما بیماری کرونا برنامه ما را به تعویق انداخت. امروز هم برنامه‌ای تدارک دیده شد در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا بتواند آغازگر طرح گردشگری سلامت محور صندوق بازنشستگی باشد.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح باهدف ایجاد روحیه خوب برای بازنشستگان عزیز است، ابراز امیدواری کرد که این طرح تبدیل به رویه‌ای برای تورهای سلامت محور یک روزه و کوتاه مدت باشد و روحیه و نشاط مناسبی برای بازنشستگان ایجاد کند.

وی ادامه داد: بهانه دوم برای این مراسم اهدای جوایز مرحله نخست طرح یاری است. امروز اکثر بازنشستگان ما با آن آشنا هستند و از اسفند که این طرح آغاز شد، همچنان در حال ادامه است و استقبال خوبی نیز از سوی بازنشستگان شده است.

وی با اشاره به جزئیات اجرای این طرح یادآور شد: سه بسته یک میلیون و دویست هزار تومانی شامل یک ماه خرید، یک ماه تنفس و چهار ماه بازپرداخت اجرا شده که با اتمام مرحله دوم آن در پایان شهریورماه، مرحله سوم آن نیز استمرار دارد و این طرحی بود که اعتبار آن روی کارت نقدی بازنشستگان شارژ شده و خود این موضوع یک نوآوری در صنعت بانکداری و ارائه خدمات رفاهی اعتباری در کشور است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه اجرای طرح یاری، بقیه سازمان‌ها و صندوق‌ها را هم علاقه مند کرده تا این طرح را برای مشترکان خود نیز اجرا کنند و هم اکنون نیز هم فروشگاه رفاه درگیر ارائه خدمت به سایر صندوق‌ها و سازمان‌ها شده و هم بانک صادرات؛ بنابراین، طرح یاری امروز تبدیل به یک مدل شده برای سایر سازمان‌ها تا با این نوع کار خدمت جدیدی ارائه بدهند.

وی تصریح کرد: در ادامه بسته‌های رفاهی و خدماتی که برای توسعه قدرت خرید بازنشستگان در حال انجام است، تقریباً هر دو هفته یک بار یک طرح جدید معرفی می‌شود و تلاش شده با پیامک و سایر ابزار، اطلاع رسانی لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه «هفته پیش هم بسته خدمات هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی شروع شده است» گفت: شاید برخی به دلیل کرونا این طرح را کار مناسبی ندانند، اما وظیفه ما این بوده که ظرفیت سفر و گردشگری را با رعایت و توجه به پروتکل‌های بهداشتی ایجاد کنیم و امیدواریم با کاهش این بیماری از ظرفیت سفرها بیشتر استفاده شود.

افتخاری ادامه داد: البته برخی از بازنشستگان عزیز هم به دلایل مختلف مجبور به سفر هستند و این خدمت هتل‌های ایرانگردی در شهرهای مختلف کشور می‌تواند مورد توجه و استفاده این دسته از عزیزان نیز قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه «این خدمت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی اجرایی شده است» اظهار داشت: در همین مدت و با وجود بیماری، افزایش قابل توجهی در مشتریان هتل‌های ایرانگردی ایجاد شده است. در این طرح ۵۰ درصد تخفیف نقدی و خدمات اسکان قسطی دیده شده که با ۳۵ درصد تخفیف و ۳ ماه بازپرداخت ارائه می‌شود. برای هریک از بازنشستگان متناسب با حقوق و قدرت خرید ظرفیتی تعریف شده تا از خدمات اسکان و غذا استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اعلام اینکه «بزودی هم طرح دیگری معرفی خواهد شد» گفت: در طرح یاری بسته دیگری نیز تعریف شده که شامل تسهیلات خرید لوازم خانگی است که قبلاً قول آن را داده بودیم اما به دلیل اینکه فرآیند و ویژگی‌های طرح نیاز به هماهنگی و بررسی‌های دقیق داشت یک ماهی طول کشید و اکنون تفاهم نهایی شده و امیدواریم بزودی با حضور وزیر رفاه این برنامه اجرایی شود.

افتخاری تصریح کرد: بازنشستگان بر اساس اعتبار متناسب با حقوق خود در بسته‌های ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان و متناسب با نیاز و علاقه خود نسبت به خرید غیرحضوری از یکی از شرکت‌های معتبر داخلی استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: این طرح نیز مثل سایر طرح‌ها الزامی برای استفاده یا بهره‌گیری از اعتبار کامل اختصاص داده شده نیست و هر مقداری بخواهند می‌توانند خرید کنند. به هر حال لوازم خانگی یکی از مسائل و نیازهای اساسی زندگی هر فرد است.

افتخاری همچنین گفت: در کنار این بسته خرید، یک بسته خرید جهیزیه هم برای فرزندان بازنشستگان شامل خرید پنج قلم کالا با مبلغ حدود ۱۵ میلیون تومان به صورت اقساط در نظر گرفته شده که در مرحله بعد و آینده نزدیک اجرای این طرح نیز اعلام خواهد شد و فعلاً در حال رایزنی است.

وی راه اندازی مرکز تماس شبانه روزی صبا برای ارتباط بهتر با بازنشستگان را یکی دیگر از طرح‌های مهم صندوق عنوان کرد و گفت: در همان بدو تاسیس این مرکز، برای سایر صندوق‌ها هم جذابیت ایجاد شد. توسعه جدی مرکز تماس و پاسخگویی با بهره برداری از این مرکز اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: قبلاً امکان تماس برای کل کشور و در طول هفته و روز نبود و به خصوص در زمان ترافیک امکان پاسخگویی مناسب نبود و پیام‌ها و تماس‌ها هم ثبت نمی‌شد و بنابراین، امکان پیگیری درخواست‌ها و تماس‌ها وجود نداشت.

افتخاری تصریح کرد: اکنون در لایه اول پاسخ به تماس گیرنده، داده می‌شود و در صورت نبود امکان پاسخ، در لایه دوم به کارشناسان با کد پیگیری ارجاع داده می‌شود که بازنشستگان می‌توانند پیام خود را پیگیری می‌کنند.

وی یادآور شد: سامانه Sabasrm نیز یک خدمت جدید و کامل است که بزودی تبدیل به درگاه بزرگ خدمات الکترونیکی برای بازنشستگان کشوری خواهد شد و همه امور و خدمات به صورت سیستمی اجرا خواهد شد. این مرکز باید به مرکزی برای عدم مراجعه بازنشستگان تبدیل شود و هیچ نقطه‌ای نیاز نباشد بازنشستگان مراجعه کنند و با یک تلفن یا ثبت اینترنتی خدمات مورد نیاز خود را به راحتی دریافت کنند.

افتخاری گفت: این تماس‌ها در شبانه روز تقسیم شده و بازنشستگان در طول شبانه روز و هفته می‌توانند تماس بگیرند و پاسخ دریافت کنند. به هر ترتیب اگر موضوع ارتباط و تماس حل شود، خدمت سانی در آینده راحت تر و با کیفیت بیشتری خواهد بود و ما این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره همکاران ما شبانه روز در واحدهای مختلف تلاش می‌کنند خدمات را در کوتاه‌ترین زمان به دست بازنشستگان برسانند، گفت: کار نرم افزاری و سخت افزاری و آماده سازی ساختمان مرکز تماس و نوآوری صبا به جای یکسال ظرف چهار ماه آماده بهره برداری شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «هر جایزه‌ای در هر طرح با این هدف است که طراحان به تعهدات مازاد طرح توجه می کنند» گفت: این قولی بوده که فروشگاه رفاه داده بود و باید عملیاتی می‌شد. البته در قرارداد ۳ دستگاه تعهد داده شده بود که با قول شفاهی تبدیل به ۵ دستگاه شد.

افتخاری ادامه داد: ما به دنبال افزایش قدرت خرید بازنشستگان هستیم و اگر این اتفاق بیفتد خیر و برکت آن در فعالیت‌های و خدمات ارگان‌ها و نهادهای مشارکت کننده افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه «صندوق بازنشستگی کشوری جزو سازمان‌هایی است که بیشترین تسهیلات را ارائه می کند»، گفت: علاوه بر وام ضروری که از هفت به ۱۰ میلیون تومان رسیده و حجم آنکه افزایش یافته، وام ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان نیز ارائه می‌شود که مرحله دوم آن بزودی اعلام می‌شود و همچنان هم ادامه خواهد یافت.

در این مراسم مدیرعامل فروشگاه رفاه نیز اظهار داشت: طرح‌های مختلفی برای خدمت به جامعه از سوی فروشگاه در حال اجرا است. طرح یاری نیز طرحی رفاهی برای خدمت به بازنشستگان کشوری است.

وی گفت: یکی از برنامه‌های فروشگاه رفاه راه اندازی فروشگاه‌های کوچک است که آمادگی داریم در این قالب برای بازنشستگان و فرزندان آنها نیز خدمت ارائه کنیم و از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم.

در آیین اهدای جوایز قرعه کشی مرحله نخست طرح یاری، تعداد ۵ دستگاه خودرو به ۵ بازنشسته برنده که در تیرماه قرعه کشی آن انجام شد اهدا شد. در ادامه این مراسم، قرارداد ارائه خدمات گردشگری سلامت بازنشستگان کشوری بین مدیران صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل شرکتی امضا و اجرایی شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.