آمریکا با توسل به زور علیه کشورهای عربی در پی رابطه آنها با تل‌آویو است

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا با توسل به زور علیه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، به دنبال رابطه آنها با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، «اشتفان شلتس» سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران با «امیرعبدالهیان» دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفت و گو کرد.

عبدالهیان در این دیدار با اشاره به تاریخ روابط ۵۰۰ ساله دو کشور گفت: مناسبات تاریخی و مراودات دیرینه تهران و  وین پشتوانه مناسبی برای تقویت و تحکیم همکاری است.
دستیار ویژه رییس مجلس با اشاره به تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و اتریش در مجلس یازدهم  بر توسعه هرچه بیشتر مناسبات پارلمانی تاکید کرد.
مدیرکل بین الملل مجلس با انتقاد از رفتار استکباری کاخ سفید در نمایش عادی سازی روابط امارات ‌و بحرین با رژیم صهیونیستی یادآور شد: آمریکا با توسل به زور و رفتار آمرانه در صدد اجبار حاکمان برخی کشورهای خلیج فارس برای ایجاد رابطه با تل آویو است. اگر رفتار استکباری و تحقیرآمیز آمریکا در این موضوع دخیل نبود، نیازی به نمایش سیرک ترامپ در بالکن کاخ سفید وجود نداشت.
عبدالهیان خاطرنشان کرد: نمایش ساختگی سازش امارات و بحرین با تل آویو  فقط هدف انتخاباتی دارد و فاقد ارزش است.

«اشتفان شلتس» نیز با تاکید بر جایگاه و اهمیت ایران در ثبات بخشی و امنیت در معادلات منطقه‌ای عنوان کرد: اتریش، ایران را کشور مهم و دارای نقشی بسزا در منطقه به ویژه در مبارزه با تروریسم و داعش می داند.
وی با اشاره به این که ایران کشوری بزرگ و تاریخی و تمدنی بوده و نقش ایران در منطقه مهم است، عنوان کرد: اهمیت توسعه مناسبات پارلمانی، افزایش مراودات و همکاری دو کشور را موجب خواهد شد و وین نسبت به تقویت تعاملات دو کشور از مسیر دیپلماسی پارلمانی تاکید دارد.

در این دیدار آخرین مناسبات پارلمانی، دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات انتخاباتی آمریکا و وضعیت عراق، سوریه، افغانستان و یمن مورد توجه قرار گرفت.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.