فرماندار خرمشهر:زایران اربعین به سمت مرز شلمچه حرکت نکنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت:مرز بین‌المللی شلمچه به روی مسافران همچنان بسته است و عبور مسافر و زایر از آن ممنوع است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، محمد حیدری بیان کرد:به دلیل شرایط خاص امسال و شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایران و عراق، امکان حضور زایران خارجی اربعین در این آیین امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: مرزشلمچه بسته است و زایران از حرکت به سمت خرمشهر و به ویژه مرز شلمچه خودداری کنند.
حیدری با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از نزدیک شدن زایران به پایانه مسافری خرمشهر و خروج احتمالی آنها از مرز گفت: اجازه خروج از مرز به کسی داده نخواهد شد.
مسوول کمیته اسکان، تغذیه و جذب مشارکت‌های ستاد اربعین در شلمچه هم گفت:بنا بر اعلام کشور عراق و شیوع بیماری کووید ۱۹، امکان حضور زایران خارجی در این کشور در اربعین امسال وجود ندارد.
مکی یازع افزود:هموطنان به دلیل بسته بودن مرز مسافری، از حرکت و عزیمت به سمت مرزها از جمله مرز شلمچه برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی، خودداری کنند.
یازع افزود:عناصر معاند و ضدانقلاب و دشمنانی که هرساله برطبل اختلاف بین ملت‌های برادر و مسلمان عراق و ایران می‌کوبیدند، امسال رویه ایجاد تنش را متناسب با اوضاع و احوال حاکم تغییر داده و قصد دارند تا باهدایت عاشقان زیارت اربعین به سمت مرزها، پس از تجمع تعداد قابل توجهی از محبان اهل‌بیت(ع) در نقاط مرزی، اقدام به شعله ور کردن و گسترش نارضایتی به دلیل نبود امکانات پذیرایی و خدماتی کرده و زمینه تنش را به وجود آورند.
مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان از محبان حسینی خواست ، به دلیل تدارک ندیدن امکانات خدماتی و رفاهی از تجمع در نقاط مرزی خودداری کنند تا مانع ایجاد نارضایتی و تنش احتمالی شوند.
اربعین پارسال بیش از یک میلیون زائر از مرز شلمچه در راهپیمایی اربعین حسینی در عراق شرکت کردند.مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.