ناگفته‌های ماجرای جدایی بشار رسن از پرسپولیس

یحیی گل‌محمدی در یکی از هتل‌های تهران با بشار رسن صحبت کرد و این مسئله نشان دهنده این است که سرمربی پرسپولیس در جریان جدایی این ستاره عراقی قرار داشت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تابناک، یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم پرسپولیس پس از پایان دربی ۹۴ و در نشست خبری با نام بردن از مهدی رسول‌پناه به عنوان رئیس هیئت مدیره و کسی که باعث جدایی بشار رسن از پرسپولیس شده شمشیر را برای او از رو بست و حتی علی رغبتی دیگر عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس را هم بی‌نصیب نگذاشت.

این کنفرانس خبری عجیب و طوفانی باعث شد تا اذهان عمومی به سمت رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس برود چراکه این اظهارات باعث شد خیلی‌ها رسول‌پناه را مسبب جدایی ستاره عراقی از پرسپولیس بدانند. با این همه اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این موضوع نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که برخلاف تصورات موجود، مهدی رسول پناه و هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نقشی در جدایی بشار رسن نداشتند.

واقعیت ماجرا این است که پس از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا و بازگشت سرخپوشان از قطر به تهران بشار رسن به رسول‌پناه که آن زمان سرپرست باشگاه بود اعلام کرد که تیم قطری یک خانه ۱۵۰۰ متری و ماشین برای او در دوحه در نظر گرفته و او قصد دارد پدرش را از عراق به دوحه ببرد چرا که شرایط زندگی برای او در تهران فراهم نیست.
او حتی رسما اعلام کرده بود که اگر با درخواست من برای جدایی از پرسپولیس موافقت نکنید به عراق خواهم رفت و شما هم اگر می‌خواهید از من شکایت کنید! پس از این صحبت‌ها، یحیی گل‌محمدی در یکی از هتل‌های تهران با بشار رسن صحبت کرد و این مسئله نشان دهنده این است که سرمربی پرسپولیس در جریان جدایی این ستاره عراقی قرار داشت. حتی رسن در پست اینستاگرامی که پس از خداحافظی از پرسپولیسی‌ها منتشر کرد به صورت شفاف اشاره کرده بود که گل‌محمدی از جدایی او باخبر است!
از طرف دیگر نیاز کادرفنی به این ستاره عراقی باعث شد تا رسول‌پناه و رغبتی تلاش کنند رسن را تا نیم‌فصل در پرسپولیس نگه دارند و به همین خاطر سعی کردند با پرداخت به موقع پول به این بازیکن عراقی و همچنین اجابت به موقع خواسته‌هایش، بهانه‌ای دست او ندهند تا مبادا این بازیکن مهم از جمع سرخپوشان جدا شود.
در نهایت و پس از فعل و انفعالاتی که در حوزه مدیریت باشگاه پرسپولیس رخ داد روز شنبه جعفر سمیعی به عنوان مدیرعامل باشگاه معرفی شد و رسن هم در دومین روز مدیریت سمیعی به باشگاه آمد و اعلام کرد که مدیران قبلی او را سر کار گذاشته اند و توافقی با او برای جدایی از پرسپولیس نکردند! رسن به مدیرعامل جدید پرسپولیس اعلام کرد که فقط تا فینال لیگ قهرمانان آسیا در پرسپولیس خواهد ماند. او حتی تهدید کرد که اگر با درخواست او موافقت نشود همین امروز به عراق خواهد رفت دیگر به پرسپولیس برنمی گردد.
پس از این مسئله جعفر سمیعی و ابراهیم شکوری از مدیران باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای برگزار کردند و در نهایت مدیرعامل باشگاه رضایت داد که این بازیکن عراقی بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا برود.
در نهایت باید این مسئله را در نظر داشت که به شیوه کاری مهدی رسول‌پناه و برخی از اعضای هیئت مدیره باشگاه شاید انتقاداتی وارد باشد که بخشی از آن هم درست است اما جدایی بشار رسن با نظر مساعد و کامل جعفر صمیمی همراه بود و چه بهتر است که او در این خصوص شفاف سازی کرده و واقعیت را به رسانه‌ها و همچنین هواداران بگوید. شاید بهتر است که سمیعی اعلام کند که بشار تصمیم قطعی خود را برای جدایی گرفته بود و ما مجبور به موافقت با خواسته بودیم تا در این شرایط، تر و خشک باهم نسوزند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.