سلطانی فر: سلامت یک جامعه در گرو نشاط همگانی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: سلامت یک جامعه در گرو نشاط همگانی است که با ورزش همگانی منجر به آرامش جسم و روح می شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در طرح رونمایی از شهرهای فعال ایران گفت: آرزوی من در دوره خدمتم در وزارت ورزش این است به مرحله ای برسیم که بتوانیم از همه امکانات ورزشی کشور استفاده کنیم. امروز در کشور بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی وجود دارد که متعلق به دولت است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: چندین هزار مکان ورزشی توسط شهرداری های مختلف از سی سال گذشته ایجاد شده است. درحالی که ابتدای فعالیت دولت زیر ۴۰ درصد بوده و در هفت سال گذشته شاهد روند رو به رشد آن بودیم.

سلطانی فر افزود: نکته مهم، رسیدن به آمار سرانه ورزشی است. در جلسات مختلف، آماری منتشر می شد که متعلق به وزارت ورزش بود اما امروز حدود ۴۵ هزار نهاد مربوط به بخش خصوصی، شهرداری و … است. در طول فعالیت دولت بخش خصوصی افزایش داشته است که این نشان می دهد بستر خوبی فراهم شده است.

وی تصریح کرد: سلامت یک جامعه در گرو  نشاط همگانی است که با ورزش همگانی منجر به آرامش جسم و روح می شود. کاهش  میزان درمان در گرو ورزش همگانی است. باید شرایطی فراهم شود تا مردم به میان کار بیایند تا آنها را شناسایی و برای ورزش قهرمانی و افتخار آفرینی استفاده کنیم. موفقیت در فرایند حرکت عمومی در گرو داشتن مردم سالم است. این یعنی گسترش ورزش همگانی و تحرک ملی.

سلطانی فر اظهارکرد: جامعه ای جزو جوامع توسعه یافته است که دارای مردم پرتحرکی باشد و به ورزش اهمیت بدهند. کشورهایی هستند که تعداد دوچرخه هایش از تعداد مردم بیشتر است و مردم از دوچرخه برای جابجایی استفاده می کنند. یکی از نکات مهم، تقسیم کار ملی است. باید مشخص شود در هر شهر و جامعه به گونه ای توزیع امکانات داشته باشیم تا همه مردم با صرف وقت کمتر از اماکن ورزشی استفاده کنند. این یکی از اهداف ما است که در شورای ورزش همگانی برنامه را پیش ببریم و از فضای دستگاه های دیگر استفاده کنیم.

وزیر ورزش ادامه داد: باورمان این است نقش خودمان را در توسعه کشور ببینیم. برای داشتن مردم پرتحرک، سالم، با نشاط و پرشور حتما می توانیم حرکت توسعه ای کشور را افزایش دهیم. از حرکات شهرداری ها تشکر می کنم. آثار این برنامه ها را هر روز بیشتر حس می کنیم. یکی از تقاضاهای حاشیه شهرها برای ما این است با ایجاد فضای ورزشی، ناهنجاری های اجتماعی را کاهش دهیم. این بسیار هم تاثیرگذاراست. با ساخت این فضاها باعث کاهش فضای بزهکاری شده ایم. طرح ملی شهرهای فعال ایران، آغاز مبارکی است.  باور دارم همه دوستان در شهرداری و… همگام هستند تا این طرح به هدف دست یابد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.