سرلشکر سلامی: قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم

فرمانده کل سپاه با اشاره به شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت‌ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت‌های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، بعدها دیدیم که تا به امروز آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه در برنامه‌ی تلویزیونی «نگاه یک» با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) مانند یک خورشید در همه عالم طلوع کرد و رسالتی پیامبرگونه داشتند، اظهار کرد: امام خمینی راحل ایستادگی را معنا کردند و مصداق آن را در مقابل ابرقدرت‌ها به نمایش گذاشتند. امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت‌ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت‌های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، بعدها دیدیم که تا به امروز آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی با اشاره به جایگاه شهدا در جمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: سرزمین ما پر از ستاره است و شهدا کسانی هستند که راه را به ما یاد می‌دهند تا امروز جهان ثمرات قد کشیدن انقلاب را می‌بیند. در بین شهدا کسی چون خورشید می‌درخشد؛ او سردار سلیمانی است؛ کسی که ۴۱ سال لباس جهاد را از تن بدر نیاورد و هیچ آرزویی جز عزت مسلمانان نداشت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه «دفاع مقدس ما واقعاً سرشار از شگفتی‌های بی نظیر است»، تصریح کرد: معتقدم دفاع مقدس انبساطی است از عاشورا و این مقاومت فداراکانه اصحاب امام حسین (ع) در هشت سال دفاع مقدس ما انبساط پیدا کرد. چون اصحاب امام حسین(ع) همان اهداف ایشان را دنبال می کردند. انقلاب ما جلوه جدید از قدرت در جهان بود که قرار بود موازنه قوا را به هم بزند؛ به همین دلیل اولین واکنش ابرقدرت‌ها به این زلزله سیاسی که می توانست اضلاع قدرت در جهان تغییر دهد، یک واکنش سازمان یافته علیه ملت ایران بود.

سرلشکر سلامی گفت: همه محاسبات نشان می‌داد انتخاب نقطه درست بود و همه چیز نشان می‌داد آنها قادر هستند نظام اسلامی را نابود کنند؛ این فرضیه‌ای بود تا نشان دهند بدون اتکا به ابرقدرت‌ها استقلال برای ملت‌ها ممکن نیست.

وی اظهار کرد: اما آنچه صورت گرفت، نشان داد معادله قدرت آنها درست نبود؛ در جنگ دو طرف با برآوردهای اطلاعاتی به جنگ یکدیگر می‌روند و تمام مسائل محاسبه می‌شود. در جنگ کسی پیروز است که قوی‌تر است و بتواند معادله قدرت را بسازد. جنگ ما نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت‌ها نمی‌تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می‌تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می‌زنند.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: سلاح‌ها و تجهیزات بی جان و بی روح هستند. شما تصور کنید دو سرباز؛ یکی وقتی از شکاف درجه و نوک مگسک دشمن را نشانه می‌رود در جستجوی شکست دادن هیمنه یک دشمن بزرگ است.او صاحب یک آرمان قوی است و می گوید باید آمریکا، اسراییل و متحدان منطقه ای او را شکست دهیم، او در جستجوی یک آرمان بزرگ است.

سرلشکر سلامی افزود: این انسان برد سلاحش به اندازه برد آرمان و هدفش بلند می شود.همانطور که امام علی (ع) فرمودند طول شمشیر را با پیش نهادن گام‌ها بلند کنید، چنین سربازی حرکت می‌کند. او فرزند جهاد است، با شمشیر زندگی می‌کند، شوق شهادت دارد. هیچ بن بستی در مسیر او وجود ندارد، هیچ مانعی او را متوقف و زمینگیر نمی‌کند. اما از طرف دیگر به یک سرباز هم نگاه کنید، تمام هدف او حفظ جان خود اوست. او فقط بر اساس دستورات حرفه‌ای می‌جنگد، همانطور که وقتی سرباز آمریکایی زخمی شد و او را مجروح می بردند به زبان انگلیسی گفت:«let me alive» کاری کنید که زنده بمانم. اما یک بسیجی و یک سرباز، یک پاسدار و یک ارتشی دلاور ایرانی همه اشتیاقش به شهادت است، زره او پشت ندارد. هر وداعی آخرین وداع اوست.

وی گفت: او شوق بازگشت ندارد و یک راه بلندی را طی می کند. قطعا در تقابل این دو که نماد دو نظام سیاسی است، یک نظام سیاسی در جستجوی تسلط ظالمانه بر عالم است و یکی به دنبال احیای سعادت بشر است. وقتی این دو اراده با هم درگیر می‌شود به طور طبیعی آن کسی پپیروز می‌شود که در جستجوی حقیقت است. اینکه شما ملاحظه می‌کنید ملت ایران یکپارچه جهاد شدند و همه به جنگ آمدند یکی از درس‌های بزرگ دفاع مقدس است.هر امتی و هر ملتی به اندازه ارتفاع رهبر خود بالا می رود. شخصیت هر ملتی به وسعت شخصیت رهبر اوست.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: وقتی رهبری مثل امام با آن روح بلند و آن نفس گرم و قدرت نفوذ بر قلبها انسانهایی سرشار از شوق به شهادت می‌سازد این جامعه بزرگ می شود و از مرز محدوده سلاح ها عبور می‌کند، از فراز موانع عبور می‌کند. نه اروند خروشان می‌تواند مانعی برای عبور سربازان شود، نه هورالهویزه نه هورالعظیم، نه رمل‌های غرب سوسنگرد، نه ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب، نه کرخه، نه کارون و نه میدانهای مین چند کیلومتری و بشکه‌های انفجاری، نه سیم خاردارها، نه موانع خورشیدی و نه این همه خطوط پدافندی به هم پیوسته و به هم فشرده چند لایه و نه غرش توپها و تانکهایی که زمین را تکان می‌دهند، هیچ یک از اینها بر قلب تصمیم گیران و اجرا کنندگان،فرماندهان و رزمندگان جز ثبات قدم نخواهد افزود و این رمز پیروزی است.این سرمایه ماندگار از دفاع مقدس و میراثی است که ما را تا به امروز امن نگه داشته و ما را برای مخاطرات احتمالی آینده آماده کرده است.

سرلشکر سلیمانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه «بسیج سازندگی با ده‌ها هزار گروه جهادی برای دیروز، امروز و فردای این کشور به کمک اقشار محروم جامعه می رود»، عنوان کرد: در بخش محرومیت‌زدایی و کمک‌های مومنانه سپاه با کمک دستگاه‌های دیگر، توانسته است در پدیده شوم کرونا با کمک همه ارکان نظام از جمله دولت و ملت به گونه‌ای اقدام کنند که یک بیمار رها شده و یا یک نیازمند رهاشده در جامعه وجود نداشته باشد و فرهنگ انفاق و سبقت در خیرات بعنوان یک فرهنگ حیات‌بخش یک مدل جدید مدیریت در شرایط بحران ایجاد کرد.

وی با اشاره به وضعیت جامعه آمریکا که در یک بحران مثل کرونا، نظام سلامتش دچار فروپاشی شد، گفت: موسسه بلومبرگ اعلام کرد که ۳۰ میلیون انسان گرسنه و ۴۰ میلیون بیکار در آمریکا وجود دارد و نظام سیاسی آمریکا قادر نیست در برابر این پدیده مقاومت کند. این را مقایسه کنید با جامعه ایران که چگونه با مفهوم کمک مومنانه آن نشاط اجتماعی را ایجاد کرد و مردم شادی‌ها را تقسیم کردند و امروز این جامعه توانسته موفق و سربلند باشد.

فرمانده کل سپاه همچنین با بیان اینکه «ملت ایران می‌تواند فشارهای سیاسی و اقتصادی و روانی را مهار کند»، خاطرنشان کرد: دشمن همه جانبه حمله کرده بود تا ملت ایران را بشکند، هرچه تلاش کرد هیچ نتیجه‌ای نگرفت. مقاومت این ملت متوقف نمی‌شود و امروز عزیز و سربلند است. مشکلات امروز کشور ما در پیشرفته ترین جوامع هم وجود دارد؛ آنها همه عاجز و ناتوانند اما اینجا وضعیت متفاوت است.

سرلشکر سلامی در پاسخ به پرسشی درباره تهدیدات نظامی آمریکا، تصریح کرد: این اطمینان خاطر را می‌دهیم که هیچ قدرتی از جمله آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ جدید علیه ملت ایران را ندارد و از این بلوف‌های اغراق آمیزی که رئیس جمهور آمریکا مطرح می‌کند، ابدا نگران نباشند. وقتی رهبر یک کشور به اصطلاح بزرگ مثل آمریکا فاقد دانش و تجربه سیاسی لازم و فاقد شناخت دقیق از قدرت نظامی است و هیچ جنگی را تجربه نکرده، طبیعی است به بیان اعداد اغراق آمیز روی بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه اساسا قدرت‌های این‌چنینی همیشه در بلوف زندگی می‌کنند و بخشی از قدرتشان را در ارعاب‌های اغراق آمیز به دست می آورند، خاطر نشان کرد: آمریکا هرگز شرایط ایجاد یک جنگ جدید آن هم با ایران ندارد و هیچ یک از شاخص‌های قدرت در آمریکا، نظام سیاسی این کشور را به سمت یک جنگ هدایت نمی کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: به دلیل سوء تدبیر، زوال عقل سیاسی سران آمریکا و انحطاط در تدبیر که در دوران ترامپ به اوج خود رسیده، ارتش آمریکا را به یک ارتش فرسوده و خسته تبدیل کرده و این ارتش امروز ارتشی نیست که قدرت گسترش بر روی زمین را داشته باشد. سلاح هایی که دست این ارتش است هنوز متعلق به چند دهه قبل است و قدرت نوسازی خود را از دست داده است و روحیه آنها بسیار خسته است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: شاخص‌های اقتصادی آنها (آمریکایی‌ها) به گونه‌ای نیست که بتوانند یک جنگ جدید را مدیریت کنند. جامعه آمریکا هم ظرفیت پذیرش تلفات جدید را ندارد چراکه جنگ با ایران متفاوت خواهد بود. اگر آمریکایی‌ها بخواهند با ما بجنگند باید در منطقه باشند، آنها نمی‌توانند بیرون از منطقه با ما بجنگند، وقتی در منطقه مستقر هستند، همه جا زیر دید و تیر ما هستند و ما قادریم تمام منافع و پایگاه‌های آنها در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم. ما می توانیم منطقه را جارو کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قدرتی که ما امروز انباشته‌ایم، بر اساس بدبینانه‌ترین فرض برای جنگ با آمریکا و ائتلافی با آمریکا است، تصریح کرد: ابزارهای یک جنگ گسترده را در دریا، زمین و هوا فراهم کرده‌ایم و با این منطق قدرت دفاعی‌مان را توسعه دادیم که در یک جنگ وسیع با آمریکا پیروز شویم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما معادله غلبه را با آنچه در دفاع مقدس آموخته‌ایم در ارتش و سپاه و بسیج ساخته‌ایم، اظهار کرد: ما اهل تعقیب و تنبیه متجاوز هستیم و هزاران گردان نیرو روی زمین داریم که اگر به حرکت درآیند همه منافع آمریکا در منطقه را تحت تصرف و آتش قرار خواهند داد. آمریکایی‌ها بر سر یک دو راهی هستند، یا باید بمانند و شکست را بپذیرند و یا بروند و شکست را بپذیرند.

سرلشکر سلامی گفت: آمریکایی‌ها دیوانه نیستند که خود را در معرض یک نیروی مسلح قدرتمند قرار دهند، وقتی عین الاسد را زدیم بر مبنای این فرض زدیم که آمریکایی‌ها واکنش نشان می‌دهند و برای ادامه کار صدها موشک آماده کرده بودیم. موشک بخش کوچکی از قدرت دفاعی ماست، اگر این شیر آرمیده به حرکت درآید هیچ قدرتی یارای ایستادگی در برابر آن را نخواهد داشت. اینها لفاظی نیست و من از جنگ روانی متنفرم، از اغراق‌های بی مورد متنفرم، من فردا باید در این جنگ پاسخگو باشم، اعلامی می‌کنم ما هیچ نگرانی از هیچ جنگی نداریم و یارای انهدام و تعقیب دشمن را داریم.

وی با بیان این که انتقام حاج قاسم قطعی است، تصریح کرد: انتقام حاج قاسم هنوز صورت نگرفته است. البته ما اطلاعات دقیقی از میزان تلفات در پایگاه عین الاسد نداریم و ما علیه افرادی که در آن پایگاه حضور دارند، عملیات انجام ندادیم البته ممکن است تصادفی اتفاقی برای افرادی افتاده باشد اما هدف ما زدن چند سرباز آمریکایی نبود و زدن چند سرباز انتقام خون حاج قاسم ما نیست، حتی ژنرال‌های آمریکایی هم ارزش با حاج قاسم نیستند و ما هم ارزش با او کسی را پیدا نمی کنیم اما باید انتقام بگیریم. آمریکا باید طعم تلخ انتقام را بچشد و نباید حس کند که یک فرمانده بزرگ ایرانی را بزند و همه چیز تمام می‌شود. قاسم برادر ماست، او چهل سال حق جهاد به گردن ما دارد و این انتقام شخصی نیست و انتقام او با متلاشی ساختن نظام سیاسی محقق می‌شود.

فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: جنگ بعد از دفاع مقدس خاتمه پیدا نکرد بلکه تغییر شکل و تغییر ماهیت داد. وقتی دشمن از تفوق در عرصه نظامی ناکام ماند و متوجه شد که امکان غلبه نظامی بر جمهوری اسلامی ایران به دلیل رهبری مستحکم و نیرومند و الهی از یک سو و یک ملت شرافتمند و مبارز و خستگی ناپذیر و مقاوم از سوی دیگر ممکن نیست رویکرد خود را به سایر عرصه های جنگی منتقل کرد.

وی افزود: دشمن هم از جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ملت ایران استفاده کرد، جنگی که هنوز جریان دارد و ما الحمدلله از نقطه اوج آن گذشتیم، هم از یک تهاجم فرهنگی گسترده بهره برد تا ذهن و قلب ملت مسلمان ایران را تحت تاثیر قرار دهد و آنها را از انقلابشان پشییمان کند و بذر تردید و بی اعتمادی نسبت به نظام را در ذهن و دل مردم ایران خصوصا جوانان عزیز ما بنشاند و بتواند دین گریزی را در جامعه ما رواج دهد و هم از یک فشار سیاسی گسترده برای انزوا بخشی به جامعه ایران استفاده کرد و هم از عملیات‌های روانی گسترده و هم از جنگ‌های نیابتی در میدان‌های بسیط. دشمن تلاش‌های خود را در تمام این جغرافیاها، چه جغرافیای اقتصادی، چه جغرافیای سیاسی، فتنه‌های عظیمی در داخل به پا کرد تا بتواند نظام را از درون با بحران‌های امنیتی و اجتماعی مواجه کند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: فشارهای معیشتی را بر مردم ما تنگ کرد تا مردم را خسته کند و به ستوه بیاورد، از همه این ابزارها استفاده کرد، جنگ‌های نیابتی وسیعی را در مناطق پیرامونی کشور ما به راه انداخت تا بتواند ما را درگیر اینگونه جنگ‌های وسیع کند و در یک حرکت پلکانی با شکست دادن حلقه‌های متفاوت زنجیره مقاومت سرانجام بُردار حرکت خود را به سمت ایران تنظیم کند. همه این کارها را انجام داد و هم جهان و هم ما دیدیم که عامل اصلی شکست خوردن دشمن در همه این صحنه‌ها دو مسئله بود؛ اول وجود یک رهبر حکیم، بلندنگر، عمیق و ژرف‌اندیش که به تمام زوایای نیات و مقاصد و راهبردها و سیاست‌های دشمن آگاه است، عمیقا دشمن را می‌شناسد، ظرفیت‌های درونی جامعه ما را می‌داند و نفوذ معنوی بر قلب‌ها و دل‌ها دارد و قدرت به حرکت در آوردن استعدادها در جامعه ما را می‌داند و وقتی اینها را حرکت می‌دهد، می‌تواند در برابر دشمن پیروز شود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: دوم لبیکی است که ملت ایران به پیام رهبری و به هدایت‌های ایشان می‌دهند و یک صحنه به هم پیوسته و فشرده‌ای از یک دلدادگی متقابل را ایجاد می‌کنند و در همه این صحنه‌ها ملت و نظام پیروزند. این حرکت تومان امام و امت توانست پیشانی جنگی دشمن را بشکند و آنها توانستند این مدل مقاومت را تکثیر کنند، از کشور ما به ملت‌های دیگر، در عراق، در افغانستان، در لبنان، در سوریه، در یمن، در بحرین یک سطح به هم پیوسته‌ای از یک جریان انقلابی مقاوم گسترده در عالم اسلام پدیدار شد که توانست سطح قاعده مقاومت ملت‌های بزرگ در برابر دشمنان بزرگ را گسترش دهد، توازن قوا را تغییر دهد و یک جبهه وسیعی از جنگ را ایجاد کند و در همه این جبهه‌ها دشمن را با ناکامی‌های سیاسی و امنیتی واقعا شگفت‌انگیز مواجه کند و آنها را با شکست‌های بزرگ بدرقه کند.

وی ادامه داد: افسرگی سیاسی جبهه دشمن را فراگرفته، ناکامی در مدیریت تحولات اقتصادی چه در درون و چه در بیرون او را رنج می دهد و او حتی در مدیریت مسائل داخلی مثل ویروس کرونا هم ناتوان شده است. این واقعیت‌ها نشان می‌دهد که ملت ایران چقدر شکیبا و نجیب و صبور و مقاوم و آگاه و هوشمند در برابر این فتنه‌ای که دشمن به پا کرده ایستاده و واقعا این سرسختی، مقاومت و شکیبایی و صبوری که ملت ایران در برابر فشارهای اقتصادی که از خود نشان می‌دهد و به همه فراخوانهای ضد انقلاب داخلی و دشمنان خارجی بی اعتنایی می‌کند و حسرت یک لبخند را بر دل دشمنان ما می‌گذارد و تاریخی از نشاط سیاسی را در جهان ایجاد می‌کند و نشان می‌دهد که این ملت به رغم همه تحریم‌ها و محاصره‌ها زنده و سربلند راه خود را ادامه می‌دهد و از ظرفیت‌های داخلی خود استفاده می‌کند و در جنگ اقتصادی دشمن را ناکام می‌گذارد. همه اینها نشان‌دهنده اعجاز ملت ایران است.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: آگاهی‌های ملت ایران تحسین برانگیز است و شعور این ملت واقعا ستایش برانگیز است، رفتار آنها احساس برانگیز است، اتحاد آنها شوق برانگیز است، ایمان آنها شگفت‌انگیز است، هر چه ستایش کنیم از این ملت بزرگ باز هم کلمات قادر نیستند آرایه‌ای از یک تحسین واقعا شایسته از این ملت به عمل بیاورند و فقط خداوند می‌داند که مخلوقاتی که او خلق کرده چقدر زیبا و چقدر دل انگیز و چقدر با آگاهی و شناخت در این میدان جنگ جهانی حرکت می‌کنند و برای ایران سرافرازی مستمر و برای دشمنان شکست مداوم به همراه می آورند و این کار ملت ایران است.

سرلشکر سلامی افزود: در این که سردار سلیمانی یک شخصیت ممتاز و برجسته و دارای نقش منحصر به فرد در استحکام جبهه مقاومت بود شکی نیست. او نقش بسیار منحصر به فردی در شکست سیاست‌های آمریکا، اسرائیل ، انگلیس و متحدان آنها داشته است و این یک واقعیت است. وقتی فردی با چنین درجه به شهادت می‌رسد طبیعی است که مردم فکر کنند اتفاقی برای این جبهه پیش بیاید اما به فضل الهی بعد از شهادت حاج قاسم انرژی عظیمی به جهان اسلام دمیده شد. انتقام خون حاج قاسم سلیمانی تنها مختص به ایرانیان نیست و تمام آزادی‌خواهان جهان تمامی اعراب و جهان اسلام امروز خواهان انتقام گسترده هستند.

وی ادامه داد: روح انتقام‌سخت جهان اسلام را در بر گرفته و من معتقدم تاثیر شهادت حاج قاسم بیش از حیات او در استحکام بخشی به جبهه مقاومت و محکم کردن پایه‌های این جبهه موثر بود شهید حاج قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده‌تر و قوی‌تر در جهان اسلام حرکت می ‌ند.

فرمانده کل سپاه گفت: حاج قاسم زمانی که زنده بود کمتر در تصاویر تلویزیونی او را می دیدیم و جایی عکس او دیده نمی‌شد اما زمانی که شهید شد روی جلد دفترچه کودکان دبستانی ما، مساجد، هیئت‌های عزاداری و میادین شهر ، فروشگاه ها و سفره های هفت سین عکس او وجود دارد و قاسم زنده است. قاسم را از دست ندادیم و این شور را به دست آوردیم. قاسم را از دست ندادیم و جوانان پرچم او را به دست گرفته‌اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند قاسم عمود جبهه مقاومت است و اگر این عمود فرو بیفتد این خیمه در هم شکسته می‌شود اما عکس این اتفاق رخ داد. در واقع این خاصیت شهادت است که وقتی یک فرمانده بزرگ شهید می‌شود تکثیر می‌شود. شهادت حاج قاسم بذرافشانی کرد و میلیون‌ها جوان امروز مشتاق جهاد هستند. قاسم جاری شد و به یک حقیقت جاری تبدیل شد و هیچ اتفاقی در جبهه مقاومت نیفتاد.

وی تاکید کرد: امروز سوریه باوجود همه مشکلات اقتصادی و فشارهای سیاسی که دشمنان وارد کرده‌اند همچنان استوار ایستاده است. لبنان نیز با همه چالش‌ها و آن انفجار عظیم همچنان ایستاده است، عراق نیز به همین شکل است و قدرتی که در جهان اسلام توسعه پیدا کرده همچنان وجود دارد. در یمن، عراق، افغانستان، پاکستان و تمامی بلاد اسلام این مشعل فروزان است بنابراین شهادت‌حاج‌قاسم تاثیر مثبتی در محور مقاومت داشته است که موجب تقویت این جبهه شده است.

سرلشکر سلامی درباره تفاوت آمریکای امروز با آن آمریکای ۴۹ سال قبل با تاکید بر اینکه امروز آمریکا نفوذ سیاسی خود را به عنوان یک ابر قدرت در جهان از دست داده است، گفت: در ماجرای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی جدید مشاهده شد که اروپایی‌ها که متحد سنتی آمریکایی‌ها هستند نیز از آن تبعیت نکردند و آمریکا اقتدار سیاسی خود را از دست داده است.

وی افزود: آمریکا خود را با چهار مفهوم آزادی، دموکراسی، امنیت و رفاه در جهان معرفی می‌کرد، اما امروز این مفاهیم مصداق خود را از دست داده است؛ امروز وضعیت آزادی و رفتار پلیس با سیاهپوستان را در خیابان‌های آمریکا مشاهده می‌کنیم. امروز آمریکا از درون دچار پوسیدگی است و قطب بندی در جامعه آمریکا در حال انجام است. امروز ملاحظه می‌کنیم که بدهی‌های آمریکا ۲۵ تریلیون دلار است در حالی که نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۱میلیارد دلار است و زمانی که بدهی یک کشور از تولید ناخالص این کشور پیشی می‌گیرد یعنی رکود.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: امروز انزوای سیاسی آمریکا در دنیا را مشاهده می‌کنیم؛ امروز آمریکا آنقدر حقیر شده است که برای نجات خود به کشورهایی مثل دومینیکن و امارات و بحرین متکی و آویزان می‌شود تا آبرویی برای آمریکا شوند. زمانی آمریکا دنیای آرزوهای برخی افراد بود اما امروز هیچ کس علاقه ندارد که شهروند آمریکا باشد. امروز قدرت‌های نوظهوری درحال ظهورند و این پوسیدگی سیاسی از درون و انزوای سیاسی از بیرون به هم برسند، آمریکا دچار پوکی استخوان خواهد شد.

سرلشکر سلامی در پاسخ به پرسشی درباره نفوذ ایران در منطقه با وجود اینکه آمریکا هزینه‌های بسیاری برای این کار کرده بود، اظهار کرد: دو نوع نفوذ داریم یکی از جنس آمریکایی‌هاست که با اعمال قوه قهریه و گسترش نیروهای نظامی، سیاست در کشورها را در اختیار خود می‌گیرند؛ در عراق به دنبال این کار بودند اما نتوانستند پیروزی سیاسی را به منفعت سیاسی تبدیل کنند؛ آمریکایی‌ها در تبدیل قدرت نظامی به نفوذ سیاسی ناتوان‌اند؛ نوعی دیگر از نفوذ نوعی است که روی برخی رژیم‌های عربی دارند و تمام شریان‌های اقتصادی آنها را در اختیار خود می‌گیرند و در آنجا پایگاه نظامی می‌سازند و تنها را در سیطره خود قرار می‌دهند اما نوع دیگری از نفوذها نفوذ تفکر و نفوذ آرمان‌هاست.

وی با بیان اینکه میان رهبران الهی و شیطانی تفاوت‌هایی وجود دارد، افزود: رهبران الهی از جمله امام و رهبری به دنبال سعادت جامعه بشری هستند؛ این نوع رهبران دوست پرورند؛ رهبری معظم انقلاب در اینجا مشعل‌های آگاهی را روشن می‌کنند و در هزاران کیلومتر آنطرف‌تر مردم با این منشور آگاهی انس می‌گیرند و در آنجا شعله‌های انقلاب شکل می‌گیرد؛ امروز جوانان در یمن با مدل و آرمانهای انقلاب ایران عمل می‌کنند. مگر امروز ما در سوریه نیروی نظامی داریم؟ اصلا شاید تعداد آنها اندک باشد و آنها مستشارانی هستند به درخواست دولت سوریه در آنها حضور دارند و ما اصلا یگان نظامی نداریم بلکه حضور ما حضور آرمان و اندیشه و اعتقاد است. بدون هزینه کردن هیچ چیزی، بهره سیاسی شکل گرفته می‌شود، اما رهبران شیطانی دشمن پرورند؛ امروز می‌بینیم با به شهادت رساندن شهید سلیمانی، همه جهان اسلام دشمن آنها شدند.

فرمانده سپاه با اشاره به سفرهای پنهانی سران آمریکا به منطقه گفت: اگر یک مقام آمریکایی توانست از عرض یک خیابان در یک سرزمین اسلامی عبور کند، آن وقت می‌توان گفت که آمریکا در این کشورهای نفوذ واقعی دارند. سازشی که بین حکام رژیم صهیونسیتی و حمام عرب ایجاد شد، باعث شد که جهان اسلام به دشمنی آنها بلند شود.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا در گذشته در درون ثبات سیاسی و در بیرون نفوذ سیاسی داشت اما امروز اینگونه نیست؛ آنها می‌خواستند ما منزوی شویم اما امروز خود آنها در انزوا قرار گرفته‌اند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیام توافق حاکمان امارات و بحرین با سران رژیم صهیونسیتی و آشکارسازی این توافقات اظهار کرد: اولا خواستگاه اصلی این حرکت مانوری انتخاباتی برای ترامپ است؛ این یک نیاز شخصی بود که ترامپ نشان دهد هنوز در میدان سیاست خارجی دارای قدرت است؛ او یک طناب دار مجازی بر گردن حکام برخی کشورهای مرتجع عربی انداخت و یک تئاتر سیاسی اجرا کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ سازش اعراب و اسرائیل از این صحنه ها زیاد دیده است، افزود: در قرارداد کمپ دیوید، قرار داد میان کلینتون و عرفات، یا قراردادهای اسلو هیچ کدام از این قرارداد ها هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و فقط بخشی از کارهایی که در گذشته عمل می‌کردند، علنی کردند.

سرلشکر سلامی درباره عاقبت اقدام برخی کشور های حاشیه خلیج فارس در توافق با رژیم صهیونسیتی خاطر نشان کرد: این یک ازدواج راحتی است که هر دو را ناراحت خواهد کرد و نتیجه‌ی آن طلاقی خونین است؛ اسرائیل هرکجا که پا می‌گذارد ناامنی، فلاکت و بدبختی می‌آورد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره قصد رژیم صهیونسیتی برای حضور در خلیج فارس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونسیتی در این ابعاد و اندازه‌ها نیست، گفت: اگر رژیم صهیونسیتی به اینجا بیاید خیلی عالیست و به نابودی خود بسیار نزدیک می‌شود.

فرمانده کل سپاه درباره شعار از نیل تا فرات که از سوی رژیم صهیونسیتی مطرح می‌شود، اظهار کرد: آمریکا می‌خواست دیواری طولانی میان مرز خود با مکزیک بکشد اما امروز این دیوار را دور کاخ سفید کشیده است؛ اسرائیل نیز اگر آرزوی از نیل تا فرات را داشت، به دور خود دیوارهایی بلند نمی‌کشید.

سرلشکر سلامی همچنین درباره قصد آمریکا در به کار گیری مکانیزم ماشه تاکید کرد: این ماشه‌ای است که حتی اگر چکیده شود گلوله‌ای مشقی نیز از آن چکیده نمی‌شود. آمریکا از نظر سیاسی در موقعیتی نیست که این کار را انجام دهد چون عضوی از برجام نیست و کشورهای عضو برجام و عضو شورای امنیت با این مسأله مخالفت کرده‌اند و آمریکا در این زمینه کاملاً تنهاست و از نظر سیاسی اصلا صلاحیت این کار را ندارد.

وی ادامه داد: ما از نظر سیاسی از موضع خود دفاع می‌کنیم، اما اصلا تحریم تسلیحاتی برای ما که انواع نیازهای خود را در داخل تولید می‌کنیم تاثیری ندارد؛ لکن این یک حق سیاسی برای ماست و آن را خواهیم گرفت. آمریکایی‌ها شکست خورده هستند؛ ماه قبل این کار را تست کردند و ظاهراً قرار است فردا بیانیه‌ یا دستور اجرایی دهند، اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به همه دنیا اعلام می‌کنیم که اگر حقوق ما در برجام به رسمیت شناخته نشود، ما اقدامات خود را قاطعانه انجام می‌دهیم و از هیچ چیز اعم از بلوف‌ها، تهدیدها و ارعاب نگرانی نداریم، مردم هم ابدا نگران نباشند؛ ما در طول سالها به گونه ای رشد کردیم که به هیچ کشوری نیازمند نیستیم.

فرمانده کل سپاه در پایان گفت:به ملت ایران اطمینان می‌دهم که همه نیروهای مسلح کشور فدایی ملت هستیم و تا آخر از عزت، رفاه، امنیت، آسایش و آرامش خاطرشان تا آخرین قطره خون دفاع می‌کنیم و آرزوی اصلی ما در راه اعتلای این ملت عزیز است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.