نامه نمایندگان مجلس به شریعتمداری درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از نامه جمعی از نمایندگان مجلس به وزیر تعاون و رفاه درباره بررسی اشکالات طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، علی بابایی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشکالات فراوانی در شیوه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان وجود داشته و دارد، اظهار کرد: اغلب نمایندگان در مجلس معتقدند که نحوه اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دارای نقاط ضعفی است که باید این مشکلات برطرف شود.

وی افزود: آقای شریعتمداری وزیر تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه‌ای که با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس داشته، قول داده که اشکالات و ایرادات طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برطرف شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: ما به عنوان نمایندگان مجلس موظف هستیم که مشکلات بازنشستگان را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام و از حقوق آنها دفاع کنیم، کما اینکه تاکنون نیز در جلساتی که با وزیر و معاونان وی در وزارت تعاون و رفاه داشته‌ایم، مطالبات آنها را پیگیری کرده‌ایم.

بابایی با اشاره به یکی از اشکالات اساسی طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: براساس این طرح هنوز مشخص نیست که بازنشسته‌ای که در مشاغل سخت و زیان‌آور کار کرده و 30 سال حق بیمه پرداخت کرده است، میزان افزایش حقوقش چقدر نسبت به سایر کارگران است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در نامه‌ای به آقای شریعتمداری وزیر تعاون از وی خواسته‌ایم که اشکالات و ایرادات طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد و گزارشی در این زمینه به مجلس ارائه شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.