محرمانه: ۳۳درصد مردم قطعا در انتخابات شرکت نمی‌کنند!

نتایج آخرین نظرسنجی محرمانه یک دستگاه معتبر حاکی است که یک سوم مردم قطعا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شرکت نمی‌کنند!

به گزارش تازه نیوز، انتخابات 1400 و خطر مشارکت کم مردم، دغدغه مهم این روزهای مسئولان کشور است. تازه ترین نظرسنجی درباره میزان مشارکت در انتخابات 1400 حاکی از آن است که میزان مشارکت مردم در انتخابات اصلا مناسب نیست.
نتایج یک افکار سنجی از سوی یک دستگاه معتبر در اوایل دی ماه جاری با رویکرد انتخابات 1400 نشان می دهد که 28 درصد شرکت کنندگان در این افکارسنجی گفته اند که قطعا در انتخابات شرکت می کنند. 33 درصد نیز گفته اند که قطعا در انتخابات شرکت نمی‌کنند. 17 درصد گزینه تا حدی و 21 درصد نیز گزینه بعدا تصمیم می گیریم را انتخاب کرده اند.

به نظر می‌رسد، نقش حضور نامزدهای مختلف و با همراهی سلایق متنوع، برای افزایش میزان مشارکت در انتخابات سال آینده، بی بدیل است. به عبارتی حدود 40درصد مردم در نظرسنجی‌های مختلف، حضور و یا عدم حضور خود را به آینده موکول کرده‌اند. آینده‌ای که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران سیاسی، حضور نامزدهای مورد اعتماد و اتکای عموم مردم از جریانات مختلف، قطعا در آن تاثیرگذار است.

پیش‌تر نیز در نظرسنجی‌هایی، مشخص شده بود که بیش از 30درصد مردم حضور یا عدم حضور خود را به این پاسخ مشروط کرده بودند: باید ببینیم چه کسانی می‌آیند. حضور برخی چهره‌ها در انتخابات سال آینده، تا این لحظه برای بسیاری از مردم نه تنها وسوه انگیز و انگیزشی نیست که مایه دلسردی و کناره‌گیری هم هست. باید دید آیا زمینه حضور افراد با سلایق مختلف و متنوع در انتخابات فراهم می‌شود و یا اینکه بازهم چهره‌های قدیمی و تکراری انتخابات‌های گذشته، پا به میدان رقابت می‌گذارند.

مطالب مرتبط
2 نظر
  1. رضا

    اشتباه به عرضتون رساندند. قطعا حداقل 93 درصد از مردم درانتخابات 1400 رئیس جمهور شرکت نمی کنند. اینبار سه رئیس سه قوه خودشان انتخاب خواهندکرد مردم تماشاگر این بار تماشا میکنندودیگر به خودشان فحش وناسزا نخواهندگفت . بروند مشکل خودرا حل کنند

  2. پیروز

    منبع معتبر شما دقیقاً کجاست؟ آفرین آمار های من درآوردی اگه ۳۰٪ رای دادن حالا ببینین چرا رای بدم وقتی رقبای انتخاباتی روحانی الآن هر کدوم یه کاریه تو مملکت؟ یکی رییس قوه مقننه یکی رییس قوه مجریه یکی رییس قوه قضاییه یکی معاون رییس جمهور؟ آیا این جز دست هم تو یه کاسه بودن است؟ جواب بده یکی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.