حاجی میرزایی: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست و بخش عظیمی از افرادی که در صنایع کشور فعال هستند، فاقد تحصیلات مهارتی هستند.

به گزارش تازه‌نیوز و بنا به اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی پس از زیارت آرامگاه شهدای گمنام دانشگاه شهید رجایی، در دیدار با رییس، معاونان و کارکنان دانشگاه شهید رجایی که در آستانه بازگشایی دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست و بخش عظیمی از افرادی که در صنایع کشور فعال هستند، فاقد تحصیلات مهارتی هستند.

وی افزود: موظف به توسعه آموزش مهارت‌ها هستیم و تفاوت این دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها در مأموریت ویژه‌ای است که در حوزه مهارت‌آموزی به آن محول شده است؛ بنابراین دانشگاه شهید رجایی باید برای توسعه مهارت‌ها و آموزش مهارت‌های کشور گام‌های بلندی بردارد.

حاجی میرزائی تصریح کرد: آمار دانشجویان فنی در این دانشگاه چند برابر شده و جای تقدیر دارد، اما نسبت به نیاز کشور بسیار ناچیز است، بنابراین شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که افراد به‌راحتی در این دانشگاه آموزش‌های مهارتی را دریافت کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در رهنمون‌هایش در سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌وپرورش، تنها نام دانشگاه شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان را بر زبان آوردند و این موضوع نشان از امید جامعه به این مجموعه دارد بنابراین انتظار خاصی از این دانشگاه است و پاسخ قاطعی به خواسته‌های جامعه باید داد و نیاز‌های جامعه را تأمین کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: دانشگاهی که برای اهداف خاص تأسیس می‌شود باید ارتباط عمیقی با اهدافش داشته باشد، بنابراین هر فردی که در بخش‌های مهارتی ایران کار می‌کند با این دانشگاه باید ارتباط داشته باشند، و توسعه آموزش‌های مهارتی بر عهده دانشگاه شهید رجایی است.

وی ادامه داد: هرکسی در این دانشگاه تحصیل می‌کند نباید هیچ‌گاه پرونده فعالیت‌های مهارت‌آموزی‌اش بسته شود بلکه باید همواره پس از تحصیل با دانشگاه مرتبط باشد و دانشگاه نیز بر کارایی او نظارت داشته باشد.

حاجی میرزایی در پایان گفت: دانشگاه شهیدرجایی باید چتر آموزشی خود را بیش‌ازپیش گسترش دهد.

گفتتی است؛ وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه این برنامه از بخش‌های مختلف دانشگاه بازدید کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.