هاشمی: ۱۰۰ تذکر اعضای شورای شهر به شهردار تهران بی‌پاسخ مانده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طی سه سال گذشته ۷۰۰ تذکر به شهرداری تهران داده شده، گفت که از این تعداد حدود ۱۰۰ تذکر بی‌پاسخ مانده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایرنا، محسن هاشمی روز یکشنبه در پایان دویست و سی‌وهفتمین جلسه شورای شهر تهران به خبرنگاران توضیح داد: پاسخ شهرداری به بخشی از تذکرها نیز اعضای شورای شهر را قانع نکرده که این موضوع را در جلسه هم‌اندیشی با شهردار تهران که صبح امروز نزدیک به ۲ ساعت طول کشید، مطرح کردیم.
وی ادامه داد:  با شهردار صحبت کردیم که در سال آخر شورای پنجم، تذکرها عملیاتی شود.
«هاشمی» در مورد مصوبه‌های امروز شورای شهر تهران نیز گفت: مهمترین تصمیم و مصوبه امروز این بود که همه اِلمان‌های شهری از جمله درختان تهران به رمزینه پاسخ سریع (QR-Code) شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا در نیمه دوم سال با مشکل پرداخت حقوق کارکنان شهرداری مواجه می‌شویم، توضیح داد: باید قانون بودجه توسط شهرداری فعال شود بدین معنی که درآمدی که در قانون پیش‌بینی شده است توسط شهرداری به دست بیاید و اگر کمکی لازم است، شهرداری می‌تواند به صورت لایحه، آن را برای ما ارسال کند.
رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد بودجه پیش‌بینی شده امسال باید به صورت غیرنقد تامین شود.
عملکرد شهرداری در کاهش نیرو مناسب است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد آزمون استخدامی شهرداری تهران و جذب نیروی جدید با توجه به مشکلات اقتصادی نیز گفت: سالانه ۶ درصد نیروهای شهرداری براساس برنامه سوم شهرداری و قانون برنامه بودجه باید کاهش یابد و از طرفی امکان جذب نیروی جدید نیز وجود دارد به طوری که برآیند ورود و خروج نیروها باید کاهش سالانه چهار درصدی نیروها باشد.
هاشمی بیان کرد: از زمان آغاز شورای پنجم،‌ تعداد نیروهای شهرداری ۷۰ هزار نفر بود که الان به کمتر از ۶۲ هزار نفر رسیده و شهرداری در این زمینه رویکرد مناسبی داشته است.
رئیس شورای شهر تهران در مورد وضعیت حمل و نقل عمومی در ماه مهر و تمهیدات لازم در این زمینه نیز اضافه کرد: کرونا موضوع حمل و نقل عمومی را تضعیف کرده و اکثر کارشناسان می‌گویند باید اقدامی انجام دهیم که مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنند؛ بر همین اساس برای ماه مهر اقدامی مورد توجه قرار نگرفت.
به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز دو فوریت طرح  تقویم جلسات شورا در نیمه دوم سال را تصویب کردند و با پیشنهاد «زهرا صدراعظم نوری» رییس کمیسیون سلامت شورای شهر جلسات فوق‌العاده برای بررسی باغات برگزار می‌شود.
همچنین با پیشنهاد «محمدجواد حق‌شناس» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران،  جلسات سه‌شنبه که قرار است به موضوع باغات اختصاص داده شود و مصوبات نام‌گذاری نیز اعلام و بررسی می‌شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.