شجاع خلیل‌زاده به پرسپولیس برمی‌گردد؟

شجاع خلیل‌زاده هم‌اکنون در تیم الریان بازی می‌کند و می‌گوید شکایت باشگاه پرسپولیس به فیفا رهاوردی برای تیم سابقش نخواهد داشت اما در این‌باره حاضر به مصاحبه نیست، چون بر این عقیده است اظهارات او ممکن است موجب ناراحتی تماشاگران تیم پرسپولیس شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، زمانی که باشگاه پرسپولیس به فسخ قرارداد شجاع خلیل‌زاده معترض شد و به کمیته تعیین وضعیت شکایت کرد، این کمیته اعلام کرد صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد و پرونده باید توسط شورای حل اختلاف بررسی شود اما اکنون نظر کمیته استیناف چیز دیگری است و معتقد است کمیته تعیین وضعیت صلاحیت رسیدگی به این پرونده را دارد. حتماً در مصاحبه علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف خوانده‌اید که گفته: «ما فقط استدلال این کمیته را مطابق مقررات ندیدیم و اعلام کردیم باید درباره این پرونده تصمیم‌گیری کند اما نمی‌دانم این کمیته به پرونده فسخ قرارداد خلیل‌زاده با پرسپولیس ورود می‌کند ‌یا خیر؟ نظر ما این بود صدور قرار عدم صلاحیت برای رسیدگی مطابق مقررات نیست.»

با وجود گفته‌های علیرضا صالحی، کمیته تعیین وضعیت برنامه‌ای برای رسیدگی به این پرونده ندارد و معتقد است بهتر است به این پرونده شورای حل اختلاف فیفا رسیدگی کند، به این خاطر که پای تیم خارجی درمیان است. در صورتی که فیفا رأی به حقانیت تیم پرسپولیس دهد، بدون شک شجاع خلیل‌زاده جریمه و محروم خواهد شد اما بعید است خطری تیم قطری را تهدید کند، به این خاطر که باشگاه شجاع خلیل‌زاده در این خصوص از فدراسیون فوتبال ایران و همچنین فیفا استعلام گرفت و در نهایت قرارداد شجاع خلیل‌زاده را ثبت کرد.

جالب است بدانید در قطر قرارداد بازیکنان خارجی توسط کمیته ملی المپیک مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت ثبت می‌شود. بنابراین پیش از اینکه قراردادها ثبت شود، این کمیته استعلامات لازم را به‌عمل می‌آورد. شجاع خلیل‌زاده براساس قراردادی که به کمیته ملی المپیک قطر ارائه داده، مدعی شده برای فسخ قرارداد خود با تیم پرسپولیس محق بوده و این براساس بندهایی بود که در قراردادش وجود داشته است.

شجاع خلیل‌زاده هم‌اکنون در تیم الریان بازی می‌کند و می‌گوید شکایت باشگاه پرسپولیس به فیفا رهاوردی برای تیم سابقش نخواهد داشت اما در این‌باره حاضر به مصاحبه نیست، چون بر این عقیده است اظهارات او ممکن است موجب ناراحتی تماشاگران تیم پرسپولیس شود. با وجود گفته‌های علیرضا صالحی شکایت پرسپولیس علیه شجاع خلیل‌زاده هنوز در محاکم بین‌المللی مطرح نشده و باشگاه پرسپولیس در تلاش بود این شکایت را در فدراسیون فوتبال ایران به نتیجه برساند که فعلاً نتیجه‌ای از این شکایت نگرفته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.