کدام بازیکن‌ها از پرسپولیس جدا خواهند شد؟

به نقل‌وانتقالات نیم‌فصل لیگ برتر ایران نزدیک می‌شویم و پرسپولیس هم دوباره دستخوش تغییرات خواهد شد که شاید این تغییرات منجر به جدایی برخی سرخ‌پوشان شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، هنوز نقل و انتقالات نیم‌فصل آغاز نشده ولی شایعات زیادی پیرامون تیم‌های مختلف ازجمله تیم‌های مطرحی مثل پرسپولیس و استقلال وجود دارد. چندی قبل گزینه‌هایی که احتمال جذب‌شان برای پرسپولیس وجود دارد را بررسی کردیم و حالا می‌خواهیم بازیکنانی که احتمال جدایی‌شان در نقل و انتقالات نیم‌فصل وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم. همه اینها در حالی است که یحیی گل‌محمدی اول قصد دارد بازیکنان مدنظر خود را جذب کند و متناسب با آن به نفرات مازاد اعلام بی‌نیازی کند.

تنها خارجی سرخ‌ها رفتنی است 
بوژیدار رادوشویچ گلر کروات پرسپولیس بعد از رفتن بشار رسن حالا تنها خارجی لیست پرسپولیس به حساب می‌آید. رادو طلب زیادی از باشگاه پرسپولیس دارد و چندین بار آنها را تهدید به فسخ قرارداد و شکایت به فیفا کرده است. رادو اصلاً از شرایطش راضی نیست و طی چند وقت اخیر بهانه‌های مختلفی آورده تا از پرسپولیس جدا شود. رادو برخلاف توافقش با پرسپولیس چند بار زودتر از موعد به مدیران پرسپولیس اعلام کرد پولش را می‌خواهد اما باشگاه هنوز برای فصل جاری به او پرداختی نداشته است. چیزی که مشخص است رادو نمی‌خواهد با باشگاه همکاری کند و جدایی او در نیم‌فصل قطعی است مگر اینکه دست از بهانه گرفتن بردارد و مثل سابق کارش را بکند.

امید؛ همه شواهد از جدایی خبر می‌دهند
امید عالیشاه کاپیتان دوم پرسپولیس در دو فصل اخیر به خصوص در زمان حضور یحیی گل‌محمدی کمتر مورد استفاده قرار گرفت. امید یک‌بار به دلیل اعتراض به نیمکت‌نشینی از سوی یحیی برای یک بازی کنار گذاشته شد ولی از فینال آسیا و چند بازی بعد از آن به صورت فیکس بازی کرد. عالیشاه به یک‌باره در دربی نیمکت‌نشین شد و آن‌طور که به نظر می‌رسد باید نیم‌فصل را با همین وضعیت به پایان ببرد. از طرفی دیگر مهدی ترابی در آستانه بازگشت به پرسپولیس قرار دارد و این موضوع کار را برای امید سخت‌تر از قبل خواهد کرد. حتی خود عالیشاه بعد از پایان بازی فولاد اعلام کرد اگر حس کنم در پرسپولیس اضافی‌ام یک لحظه هم نمی‌مانم. اگر همه این مسائل را کنار هم بگذاریم تقریباً تمام شواهد از جدایی عالیشاه در نیم‌فصل خبر می‌دهند، مگر اینکه امید نیمکت‌نشینی در پرسپولیس را به فیکس بازی کردن در تیمی دیگر ترجیح دهد.

حاجی انصاری؛ به دل یحیی نمی‌نشیند
محمد انصاری مدافع بی‌حاشیه پرسپولیس بین همبازیانش به حاجی معروف است و از اینکه دوستانش او را حاجی صدا می‌زنند حسابی ذوق می‌کند. محمد انصاری با وجود داشتن قرارداد در ابتدای فصل در لیست مازاد یحیی قرار گرفت، چون سرمربی سرخپوشان معتقد بود انصاری مصدوم است و معلوم نیست بعد از بازگشت به میادین چه میزان آمادگی داشته باشد. با این حال با توجه به جدایی شجاع و نادری و همچنین پیدا نکردن جایگزین مناسب یحیی مجبور شد انصاری را در تیمش نگه دارد، در حالی که تقریباً همه متوجه شدند سرمربی پرسپولیس علاقه‌ای به سبک بازی انصاری ندارد و حاجی پرسپولیسی‌ها به دل یحیی نمی‌نشیند. جدایی انصاری در نیم‌فصل باز هم ارتباط مستقیمی با جذب مدافع از سوی باشگاه پرسپولیس دارد و اگر یحیی مدافع جدید اضافه کند، احتمال جدایی انصاری وجود دارد.

شیری؛ هند کذایی کار خودش را می‌کند؟
کم نیستند پرسپولیسی‌هایی که هنوز حسرت از دست دادن قهرمانی در آسیا را می‌خورند. بعد از شکست مقابل اولسان همه چیز سر مهدی شیری شکست و خیلی‌ها هند کذایی او را عامل شکست پرسپولیس می‌دانستند. مهدی که طی دو، سه فصل اخیر اکثراً مهره فیکس پرسپولیس در سمت راست خط دفاعی بود، بیشتر دیدارهای بعد از فینال را از روی نیمکت آغاز و همان جا به پایان برد. سیامک نعمتی در پست مدافع راست بسیار خوب بازی می‌کند ولی یحیی خوب می‌داند سیامک اگر در پست اصلی خودش و نزدیک دروازه حریف بازی کند، چه نعمت بزرگی برای تیمش خواهد بود. از همین‌رو یکی از اولویت‌های یحیی خرید مدافع راست است و اگر موفق به جذب آن شود، شیری به درهای خروج باشگاه نزدیک خواهد شد و باید برای ادامه مسیر فوتبال خود دنبال تیم جدیدی بگردد. اگر هم مدافع راستی جذب نشود، شیری می‌تواند امیدوار باشد که حداقل تا پایان فصل مهمان پرسپولیسی‌ها خواهد بود.

آرمان؛ پسری خوب ولی خریدی نامناسب 
ترس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی در ابتدای فصل پرسپولیسی‌ها را به سمتی برد که از همه سهمیه خود استفاده کنند و بازیکنان مدنظر یحیی را بخرند. آرمان رمضانی مهاجم بلندقامت فصل گذشته سایپا گزینه‌ای بود که سرمربی سرخپوشان می‌خواست او را جایگزین اوساگونا کند. آرمان که پسر فوق‌العاده خوب و دوست‌داشتنی است، نتوانست در پرسپولیس خوب کار کند و خرید خوبی برای قرمزها از آب درنیامد. رمضانی هر وقت به میدان می‌رود تلاش زیادی برای موفقیت تیمش انجام می‌دهد ولی تقریباً همه متوجه شدند او نتوانست کارایی لازم را داشته باشد و انتطارات را برآورده کند. یحیی برای نیم‌فصل قطعاً به‌دنبال خرید مهاجم خواهد رفت و این احتمال وجود دارد آرمان پرسپولیس را ترک کند و یا او را وارد معامله تعویض با گزینه‌های مد نظر خود کنند.

آریا و فرصتی که هرگز داده نشد 
یکی از بزرگترین استعدادهای فوتبال ایران که در فوتبال رشد کرد و مطرح شد آریا برزگر، مهاجم تیم ملی جوانان و باشگاه پرسپولیس بود. برزگر آنقدر خوب کار می‌کرد و خوب گل می‌زد که خیلی‌ها از متولد شدن یک سردار آزمون دیگر خبر می‌دادند. آریا که در رده‌های ملی پایه، پله‌پله رشد کرد، با کلی امید و آرزو در ابتدای لیگ نوزدهم به پرسپولیس آمد تا با درخشش در تیم قهرمان ایران اسم و رسمی برای خودش دست و پا کند و در رده باشگاهی هم بدرخشد. نه کالدرون و نه یحیی حتی یک دقیقه هم به برزگر فرصت بازی ندادند و در همه این مدت آریا فقط با پرسپولیس تمرین می‌کرد. برزگر که خوب می‌داند در این سن باید بازی کند و در پرسپولیس این فرصت گیرش نمی‌آید، ممکن است در نقل و انتقالات نیم‌فصل عطای حضور در پرسپولیس را به لقایش ببخشد و راهی تیمی شود که بتواند در آن بازی کند. البته این احتمال وجود دارد که با توجه به قرارداد بلندمدت این بازیکن با پرسپولیس برزگر به صورت قرضی راهی تیم دیگری شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.