بخشهای خبری رادیو و تلویزیون عذرخواهی علی‌عسکری را بایکوت کردند

سانسور بی‌سابقه رئیس صداوسیما در صداوسیما!

عذرخواهی رئیس سازمان صداوسیما از مردم و رئیس جمهور در پی توهین مهمان برنامه شبکه چهار، در بخش‌های خبری رادیو و تلویزیون سانسور شد.

 

به گزارش تازه نیوز، عذرخواهی رسمی رئیس صداوسیما از مردم و رئیس جمهور درباره برنامه زاویه شبکه چهار، با سانسور گسترده شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مواجه شد.

گزارش‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی حاکی است، این عذرخواهی تنها در یک بخش خبری منتشر شده است. عذرخواهی علی عسکری در بخش خبری 21 یکشنبه، در خبر بیست و چهارم این باکس خبری و در 24 ثانیه پخش شده است.

هیچ یکی از بخشهای خبری رادیو و تلویزیون به این خبر نپرداختند تا خط اصلی اهانت و عدم عذخواهی در صداوسیما مشخص شود.

معاونت سیاسی صداوسیما که پخش اخبار را نیز در این سازمان بر عهده دارد، از منتقدان و مخالفان جدی دولت و شخص رئیس جمهور محسوب می‌شود. و جالب اینجاست که معاون رئیس صداوسیما، اظهارات رئیس خود را نیز برای تسویه حساب سیاسی با دولت و رئیس جمهور، سانسور می‌کند.

بسیاری این اقدام را نشانه عدم مدیریت صداوسیما توسط رئیس رسانه ملی می‌دانند و مهر تاییدی بر خودمختار اداره شدن بخش سیاسی سازمان صداوسیما که بارها از سوی منتقدان و دلسوزان نظام تذکر داده شده است. مجید آخوندی، معاون سیاسی صداوسیما و رئیس ستاد انتخابات ریاست جمهوری 1400 است. کسی که از علی عسکری، دو حکم دارد!

چندی پیش در برنامه زاویه شبکه چهار که به صورت زنده پخش می‌شد، مهمان برنامه اظهارات زشتی را علیه رئیس جمهور عنوان کرد.

محمود واعظی در پی توهین به رییس جمهور در یکی از برنامه‌های تلویزیونی صداوسیما در توئیتر خود نوشت: «‌هر چه به انتخابات ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم توهین به رئیس‌جمهور و تخریب دولت افزایش می‌یابد. این روش غیراخلاقی که با آموزه‌های دینی ما مغایر است، برای توهین‌کنندگان محبوبیت نمی‌آورد، از عزم و اراده رئیس‌جمهور و دولت برای تلاش بیشتر در این شرایط سخت و خدمت به مردم نمی‌کاهد.

‌میثاق همه ما در حکمرانی قانون اساسی است، مردم از تنش و توهین و جنجال خسته‌ شده‌اند. برای حل مشکلات کشور نیاز به تعامل و هم‌افزایی داریم، تبلیغات و دخالت در امورات و وظایف دیگران، راهگشا نیست. به جای شعار عمل کنیم و اجازه دهیم مردم قضاوت کنند.»

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.