وضعیت آب و هوا در ۸ بهمن ماه

طی دو روز آینده انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور جو پایداری حاکم خواهد بود و افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی وپر جمعیت انتظار می‌رود.

آسمان تهران امروز قسمتی ابری و غبار آلود پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه سامانه بارشی از نوار غربی کشور وارد می‌شود و شمال غرب، غرب و بخش‌های از جنوب غرب و ارتفاعات البرز مرکزی را در بر می‌گیرد. جمعه با تقویت سامانه بارشی گسترده بارش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل غربی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی خواهد بود. شنبه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و با شدت ضعیف تر در برخی مناطق شرق کشور است.

یکشنبه سامانه بارشی از شرق و شمال شرق کشور خواهد بود. پیامد ورود این سامانه بارشی، بارش برف و باران و وزش باد شدید و در ارتفاعات کولاک برف خواهد بود.

از امروز تا آخر هفته روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور ادامه خواهد یافت، این افزایش دما در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق کشور حدود ۶ تا ۱۰ درجه خواهد بود.

با توجه با افزایش دما و امکان ذوب برف، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های محلی در سواحل دریای خزر وجود دارد. روز‌های پنجشنبه و جمعه وزش باد شدید تا خیلی شدید در استان‌های اردبیل و گیلان (به ویژه در دره ها، دامنه‌های و مناطق کوهستانی) پیش‌بینی می‌شود. احتمال سقوط بهمن در این ارتفاعات دور از انتظار نیست.

امروز شرق و مرکز خلیج فارس و از پنجشنبه اواخر وقت و طی روز جمعه شمال خلیج فارس و همچنین از پنجشنبه غرب دریای خزر وبه تدریج تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.