خبر رئیس سازمان غذا و دارو از ‌وضعیت توزیع واکسن آنفلوانزا

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد تازه‌ترین اقدامات برای توزیع واکسن آنفلوانزا در کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، محمدرضا شانه ساز، صبح دوشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه نظارت و بازرسی آنلاین بر کالاهای سلامت محور گفت: با توجه به سامانه‌ای که داروخانه‌ها به آن دسترسی دارند توزیع واکسن آنفلوانزا صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه افراد در مراجعه به داروخانه‌ها باید کدملی خود را به همراه کارت ملی برای دریافت واکسن ثبت کنند، افزود: در فاز اول قرار است این واکسن در اختیار گروه‌های پرخطر همچون مادران باردار، بیماران خاص، کودکان زیر ۵ سال و سالمندان بالای ۶۵ سال قرار بگیرد.

شانه ساز در خصوص اینکه گفته می‌شود واکسن آنفلوانزا هنوز وارد کشور نشده، تاکید کرد: اصلاً چنین چیزی صحت ندارد و پارت اول واکسن برای گروه‌های پرخطر وارد شده و ظرف امروز و فردا از طریق معاونت بهداشت وزارت بهداشت در اختیار خانه‌های بهداشت قرار می‌گیرد تا برای مادران باردار و کودکان زیر ۵ سال تزریق شود.

رئیس سازمان غذا و دارو در ارتباط با قیمت واکسن آنفلوانزا نیز گفت: فعلاً در فاز اول قرار است واکسن آنفلوانزا با توجه به اینکه با ارز ۴,۲۰۰ تومان وارد شده است به قیمت مصوب دولتی عرضه شود.

وی ادامه داد: اگر در ادامه چنانچه مطالبه‌ای از سوی مردم برای دریافت واکسن آنفلوانزا وجود داشته باشد این احتمال هست که در پارت های بعدی واکسن با ارز نیمایی وارد شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.