سخنگوی باشگاه استقلال: قرارداد وریا غفوری را به کمیته اخلاق دادیم/ «میلیچ» برمی‌گردد

سخنگوی باشگاه استقلال با بیان اینکه وریا غفوری به دلیل ارائه قراردادش به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ناراحت بوده است، از برخورد با یکی از مدیران استقلال خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، حجت نظری درباره مشکلات باشگاه استقلال و قرارداد بازیکنان این تیم گفت: به عنوان یک هوادار می‌گویم متاسفانه ما هم نگرانی داریم و حال ما هم خوب نیست. وقتی حال هوادار خوب نیست امکان ندارد حال مدیریت خوب باشد. تلاش می‌کنیم شرایط هر روز بهتر شود. امیدوارم خیلی زود نگرانی‌ها را رفع کنیم.

وی افزود: میراث دار مدیریتی هستیم که بسیار تزلزل داشته است و به بدهی‌های باشگاه بسیار اضافه کرده است. در چنین وضعیتی داریم فضا را اداره می‌کنیم. با تمام نواقصی که داریم فکر می‌کنم هواداران استقلال صحه می‌گذارند که امروز شرایط ما نسبت به فصل‌های قبل بهتر است. هم کادر فنی و هم بازیکنان خوبی داریم که زحمت می‌کشند شرایط بهتر شود.

سخنگوی باشگاه استقلال درباره اینکه گفته می‌شود قول هیات مدیره فعلی این بوده است که قراردادهای مدیریت قبلی را تعدیل کند و به این شرط قبول مسئولیت شده است، تاکید کرد: خیر؛ چنین شرطی نداشتیم. یکی از اتفاقاتی که پیش از شروع این فصل آغاز شد، این بود که سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی ورود کردند تا قراردادها که آن موقع نهایی نشده بود را بررسی کنند. اواخر تابستان این بحث جدی شد و نهادهای نظارتی فشار آوردند که بعضی از قراردادها متعارف نیست. الان همه قراردادها نهایی است.

نظری ادامه داد: آنچه مهم است این است که همه ما تابع توافق در قرارداد هستیم و اراده طرفین است که قرارداد را منعقد می‌کند. طبق اصول حقوقی تلاش کردیم بر اساس نظر نهادهای نظارتی قراردادها را کاهش بدهیم. بعضی از بازیکنان این را پذیرفتند و بعضی‌ها نپذیرفتند. در نهایت قراردادها ثبت شد و باشگاه نسبت به قراردادش متعهد است. بازیکن در عقد قرارداد تاثیری نداشته است. بدیهی است که بازیکن بخواهد با بیشترین قیمت قرارداد امضا کند. این باشگاه است که باید بر اساس منافع خودش تصمیم بگیرد بازیکن مشخص را با رقم مشخص به خدمت بگیرد یا خیر.

وی با بیان اینکه ذهن بازیکن نباید با این مسائل مخدوش شود، اظهار کرد: این اتفاقات از سوی باشگاه رقم نمی‌خورد. این برنامه ریزی ها خارج از باشگاه است و هدفی جز به هم ریختن ذهن بازیکن و کسب نتایج ضعیف ندارد.

سخنگوی باشگاه استقلال درباره اینکه صحبت از برنامه ریزی از خارج از باشگاه فرافکنی است، گفت: ما در داخل باشگاه این مسائل را مطرح نکردیم و دنبال این نبودیم که قرارداد را تغییر بدهیم. یک زمانی نهادهای نظارتی به بحث قراردادها ورود کردند و ما هم در حد اختیار اقدام کردیم. هر بازیکنی هم قبول نکرد عیناً قراردادش ثبت شد. اراده ما مشخص است. اراده اتاق فکرهای خارج از باشگاه هم مشخص است. هوادار می‌داند چه اتفاقی می‌افتد. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا امکانات لازم را فراهم کنیم.

وی سپس از برخورد با یکی از مدیران باشگاه خبر داد و گفت: دیروز یکی از مدیران باشگاه متاسفانه مصاحبه‌ای خارج از حیطه وظایفش کرده است که حتماً با او برخورد می‌کنم. ایشان عنوان کرده بود تمام بازیکنان ۶۰ درصد از قراردادشان را گرفته‌اند که این واقعی نیست. بازیکنان بین ۱۲ تا ۶۷ درصد دریافت کرده‌اند. تفاوت در دریافتی‌ها وجود دارد. عبدیان و مددی این مطلب را عنوان و تفاوت پرداختی را اعلام کردند. اینکه گفته شده همه بازیکنان ۶۰ درصد گرفته‌اند، درست نیست. این حرفهای نسنجیده باعث ایجاد مشکل می‌شود. برای اینکه جلوی مشکلات را بگیریم، برخورد می‌کنیم.

نظری که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد، در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: از اسپانسر تیم تشکر می‌کنم ولی به واسطه میراث گذشته، عمده پولی که گرفتیم صرف بدهی‌ها شد و نتوانستیم تمام دریافتی را به بازیکنان بدهیم. در روزهای آینده بخش بیشتری از قرارداد بازیکنان پرداخت می‌شود. کارگزار هم اطمینان داد مشکلی پیش نیاید و مبلغ و سرعت بیشتری درباره پرداختی‌ها صورت بگیرد.

وی در خصوص فقر مالی باشگاه و تاثیر آن بر تغذیه، کمپ و اسکان بازیکنان گفت: کاملاً درست است. مشخصاً موضوع کمپ مرحوم حجازی پیش از آنکه ما مسئولیتی قبول کنیم، به بخش خصوصی اجاره داده شده و نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم. در تلاش هستیم از طریق بخش حقوقی باشگاه، این قرارداد را توافق طرفین اقاله کنیم و از زمین خودمان استفاده کنیم. همینطور زمین مرغوبکار باوجود آنکه به باشگاه بازگردانده شده، اختیارش دست باشگاه نیست و اداره کل ورزش تهران آن را اداره می‌کند.

سخنگوی استقلال درباره اینکه مشکلات مالی چطور باید حل شود؟ تاکید کرد: در کوتاه مدت تعامل ما با کارگزار می‌تواند کمک کند. کارگزار دارد زحمت می‌کشد ولی خیلی از امکاناتی که می‌تواند در اختیارمان برای تامین منابع باشد را نداریم و پیش از ما به بخش خصوصی واگذار شده است. مثلاً کمپ حجازی تا پایان سال ۱۴۰۰ دست ما نیست. بسیاری دیگر از امکانات دیگر پیش از ما واگذار شده. تلاش می‌کنیم با کمک کارگزاران و با کمک هوادارانی که اعلام آمادگی کرده‌اند کار را پیش ببریم.

نظری در خصوص انتخاب مربی جایگزین به جای محمود فکری برای نشستن روی نیمکت استقلال، اظهار کرد: این حرف‌ها از اساس کذب است. صحبتی با هیچ مربی‌ای نداشته‌ایم. فکری از این موضوع اطلاع دارد. چند وقت پیش با فکری ناهار خوردیم و آنجا همه این بحث‌ها را مطرح کردیم. خودش می‌داند که ما این کار را نکرده‌ایم و حمایت ما کامل بوده و هست. مطمئن باشید تا زمانی که فکری خودش بخواهد در استقلال بماند و ما هم بتوانیم تصمیم گیری کنیم، این حمایت بی قید و شرط و کامل خواهد بود.

سخنگوی استقلال درباره وضعیت «شیخ دیاباته» گفت: تا جایی که می دانم او مصدوم است. این بازیکن پولش را کامل دریافت کرد. هفته گذشته آقای مددی اعلام کرد دیاباته مبلغی را که طلب داشت، دریافت کرد و الان طلبی ندارد. صادقانه بگویم در همین حد می دانم. اگر ملاحظه دیگری وجود داشته باشد از آن بی اطلاع هستم.

نظری در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال بازگشت «میلیچ» بازیکن کُروات استقلال تاکید کرد: در هیات مدیره تصمیم گرفتیم حتماً مقدمات بازگشت میلیچ را فراهم کنیم. مشکل اینجاست که باید بخشی از منابع را به ارز تبدیل کنیم. مددی پیگیر است. زمان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، در فرودگاه ۵۰ هزار دلار را از استقلال ضبط کردند. قرار است این پول به باشگاه برگردد و آن را به میلیچ ب‌دهیم تا بخشی از مطالباتش را پرداخت کرده باشیم.

وی درباره دلخوری وریا غفوری از باشگاه استقلال گفت: هیچ چیزی بین غفوری با باشگاه و کادر فنی نبوده است. در آبان ماه نامه‌ای به باشگاه استقلال از طرف کمیته اخلاق فدراسیون ارسال و خواسته شد قرارداد غفوری ارائه شود. دو سه هفته بعد یعنی اوایل ماه آذر، آقای مددی قرارداد را به کمیته اخلاق ارائه می‌کند. برایم عجیب بود که این نامه نگاری و محتوای نامه دو ماه بعد منتشر شد. فارغ از اینکه چرا منتشر شد، این سئوال وجود دارد که چرا در مقطعی که استقلال مستعد ورود به حاشیه بود، منتشر شد؟ اینها جای نگرانی دارد.

نظری درباره اینکه قرارداد غفوری توسط چه کسی و با چه هدفی منتشر شده است؟ گفت: هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. یک نسخه از قرارداد در اختیار باشگاه است و یک نسخه در اختیار هیات فوتبال. زمانی که سعادتمند مدیرعامل بود، در یکی از جلسات هیات مدیره اعلام کرد یک نسخه از قرارداد بازیکنان را به نهادهای نظارتی داده است. اینکه متوجه شویم از کجا درز کرده است سخت است.

سخنگوی باشگاه استقلال درباره افراد غیر مرتبط در تمرین این تیم هم تاکید کرد: اتفاقی که افتاده است را تایید نمی‌کنیم. همه کاری می‌کنیم تا آرامش در استقلال برقرار باشد. حتی بعد از آن اتفاق ناخوشایند، طی اطلاعیه‌ای به تیم مقرر شد شخص متفرقه‌ای در تمرین نباشد و اگر قرار شد میهمانی بیاید، با مدیریت باشگاه هماهنگ شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.