سهم استقلال از انتقال ۳/۵ میلیون یورویی صیادمنش؛ صفر!

باشگاه فنرباغچه بابت انتقال اللهیار به تیم شاختار دونتسک اوکراین ۳/۵ میلیون یورو دریافت خواهد کرد. انتقالی نسبتاً «خوش درآمد» که استقلالی‌ها هیچ بهره‌ای از آن نبردند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبر ورزشی، انتقال اللهیار صیادمنش از استقلال به فنرباغچه موجب دعوای سرمربی و مدیر‌عامل وقت باشگاه آبی شده بود؛ یعنی شفر و فتحی. مربی آلمانی همه کار کرد تا آبی‌ها اللهیار را به ترک‌ها نفروشند، اما هر چه تلاش کرد نتیجه‌ای به دنبال نداشت و در نهایت استقلال با ۸۵۰ هزار دلار اللهیار را به صورت قطعی به باشگاه فنرباغچه فروخت.
شفر در مورد اللهیار صیادمنش گفته بود: «به نظرم اللهیار مهمترین استعداد فوتبال ایران در یک دهه گذشته بوده است و من با باشگاه بار‌ها صحبت کردم که قدر این جواهر را بدانند. به عقیده من اتفاقی که در مورد اللهیار افتاد کاملاً غیر حرفه‌ای بود و او نباید به تیم فنرباغچه فروخته می‌شد که حالا به صورت قرضی به تیم دیگری برود. به نظر من اللهیار باید یک سال دیگر در استقلال بازی می‌کرد و بعد با قیمتی نزدیک به ۳ یا ۴ میلیون دلار به یک باشگاه اروپایی منتقل می‌شد، باشگاهی که مربی و سیستمش حامی یک بازیکن جوان باشد تا او رشد بیشتری کند.»
و امروز چه اتفاقی رخ داده است؟ اللهیار نه در فنرباغچه بازی کرد و نه در تیم استانبول اسپور. به واقع حضور او در ترکیب این دو تیم اینقدر اندک بود که در نهایت ترک‌ها تصمیم گرفتند اللهیار را به شاختار دونتسک بفروشند و این تیم اوکراینی نیز به صورت قرضی صیادمنش را به تیم زوریا لوگانسک انتقال داد. تیمی که در لیگ ۱۴ تیمی اوکراین تیم سیزدهم به شمار می‌رود.
نکته جالب توجه در این بین پولی است که از این جابه‌جایی نصیب ترک‌ها خواهد شد. این را نه رسانه‌های ایرانی بلکه رسانه‌های ترکیه‌ای نوشته‌اند. استقلال برای فروش اللهیار ۸۵۰ هزار دلار از ترک‌ها گرفته است. این را فتحی در مصاحبه‌ای گفته بود، اما حالا خبر رسیده باشگاه فنرباغچه بابت انتقال اللهیار به تیم شاختار دونتسک اوکراین ۳/۵ میلیون یورو از اوکراینی‌ها دریافت خواهد کرد. البته بعید است استقلال این اشتباه را تکرار کند. شاید به همین دلیل است که احمد سعادتمند سیاست تازه‌ای را در مورد مهدی قایدی در پیش گرفته است. او در خصوص جدایی مهدی قایدی از استقلال و حضورش در یک تیم خارجی گفته بود: «چند باشگاه اروپایی بابت مهدی قایدی با من تماس گرفته‌اند. من شنیده‌ام که گفته‌اند برای رضایتنامه قایدی ٨٠٠ هزار دلار پیشنهاد داده‌اند و ٧٠٠ هزار دلار به خودش می‌دهند، ولی این‌طوری نیست و من از این حرف‌ها تعجب کردم. برای رضایتنامه قایدی گفته‌اند ٢ میلیون دلار، ولی ما حاضر نیستیم او را کمتر از ۵ میلیون دلار بفروشیم.»

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.