احمدی‌نژاد و رئیسی با پیک ارتباط دارند!

پدر داماد محمود احمدی‌نژاد می‌گوید «بین آقای رئیسی و احمدی‌نژاد ارتباطاتی از طریق پیک وجود دارد» و همچنین شایعه دیدار احمدی‌نژاد با بیت رهبری را برای تایید صلاحیت نه رد می‌کند و نه تایید و می‌گوید تنها دو ماه پیش شنیده است که نشستی برگزار شده است.

به گزارش تازه‌نیوز، احمدی‌نژاد – رئیسی…ترکیب جدید سپهر سیاسی کشور. این را یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد گفته و توضیح داد احمدی‌نژاد و رئیسی باهم ارتباط ویژه‌ای دارند! جنجال واکنش‌ احمدی‌نژاد به سخنان حداد عادل ادامه دارد. احمدی‌نژاد در ویدئویی با صراحت حدادعادل را به باد انتقاد گرفت و او را به دستبوسی فرح در قبل از انقلاب متهم کرد. حداد هم البته پاسخ او را داد و گفت که به خاطر دروغ‌هایش از او شکایت می‌کند. احمد خورشیدی درباره صحبت‌های اخیر حداد عادل درباره رد صلاحیت احتمالی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری به انصاف نیوز گفت: «این صحبت‌ها مربوط به ۱ بهمن ۹۹  و در همایش سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و قبل از صحبت‌های مقام معظم رهبری راجع به مشارکت پرشور و حداکثری است. رقبای آقای احمدی نژاد این را از آرشیو درآوردند و در این مرحله منتشر کردند. هدف آن‌ها زدن آقای احمدی نژاد بود اما با توجه به واکنشی که مردم نشان دادند به سود احمدی‌نژاد شده است.

اما اینکه چرا ایشان چنین مطلبی را می‌گویند، نوعی دخالت در کار شورای نگهبان است و کار ایشان خیلی کار منفی است و بیشتر هم با اختلاف نظرهایی که با آقای دکتر احمدی‌نژاد دارد ارتباط پیدا می‌کند و بنوعی کینه توزانه صحبت کرده‌اند. فشار مردم باعث شد ایسنا این خبر را که منتشر کرده بود، بردارد و به جای آن صحبت‌های آقای پورمحمدی را منتشر کند.

تحلیل من این است که وقتی مقام معظم رهبری بحث مشارکت حداکثری را مطرح کرده است، چنین تاکیدی در طول ۲۰ سال گذشته بی سابقه بوده است و با توجه به اوضاع و احوالی که ما داریم، باید بگوییم که عملکرد خیلی ضعیف آقای روحانی عمدتا این اوضاع را درست کرده است و انگیزه‌ها را خیلی پائین آورده است. به اعتقاد من و خیلی‌ها مشارکت حداکثری، آنچه که همه نظرسنجی‌ها می‌گویند و آنچه که کف خیابان دارد می‌گوید، عمدتا با حضور آقای احمدی نژاد اتفاق می‌افتد. گرچه ایشان خودش می‌گوید من فعلا موضعی در این مورد ندارم و موضعی نگرفته است. اما در هر حالت این موضع گیری آقای حداد عادل موضع گیری خوبی نبود و تقریبا نشان داد ایشان با این صحبت‌ها می‌خواست نشان دهد که شورای نگهبان کاره‌ای نیست و ما هستیم که تصمیم می‌گیریم. خب این خیلی بد است و برای جامعه ایرانی بد است که یک نفر از آن طرف بلند شود حالا هر شانی می خواهد داشته باشد و هیچ مسئولیتی در برابر مسئله‌ی تایید صلاحیت کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری هم ندارد، یک چنین بحثی را مطرح کند.»

خورشیدی همچنین درباره‌ رد صلاحیت احمدی‌نژاد در سال ۹۶  و احتمال رد یا تایید صلاحیت مجدد او در این دور هم گفت: « شرایط سال۹۶ خیلی با الان فرق دارد. اولا سال ۹۶ دو قوه دیگر دست برادران لاریجانی بود و این دو با آقای احمدی‌نژاد دشمنی ویژه داشتند و دارند. مسئله‌ی بعدی این بود که در سال ۹۶ جمهوری اسلامی وارد ارتباط با آمریکا شد که برجام شاخص‌ترین آن بود و به نظر می‌رسید لازم بود آن سیاست توسط همان دولتی که مبدع این کار بود یعنی دولت آقای روحانی ادامه پیدا کند. نکته سوم این بود که آقای احمدی نژاد در سال ۹۶ هم اصلا قصد اینکه در صحنه بایستد نبود. یعنی ایشان می‌خواست از ظرفیت‌ها برای روشنگری استفاده کند و در آخر هم انصراف می‌داد. اصلا شکی در این نبود. منتها دوستان تحمل نکردند.»

او در ادامه افزود: «فکر می‌کنم ردصلاحیت ایشان چنین دلایلی داشت وگرنه آقای احمدی نژاد از نظر مالی، عقیدتی و سابقه مشکلی نداشت. آن موقع اینگونه تشخیص داده شد و الان شرایط خیلی فرق کرده است. خیلی بهتر از من می‌دانید الان جامعه نسبت به آقای احمدی نژاد شرایط بسیار خوبی دارد. شما ببینید تا هفته قبل آقای احمدی نژاد در تمام نظرسنجی‌ها روی ۵۰ درصد بود و الان ۶۰ درصد شد. یعنی با صحبت‌هایی که رهبری کردند و برداشتی که جامعه دارد، اقبال ایشان بیشتر شده است. در حالی که شما می دانید این نظرسنجی‌ها در فضای مجازی با گوشی هوشمند و اندروید انجام می‌شود. براساس اعلام وزارت ارتباطات ۵۳ درصد مردم ایران گوشی هوشمند دارند. ۴۷ درصد گوشی هوشمند ندارند. و این ۴۷ درصد آدم‌های فقیر و روستایی هستند. اینها اکثرا یعنی صریح بگویم ۸۰ درصد هوادار آقای احمدی نژاد‌ند. در واقع اقبال آقای احمدی نژاد خیلی بالاست. سیگنال‌هایی که ما از اردوگاه اصولگرایان دریافت می‌کنیم، این سیگنال‌ها هم می‌گویند بعد از صحبت‌های رهبری، اردوگاه اصولگرایان روی مسئله‌ فکر می‌کند تا آن کسی که قرار است بیاید و مشارکت موردنظر حضرت آقا را محقق کند، به احتمال زیاد احمدی نژاد است. و حالا من خبرهایی دارم که دارم خدمت شما عرض می‌کنم، در هر صورت شرایط ۹۶ با شرایط ۱۴۰۰ خیلی متفاوت است.»

پدر داماد احمدی‌نژاد درباره شایعه دیدار احمدی‌نژاد با افراد بیت رهبری برای تایید صلاحیت هم می‌گوید: «من تقریبا ۲ ماه پیش شنیدم که نشستی برگزار شد. نه می‌توانم رد کنم و نه تایید کنم. اما اینکه محتوای نشست چه بوده را خبر ندارم. فقط تا اینجا می‌دانم.»

وی همچنین درباره‌ی شروع فعالیت انتخاباتی احمدی‌نژاد هم می‌گوید: «نه. برخی از دوستان به آقای احمدی نژاد می‌گویند ستاد انتخاباتی تشکیل بده ولی ایشان اصلا زیر بار نمی‌روند. منتها آن چیزی که الان می‌بینیم دیدار مردم و نماینده‌هایی از استان‌ها هستند که می‌آیند و با آقای احمدی نژاد دیدار می‌کنند و درخواستشان این است که ایشان در انتخابات شرکت کنند ولی آقای احمدی‌نژاد هم گفت: «من اگر احساس وظیفه کنم، ثبت نام می‌کنم.». این صحبت‌ها هم معانی مخصوص به خودش را دارد. آنچه که الان مشخص است، ایشان بحث انتخابات را به آن شکل واقعی انجام نمی‌دهد و دائم هم همین حرف را زده که فعلا موضعی درباره این موضوع ندارد. اما با مردم صحبت می‌کند و به نظر من هم بیشتر کارهای روشنگری را انجام می‌دهد که خوب هم بوده و مواضعی هم که الان ایشان اعلام می‌کند مواضعی متناسب با شرایط امروز ایران است.»

خورشیدی درباره‌ دیدار و گفتگویی با موضوع انتخابات میان احمدی‌نژاد و چهره‌های شاخص اصولگرا مثل آیت‌الله رئیسی و قالیباف هم می‌گوید: «من در این زمینه خبری نشنیده‌ام. اما این را می‌دانم که بین آقای احمدی نژاد و آقای رئیسی ارتباطاتی وجود دارد و ارتباطات در حد رفت و آمد پیک است. یعنی اگر  احمدی‌نژاد مطالبی برای آقای رئیسی داشته باشند با پیک می‌فرستند و آقای رئیسی هم به همین شکل. اما از جزئیات مطالب هم اطلاعی ندارم.»

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.