ارسلان مطهری جلوی فاجعه را گرفت

مدافع اسبق استقلال گفت: من تعجب کردم که چطور دیاباته که خیلی کم با تیم تمرین کرده بود در ترکیب بود ولی ارسلان که اینقدر آماده است را از ابتدا بازی ندادند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، حنیف عمران زاده بابت تساوی استقلال مقابل الشرطه هم ناراحت بود و هم خوشحال! مدافع اسبق استقلال درباره لیگ قهرمانان آسیا و احتمال رویارویی با الهلال با ما همکلام شد. او امید دارد استقلال به دور بعد برود و الاهلی را شکست بدهد.
به نظرت استقلال روبه‌روی الشرطه خوب بود؟
نه زیاد. استقلال مثل همیشه نبود و البته دلیل داشت.
چه دلیلی؟
خب در این مدت اینقدر حاشیه گریبانگیر این تیم بود که همین مساوی را هم باید روی چشم‌مان بگذاریم.
چطور؟
اگر می‌باخت فاجعه به راه می‌افتاد و تیم حذف می‌شد. باز هم جای شکرش باقی است که این تساوی را آورد و شانسش برای صعود را زنده نگه داشت. این تیم واقعاً در این فصل و به ویژه این اواخر خیلی عذاب کشید و من در چنین شرایطی به همه بچه‌های تیم خسته نباشید می‌گویم.
بهتر نبود امیرارسلان مطهری از ابتدا در ترکیب بازی می‌کرد؟
من هم تعجب کردم که چطور دیاباته که خیلی کم با تیم تمرین کرده بود در ترکیب بود ولی ارسلان که اینقدر آماده است را از ابتدا بازی ندادند.
الشرطه را چطور دیدید؟
تیمی چغر و قلدر بود که با دوندگی زیاد ضعف‌های خودشان را پوشش می‌دادند.
چرا دیاباته و قایدی کار خاصی نکردند؟
دقیقاً به دلیل آنالیز درستی بود که از استقلال داشتند و چپ و راست را بسته بودند تا وریا و میلیچ حرکت نکنند و دیاباته و قایدی را هم دو به یک گرفته بودند تا به هم پاس ندهند ولی وقتی ارسلان آمد انتظار این را نداشتند و یک گل هم خوردند.
فکر نمی‌کنی اگر فرهاد مجیدی استعفا نمی‌کرد استقلال راحت از این دور بالا می‌رفت و کارش به، اما و اگر نمی‌رسید؟
البته آقامجید (نامجومطلق) هم با همان تفکرات فرهاد مجیدی تیم را روانه زمین کرده بود ولی خب قطعاً اگر فرهاد مجیدی خودش لب خط می‌ایستاد وضعیت فرق می‌کرد ولی دیگر نباید به گذشته فکر کرد و باید به فکر آینده و بازی بعدی بود.
الاهلی را چقدر می‌شناسید؟
تیم‌های عربستانی موذی بازی می‌کنند و با همین موذی‎گری در دیدار رفت، استقلال را شکست دادند. البته یک موضوعی هم هست.
چه موضوعی؟
استقلال پس از فینال جام حذفی ۱۰، ۱۵ روز بدون بازی مانده بود ولی الشرطه در شرایط بازی قرار داشت و دیدیم که استقلال نیمه دوم چقدر بهتر کار کرد. حتم دارم بازی بعدی استقلال از ابتدا با همین سبک نیمه دوم بازی را استارت می‌زند و می‌تواند با قدرت الاهلی را شکست بدهد و دوم شود.
در آن صورت دوم می‌شود و به الهلال می‌خورد؟
اتفاقاً بهترین فرصت برای شکست دادن این تیم است. آن‌ها ۱۳، ۱۴ بازیکن بیشتر ندارند و نفرات مهمی در جمع‌شان غایب هستند و استقلال برای برد در دیدار یک‌هشتم هم که شده باید الاهلی را شکست بدهد تا دو نماینده عربستان را پشت سر بگذارد. فقط باید برای تیم دعا کرد و انرژی مثبت به قطر فرستاد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.