واعظی: علامت مثبت کره‌ جنوبی برای پس دادن اموال ایران/ آنها راتهدید کردیم

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: با مقامات کره‌ جنوبی برای پس گرفتن اموال ایران صحبت کردیم، حتی کار به تهدید هم کشیده شده است و شاهدیم کره‌ای‌ها علامت‌های مثبتی نشان دادند. ‌

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت مقابله با کرونا در کشور اظهار داشت: با توجه به محدودیت هایی که در موج اول و دوم داشتیم کمیته های تخصصی این مهارت را پیدا کردند که اقدامات لازم را انجام دهند. در مورد برخی فعالیت ها دستورالعمل ها باید با دقت بیشتری رعایت شود.

وی عنوان کرد: در سه تا چهار هفته قبل سفرهایی انجام شده و فعالیت‌هایی که خلاف دستورالعمل‌های ابلاغی بود صورت گرفته که در نتیجه آن در یک مقطعی از یک هفته بعد تعداد مبتلایان اضافه شده است و از یک هفته تا ۱۰ روز قبل تعداد بستری‌ها اضافه شده بود و امروز هم تعداد فوتی‌ها در حال افزایش است که نشان می‌دهد همیشه در ارتباط با کرونا از اول به فکر یک ماه بعد باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: اگر امروز میزان فوتی‌ها افزایش می‌یابد، حاصل اقدامات یک ماه قبل است و در ستاد ملی کرونا بارها در این رابطه صحبت کردیم، هفته قبل هم دکتر نمکی به عنوان رئیس کمیته سلامت و رحمانی فضلی به عنوان رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی و امنیتی از افزایش مبتلایان ابراز نگرانی کرده بودند و تاکید شده که باید مراقبت‌ها افزایش یابد.

واعظی ادامه داد: بنای ما بر این است که تمام کشور را رصد کنیم و با دقت کار را دنبال کنیم و هر جا لازم است مقطعی برای آن مورد خاص تصمیم‌گیری کنیم به دلیل اینکه برای ما سلامتی مردم‌مان از هر چیز دیگری بیشتر اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه فردا رئیس ‌جمهور ساعت ۱۱ با روسای کمیته‌های ستاد ملی کرونا جلسه دارد و روز شنبه هم جلسه ستاد ملی برگزار و در مورد همه این مسائل تصمیم‌گیری می‌شود در رابطه با شدت شیوع کرونا برای صنوف خاطرنشان کرد: خوشبختانه کمیته‌های زیر مجموعه ستاد ملی در تهران و استان‌ها این مهارت را پیدا کرده اند تا در مواجهه با مسائل، سریع عکس العمل نشان بدهند، برخی از فعالیت ها باید دستورالعمل با دقت بیشتری عمل شود و برخی دیگر هم باید عملا وقتی که شرایط سخت می‌شود، باید تصمیماتی را بگیریم که در مراحل قبل هم همین کار را انجام دادیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص اهمیت سند راهبردی ایران و چین تاکید کرد: سند ۲۵ ساله روابط ایران و چین بسیار مهم است و روابط ایران و چین در بخش های مختلف سیاسی و اقتصادی گسترش پیدا کرده و تعمیق شده است.

واعظی اضافه کرد: این سند منجر می‌شود تا بتوانیم به طور هدفمند برای فعالیت دستگاه‌های مختلف کشور در زمینه های مختلف برنامه‌ریزی کنیم. سند ۲۵ ساله هم بر روی روابط ایران و چین و هم در ارتباط مسائل منطقه تاثیر گذار است. در دولت و همچنین محافل دیگر در این زمینه گفتگو و بحث کردیم و امیدواریم این سند در دولت دوازدهم نهایی به امضا برسد.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه در آینده‌ای نزدیک به چین سفر می‌کند، گفت: در این سفر به صورت حضوری در مورد برخی از موضوعات مذاکره می‌کنند. این سفر فرصت مغتنمی است و تیم اقتصادی هم همراه ایشان هستند که امیدواریم این موضوعات نهایی شود.

واعظی در ادامه در رابطه با افتتاح طرح‌های پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، اظهار داشت: فردا مجموعه‌ای از طرح هایی در حوزه میراث فرهنگی وگردشگری و همچنین طرح هایی در وزارت ورزش و جونان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

وی در پایان در رابطه با آخرین وضعیت مطالبات مالی از کره جنوبی تاکید کرد:‌ با مقامات کره‌ای مذاکره کردیم و حتی کار به مقداری تهدید ‌هم انجامید و مقدمات یک سری فعالیت های حقوقی را آغاز کردیم. اخیرا شاهد علامت‌های مثبتی از سوی کره جنوبی هستیم و منتظریم تا به آنچه گفته‌اند عمل کنند، تا تصمیماتی که گرفته‌ایم را اجرا کنیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.