بودیمیر سر صف، کالدرون ته صف!

مشکلات بدهی پرسپولیس فقط به برانکو منتهی نمی‌شود گرچه مشکل برانکو از بقیه حساس‌تر، پیچیده‌تر و عجیب‌تر است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبر ورزشی، مدیران باشگاه پرسپولیس به وکیل برانکو ایوانکوویچ قول داده‌اند تا پایان هفته آینده یا نهایتاً یک ماه دیگر با این مربی تسویه حساب کامل انجام می‌دهند و طلب سنگین مرد کروات را تسویه می‌کنند. همین حالا هم کار گره خورده و مشخص نیست چه اتفاقاتی قرار است رخ بدهد. در این شرایط، مشکلات پرسپولیس فقط به برانکو منتهی نمی‌شود گرچه مشکل برانکو از بقیه حساس‌تر، پیچیده‌تر و عجیب‌تر است.

 

وعده‌ای که عملی نشد

همین یک ماه قبل بود که مهدی رسول‌پناه در یک برنامه تلویزیونی که به صورت مستقیم پخش می‌شد، گفت: «من به هواداران قول می‌دهم تا وقتی که مدیرعامل باشگاه باشم، مشکل برانکو را حل کنم و پرونده شکایت او را به سود باشگاه پرسپولیس ببندم.» او، اما حدود یک هفته قبل، حرف‌هایش را تغییر داد و در برنامه دیگری این‌طور عنوان کرد: «ما بخشی از پول مربوط به تسویه حساب با برانکو را جور کردیم، اما هیئت مدیره تصمیم گرفت به جای آنکه به برانکو پول بدهیم، برای تیم فصل آینده هزینه کنیم و تیم فصل بعد را بسازیم. بالاخره جذب بازیکن جدید یا تسویه حساب هزینه‌بر است. ما نمی‌توانستیم به بهانه دادن بخشی از پول به برانکو، بی‌خیال فصل آینده شویم.»

 

پنجره امروز بسته می‌شود؟

این حرف‌های رسول‌پناه با قولی که داده بود، منافات داشت. در واقع هواداران پرسپولیس در انتظار آن بودند که رسول‌پناه قول‌های قبلی خود را عملی کرده و پول برانکو را به سرعت تسویه کند تا از اعتبار باشگاه دفاع شود، اما نه تنها به آن قول وفادار نماند بلکه برای تسویه حساب برانکو پول کافی درآمدزایی نکرد و همان مقدار اندک را هم برای جذب هفت بازیکن جدید از دست داد. حالا پرسپولیس ماند و طلب سنگین برانکو و البته پنجره‌ای که وکیل این مربی کروات گفته بود پنج‌شنبه (امروز) بسته خواهد شد. البته ترس بیشتری هم وجود دارد؛ شاید احکام بعدی شدیدتر باشد و به امتیازات فصل آینده یا وضعیت مالی باشگاه ضربه‌های بیشتری وارد بیاورد. این پرونده واقعاً خطرناک است.

 

برانکو تنها مدعی نیست

پرونده شکایت برانکو، پرسپولیس را به خطر می‌اندازد، اما این تنها پرونده علیه باشگاه سرخپوش پایتخت نیست. در واقع پرسپولیسی‌ها مدام از پرونده برانکو صحبت می‌کنند تا این‌طور وانمود شود که تمرکزشان روی این پرونده است، اما آن‌ها باید نگران وضعیت شکایت گابریل کالدرون سرمربی آرژانتینی و دستیارانش از اسپانیا، همچنین ماریو بودیمیر مهاجم کروات پیشین پرسپولیس هم باشند. این افراد شکایت‌هایی از باشگاه به فیفا کرده‌اند و کمیته وضعیت بازیکنان و مربیان باید هرچه زودتر در مورد شرایط این شکایت تصمیم‌گیری کنند. برانکو تنها مدعی دریافت مطالباتش نیست و باشگاه واقعاً به دردسر بزرگی افتاده است.

 

پول‌ها ته کشید

مدیران باشگاه این موضوع را می‌دانند که پس از تسویه حساب با دستیاران برانکو، همچنین نیلسون دروازه‌بان برزیلی پیشین تیم و چند طلبکار ریز و درشت دیگر از طریق منبع درآمدشان در فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، دیگر پولی در حساب باقی نمانده است. هنوز طلبکاران خارجی دیگری هم وجود دارند که در انتظار دریافت پول‌شان هستند. آن‌ها تا پول نگیرند، بی‌خیال این شکایت نمی‌شوند و این در حالی است که پرسپولیس نه درآمد دلاری دارد و نه دلاری برایش باقی مانده است.

 

بودیمیر پیگیر است

به عنوان مثال، ماریو بودیمیر برای ۴۸۰ هزار دلار، شکایت سفت و سختی علیه پرسپولیس کرده و پرونده در کمیته انضباطی فیفا در حال بررسی است. احتمالاً رأی به سود این بازیکن داده می‌شود. مهاجمی که در نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم به پرسپولیس آمد و عملکرد بسیار ضعیفی داشت، اما باشگاه برای پرداخت پول به این بازیکن چیزی حدود ۵۰۰ هزار دلار بدهکار شده است. در شکایت ماریو با موضوع عجیبی مواجهیم؛ این بازیکن کروات مدعی شده باشگاه پرسپولیس باید مابه‌التفاوت قراردادش نسبت به تیم بعدی را هم بپردازد؛ یعنی چیزی حدود ۱۵۰ هزار دلار بیشتر!

 

کالدرون اهل معامله و تخفیف است

همچنین گابریل کالدرون برای ۵۱۵ هزار دلار باقی‌مانده از قراردادش شکایت کرده و پولش را می‌خواهد. البته برخی منابع می‌گویند کالدرون شخصاً قول داده به باشگاه تخفیف می‌دهد، اما تا این موضوع عملی شود، پرسپولیسی‌ها شرایط سختی خواهند داشت زیرا این مربی معتقد است ابتدا باید پولی به حسابش بیاید تا مطمئن شود مدیران باشگاه به فکر تسویه حساب هستند، سپس برای تخفیف دادن وارد معامله، مذاکره و تصمیم‌گیری شود. فراموش نکنیم که کالدرون شخصیت خاصی دارد و همه می‌دانند فردی نیست که به راحتی و بدون دریافت پول یا با رقمی اندک راضی به دادن رضایت شود.

 

نگرانی‌ها افزایش پیدا کرد

باید دید مدیران باشگاه چطور می‌خواهند این حجم از مشکلات را حل کنند. آن‌ها نسبت به بدهی‌های خود، درآمد اندکی دارند. در واقع، درآمد باشگاه هر قدر باشد، باز هم به رقم تسویه حساب فوری و کامل با برانکو و کالدرون یا بودیمیر نمی‌رسد و همه شاکیان بین‌المللی باشگاه، نه تنها شکایت خود را علیه پرسپولیس پیگیری می‌کنند بلکه اعلام کرده‌اند قصد کوتاه آمدن هم ندارند. از سوی دیگر، برخی منابع می‌گویند تسویه حساب کامل با اوساگونا انجام نشده و شاید شکایت آنتونی استوکس با یک رأی غافل‌گیرکننده دیگر همراه شود و فیفا، در آن ماجرا علیه باشگاه رأی بدهد. همه این مسائل، هواداران را نگران می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.