آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده گلستان

رییس سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در استان گلستان را تشریح کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار درباره زلزله گلستان گفت: دقایقی پس از زلزله 5.1 ریشتری بامداد امروز در استان گلستان، سازمان مدیریت بحران کشور دستگاه‌های امداد و خدماتی را به حالت آماده‌باش درآورد و چندین تیم ارزیاب نیز به محل اعزام شد که طبق بررسی های میدانی انجام شده در شهرستان رامیان و روستاها و مناطق زلزله زده زمین، لرزه سبب ایجاد ترک در برخی واحدهای مسکونی که غالبا کاه گلی بودند، شده است.

وی با بیان اینکه برق برخی از مناطق روستایی رامیان نیز قطع شده بود، اظهار کرد: در حال حاضر این موضوع مرتفع شده است، چرا که بلافاصله تیم‌های کشیک اداره برق برای حل این مساله وارد عمل شدند.

نجار با بیان اینکه خوشبختانه این زلزله مورد فوتی نداشته است، افزود: پس از برآورد دقیق از میزان خسارات اقدامات لازم برای جبران خسارات زلزله زدگان انجام خواهد داشت. در حال حاضر تیم‌های امدادی در محل حضور داشته و دستگاه‌های مختلف اعم از امداد و خدماتی نیز در آماده باش کامل هستند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور درباره احساس شدن زلزله در شهرستان شاهرود نیز گفت: بررسی موضوع از فرمانداری شهرستان شاهرود، جمعیت هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، حاکی از آن است که این زلزله خسارت مالی و جانی در این شهرستان نداشته است. اما مدیریت و اعضای ستاد پیشگیری و هماهنگی مدیریت بحران شهرستان شاهرود در آماده باش کامل هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.