رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مهمترین وظیفه در برابر ایثار کادر درمانی

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان در دوره شیوع کرونا خوش درخشید، گفت: مهمترین قدردانی و پاسداشت ما در مقابل فداکاری‌های پزشکان و کادر درمانی این است که به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کنیم.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، بیمارستان ۱۳۰ تختخوابی فوق تخصصی زنان و زایمان شریعتی بندرعباس با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.
 اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان هرمزگان، این مرکز درمانی ۱۳۰ تختخوابی را افتتاح و به همراه دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت از بخش‌های مختلف و روند خدمت رسانی آن بازدید کرد.
معاون اول رییس جمهور در مراسم افتتاح این مرکز درمانی با تاکید بر اینکه از خودگذشتگی پزشکان و کادر درمانی کشور به خصوص در ایام آغاز شیوع کرونا که هنوز حتی امکانات حفاظت شخصی در کشور به اندازه کافی وجود نداشت قابل توصیف نیست، گفت: مهمترین قدردانی و پاسداشت ما در مقابل فداکاری‌های پزشکان و کادر درمانی این است که به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کنیم.
وی با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان در دوره شیوع کرونا خوش درخشید، خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که مردم در نظرسنجی‌ها پزشکان را بعنوان نخستین گروه‌های مرجع کشور انتخاب می‌کنند همین از خودگذشتگی‌ها و ایثار کادر درمانی در کشور است.
جهانگیری با اشاره به اینکه در جریان شیوع کرونا بسیاری از ظرفیت‌ها و فرصت‌های کشور آشکار شد، گفت: البته در دوران دفاع مقدس نیز پزشکان در پشت جبهه‌ها فداکاری می‌کردند و به مداوای مجروحین می‌پرداختند، اما به دلیل آنکه در جبهه‌ها موج بزرگی از ایثارگری و شهادت وجود داشت شاید فداکاری پزشکان مانند امروز نمود پیدا نمی‌کرد.
معاون اول رییس جمهور افزود: در نخستین روز‌های شیوع کرونا شاهد فداکاری‌ها و ایثارگری‌های فراوان از سوی پزشکان و کادر درمان کشور بودیم به گونه‌ای که حتی رییس یک بیمارستان با ماسک عادی به بخش‌های مراقبت از بیماران کرونایی می‌رفت و معتقد بود وقتی کادر درمانی امکانات حفاظت شخصی کافی ندارند من نیز باید همانند آن‌ها در بخش‌ها حضور پیدا کنم.
وی گفت: خوشبختانه به دلیل ظرفیت‌های بزرگ و نیروی انسانی کارآمدی که در کشور وجود دارد، اتفاقات بزرگی در حوزه تولید اقلام بهداشتی در کشور ایجاد شد، اما متاسفانه عده‌ای همواره تلاش دارند که ظرفیت‌ها و نیروی انسانی کشور را کوچک جلوه دهند که البته باید در برابر خداوند پاسخگوی این رفتار خود باشند.
جهانگیری با بیان اینکه خوشبختانه به دلیل اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد تقویت ظرفیت‌های بیمارستان‌های کشور هستیم، گفت: خوشبختانه کادر پزشکی نیز در این مقطع بسیار عملکرد خوبی داشت و مطمئن هستم از خود گذشتگی آن‌ها در تاریخ کشور ماندگار خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به نحوه عزاداری مقام معظم رهبری در ایام محرم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد، افزود: ایشان در خصوص مراسم اربعین نیز آشکارا اعلام کردند که در برگزاری مراسم اربعین هر آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کند، لازم الاجرا است.
وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان از نظر ابتلا و تعداد درگذشتگان ناشی از کرونا آمار پایینی دارد، گفت: باید از رعایت مردم، تلاش‌های کادر درمان و مدیریت استان قدردانی کرد و امیدوارم این روند همچنان استمرار داشته باشد.
گفتنی است بیمارستان شریعتی با زیربنای ۱۰ هزار و ۶۶۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۳۰۰ میلیارد ریال در راستای ارائه خدمت به زنان، مادران باردار و کودکان و نوزادان ساخت و تجهیز شده است.
اورژانس، پنج اتاق عمل مجهز، بخش زایمان، بخش مراقبت پس از زایمان، بخش مادران پرخطر، (آی. سی. یو و ان. آی. سی. یو)، بخش نوزادان، رادیولوژی، آزمایشگاه، بخش زنان، بخش بستری و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی از مهم‌ترین بخش‌های این بیمارستان است.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.