توصیه‌های دکتر زالی به نودانشجویان علوم پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در پیامی فرارسیدن سال تحصیلی جدید را به تمامی اساتید، اعضای هیئت علمی، کارکنان و به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تبریک گفت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، دکترعلیرضا زالی در این پیام ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید تلاش‌های ارزنده تمامی دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی در راستای نبرد با کرونا در طی ماه‌های اخیر را ارج نهاد.

در این پیام آمده است:

” آغاز سال تحصیلی جدید  را به تمامی اساتید، اعضای هیئت علمی، کارکنان و به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تبریک عرض نموده و از تلاش‌های ارزنده همه عزیزان در راستای نبرد با کرونا در طی ماه های اخیر تقدیر می‌نمایم.

سلامت جزو اولویت‌های مهم دولت‌های مختلف جهان محسوب می‌شود و آموزش پزشکی نیز که با تربیت نیروهای متخصص و کارآمد، نقشی موثر و ارزنده در حفظ و ارتقای سلامت و بهداشت جامعه ایفا می‌کند؛ همواره از اهمیت ویژه‌ای در تمامی جوامع برخوردار بوده است‌.

این اهمیت در شرایط بحرانی نظیر پاندمی بیماری کووید ۱۹ که اخیرا تمام جهان را در برگرفت، بیش از پیش نمایان شد و نقش تاثیرگذار دانش آموختگان رشته‌های مختلف علوم پزشکی را در کنترل و مدیریت بیماری کرونا در تمامی جهان و به ویژه کشور عزیزمان نشان داد.

مدافعان سلامت در این بحران با بهره گیری از دانش و تخصص و مهارت و با ایثار و اخلاصی بی‌بدیل جان برکف نهاده و به صیانت از جان هموطنان بیمار خویش پرداختند و چه حماسه‌های بی‌نظیری که در این دوران به وقوع پیوست.

رسالت دانشگاه، آموزش و تربیت دانش آموختگانی متخصص، توانمند، متبحر، متعهد و کارآمد است که در نظام سلامت راهگشا هستند؛ همچنان که در بحران شیوع کرونا تمامی اساتید، متخصصان،  دانش آموختگان و دانشجویان گروه علوم پزشکی خوش درخشیده و با ایثارگری و فداکاری برگ زرین دیگری را بر کارنامه درخشان نظام سلامت رقم زدند.

در ادامه ضمن تبریک به جوانان نخبه و کوشایی که با کسب رتبه‌های عالی کنکور سراسری وارد دانشگاه پرآوازه علوم پزشکی شهیدبهشتی شده‌اند به شما فرزندان عزیزم که وارد دوره جدیدی از زندگی علمی و حرفه‌ای خویش شده‌اید توصیه می‌کنم از این پس نیز تمامی سعی و استعداد خود را برای کسب دانش ومهارت به کار بندید و با ارتقای علمی، معنوی، فرهنگی و اجتماعی خویش آینده‌ای درخشان برای نظام سلامت و جامعه و خود ایجاد کنید .

شما عزیزان امروز پای در مکتبی گذاشتید که تا پایان عمر حرفه‌ای و زندگی خود باید در جستجوی علم و مهارت  و یادگیری باشید. زیرا دانش پزشکی همواره در حال تغییر و تحول و پیشرفت است و در علوم پزشکی فارغ التحصیلی معنا ندارد و همیشه باید در حال آموختن تازه‌ترین یافته‌های رشته خود باشید تا بتوانید به نحو احسن به ارایه خدمت پرداخته و راهگشای نظام سلامت باشید.

در این راستا  تمامی مسئولان دانشگاه نیز با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا سعی دارند شرایط  لازم را برای شما عزیزان فراهم کنند تا آموزش‌های مجازی یا حضوری با رعایت پروتکل‌های حفاظتی و بهداشتی و در اولویت بودن صحت و سلامت شما عزیزان به نحو احسن انجام پذیرد.

در پایان امیدوارم در این سال تحصیلی جدید که با شرایط خاص آغاز می‌شود نیز همچون سال‌های گذشته با تلاش مضاعف، تعامل بیشتر و مجاهدت تمامی دانشگاهیان علوم پزشکی شهیدبهشتی گام هایی موثر در راستای اعتلا و ارتقای دانشگاه در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی و بهداشتی و درمانی  برداریم.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.