همسان سازی حقوقها، بیشترین سوال بازنشستگان کشوری در تماس با این صندوق

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در یک ماه اخیر بیش از ۱۲۵ هزار تماس ورودی به مرکز ارتباط با ذی نفعان صبا ثبت شده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، حمیدرضا رضوانی با اعلام این خبر گفت: پیش از راه اندازی این مرکز، به طور میانگین ماهانه ۷۵۰۰ تماس از طریق شماره ۲۵۰۰ (مرکز تماس تلفنی صندوق بازنشستگی) پاسخ داده می شد، ولی در اولین ماه راه اندازی مرکز ارتباط با ذی نفعان صبا و با وجود تمامی مشکلاتی که در آغاز راه وجود داشت، حدود ۱۲۵هزار انواع تماس ورودی ثبت شده و پیش بینی می کنیم که در ماه های آینده این تعداد بیشتر شود.

رضوانی با بیان اینکه «مرکز نوآوری و ارتباط با ذینعان صبا یا همان مرکز SRM با هدف اثربخشی ارتباط با بازنشستگان تحت پوشش، اول شهریور ماه امسال آغاز به کار کرده است» گفت: این مرکز که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد، شیوه‌های ارتباطی مثل تلفن، تارنما، درگاه، پیامک، پست الکترونیکی، نرم‌افزار و مانند آن را یکپارچه کرده و در قالب یک مجموعه واحد ارائه می کند.

وی تصرح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری هم اکنون یک میلیون و ۴۷۹ هزار و ۵۶۷ بازنشسته و وظیفه بگیر را در سراسر کشور تحت پوشش قرار داده که این عزیزان، علاوه بر دریافت حقوق و مستمری، از خدمات دیگر این صندوق مانند خدمات بیمه ای، تسهیلات مالی و اعتباری، طرح های یاری، خدمات اجتماعی و فرهنگی و همچنین خدمات آنلاین و غیرحضوری چون دریافت اطلاعات فیش حقوقی و حکم استفاده می کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری ارائه خدمات مناسب به بازنشستگان را مستلزم بهره‌گیری از روش های علمی و اثربخش در حوزه «مدیریت خدمات» دانست و افزود: صندوق بازنشستگی تلاش کرده با بهره‌گیری از یک واحد متمرکز برای پاسخگویی به ذی نفعان، مدیریت خدمات خود را به سطح بالاتری برساند. بنابراین، در این مسیر از روش های معتبر جهانی مانند «چارچوب مرجع مدیریت خدمات فناوری اطلاعات یا ITIL» استفاده شده است.

رضوانی با اشاره به اینکه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir در کنار مرکز ارتباط با ذی نفعان صبا در همین راستا راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: بعد از گذشت یک ماه از راه اندازی این مرکز علاوه بر افزایش قابل توجه ثبت انواع تماس های ورودی از حدود ۷ هزار و ۵۰۰ تماس به ۱۲۵ هزار تماس، اقدامات خوب دیگری نیز در این مرکز صورت گرفته است.

وی با بیان بخشی از عملکرد مرکز صبا در یک ماه اخیر و مقایسه آن با گذشته گفت: تعداد کارشناسان مرکز پاسخگویی تلفنی پیش از این هفت نفر بود که اکنون به ۳۵ نفر افزایش یافته و تا سه ماه آینده به ۸۰ نفر خواهد رسید. همچنین تعداد ورودی فعال روی سرشماره ۲۵۰۰ پنج ورودی بوده که اکنون به ۶۰ ورودی رسیده و در آینده نزدیک نیز به بیش از ۱۰۰ ورودی می رسد.

رضوانی با بیان اینکه «در گذشته مرکز تماس صندوق فقط در ساعات اداری و از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ پاسخگو بود» گفت: هم اکنون این مرکز به صورت شبانه روزی و در کل ایام هفته و حتی روزهای تعطیل پاسخگوی بازنشستگان است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در حال حاضر پاسخ تمامی تماس ها در همان لحظه داده می شود و در صورتی که پاسخ آن در همان زمان امکان پذیر نباشد، درخواست ثبت شده و افراد کد پیگیری دریافت کرده تا بعدا پاسخ خود را دریافت کنند؛ در صورتی که این امر در گذشته امکان پذیر نبود.

رضوانی به آمار فراوانی موضوع تماس‌های ثبت شده نیز اشاره کرد و افزود: در شهریورماه امسال موضوع همسان سازی حقوق با ۱۸درصد، انواع سوالات مرتبط با طرح یاری ۱۵درصد و حکم و فیش حقوقی ۷ درصد بیشترین فراوانی ثبت تماس بازنشستگان را داشتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، رضوانی تصریح کرد: بزودی نظرسنجی از بازنشستگان در ارتباط با کیفیت پاسخگویی مرکز صبا در انتهای تماس‌ها فعال خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.