رییس دیوان عالی کشور: امروز مردان جهادی در قوه قضاییه برای مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی در صحنه حضور دارند

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم گفت:در جبهه جنگ اقتصادی مردانی هستند که در صحنه حاضرند و نقش آفرینی می‌کنند. امروز مردان جهادی در قوه قضائیه در صحنه حضور دارند و وظیفه‌شان مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمد مرتضوی مقدم، رییس دیوان عالی کشور در جلسه تجلیل از ایثارگران دفاع مقدس با اشاره به اینکه حدوث و بقای انقلاب هر دو معجزه بود، گفت: هیچ کسی فکر نمی‌کرد که انقلاب اسلامی بر رژیم شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله با حمایت همه جانبه استکبار جهانی، پیروز شود. حدوث این انقلاب این بود که خداوند خواست که در این قطعه از زمین بر ملت شیعه اثنی عشری منت نهاده و این معجزه محقق شد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: همه می‌دانند که چه قدرت‌هایی پشت رژیم شاهنشاهی بود، اما اراده خداوند متعال بر این بود که انقلاب حادث شود. بقای این انقلاب هم معجزه بود. جمهوری اسلامی در روز‌های ابتدایی چیزی نداشت، تجهیزات نظامی نسبت به دنیای استکبار تقریبا صفر بود. یک دنیا علیه این انقلاب تازه حادث شده بسیج شده بودند، انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف با توطئه‌ها و برنامه ریزی‌های مختلف مواجه شد، اما محکم به راه خود ادامه داد.

رئیس دیوان عالی کشور با تاکید بر اینکه در این انقلاب مردان خدایی بودند که پرورش یافته دامن اهل بیت و مکتب حسین (ع) بودند، افزود: این مردان پروش یافته در مکتب حسینی با توکل بر خدا، انقلاب تازه حادث شده را ۴۰ سال با اقتدار پیش بردند و این یک معجزه بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی‌مقدم تصریح کرد: همه می‌دانیم چه توطئه‌هایی علیه انقلاب اسلامی شده و توطئه‌ای نیست که بر کسی مستور مانده باشد، اما خداوند همه توطئه دشمنان را شکست داد. مردان خدایی با توکل بر خدا و اقتدای به امام حسین (ع) وارد میدان شدند، بعضی به شهدای کربلا پیوستند و برخی هنوز در میدان و در حال مبارزه هستند و انقلاب را پیش می‌برند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب فقط جنگ و جبهه نیست، اظهار کرد: انقلاب جبهه‌های مختلفی دارد. جنگ امروز، جنگ اقتصادی است. دشمن با این جنگ به دنبال خسته کردن مردم و تحت فشار اقتصادی قراردادن آنهاست. از طرف دیگر هم عوامل دشمن در داخل کشور با حرکات ضدانقلابی، به دنبال خراب کردن انقلاب از درون هستند. در جبهه جنگ اقتصادی هم مردانی هستند که در صحنه حاضر هستند و نقش آفرینی می‌کنند.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: امروز مردان جهادی در قوه قضائیه نیز در صحنه حضور دارند و وظیفه شان مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی است. حضرت علی (ع) می‌فرمایند: أَنْصِفِ اللَّهَ وَ أَنْصِفِ النَّاسَ مِنْ نَفْسِکَ وَ مِنْ خَاصَّهِ أَهْلِکَ وَ مَنْ لَکَ فِیهِ هَوًى مِنْ رَعِیَّتِکَ فَإِنَّکَ اِلاّ تَفْعَلْ تَظْلِمْ. یعنی نسبت به مردم چه از جانب خداوند و چه از جانب افراد خاص خاندان و خویشاوندان نزدیکت و چه از جانب رعایایى که بدان‌ها علاقه و گرایش مخصوص دارى، انصاف را رعایت کن. اگر چنین نکنى، ستم خواهى کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی‌مقدم در پایان خاطرنشان کرد: در عصر امروز، جبهه قضات قوه قضاییه مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی است. ما به مردان جبهه‌های جنگ، شهدای بزرگ و شهدای دستگاه قضا که خون خود را برای اعتلای انقلاب و جمهوری اسلامی دادند و در راه احقاق حقوق مردم قدم برداشتند، درود می‌فرستیم و تعظیم می‌کنیم که برکت خون این شهدا، انقلاب را نگه داشته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.