نامجومطلق: بازی درگیرانه‌ای مقابل پاختاکور داشتیم

مجید نامجومطلق سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد تیمش یک بازی بسیار درگیرانه مقابل پاختاکور داشته است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از تسنیم، مجید نامجومطلق پس از شکست 2 بر یک استقلال مقابل پاختاکور ازبکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: بازی بسیار خوب و درگیرانه‌ای داشتیم. با توجه به اینکه از نظر بازیکن و تعداد نفرات در مضیقه بودیم و دو سه بازیکن ما مصدوم بودند و به این بازی نرسیدند، به خاطر غیبت بازیکنان مجبور به تغییراتی در ترکیب شدیم و در طول بازی هم به دلیل خستگی برخی بازیکنان خوب‌مان که در دو بازی گذشته تلاش زیادی داشتند، مجبور به تعویض شدیم.

وی افزود: با توجه به شرایطی که داشتیم، از عملکرد بازیکنانم راضی هستم. از این جهت که حداکثر توان‌شان را گذاشتند، خیلی جنگیدند و خیلی دویدند. با مشکلاتی که داشتیم و برای آمدن به اینجا نیز با مسائلی روبه‌رو شدیم، عملکرد بازیکنانم خوب بود. امروز می‌توانستیم شکست نخوریم و برنده باشیم. دو سه صحنه مشکوک هم اتفاق افتاد و از زاویه‌ای که ما دیدیم داور می‌توانست برای ما پنالتی بگیرد و روی گلی هم که آنها زدند، بازیکنان ما معتقد بودند مهاجم پاختاکور روی بازیکن ما فشار وارد و خطا کرده است. امیدوارم که ما اشتباه کرده باشیم و داور درست تصمیم گرفته باشد. ما می‌توانستیم برنده مسابقه باشیم و موقعیت‌های خوبی داشتیم که از دست دادیم و در این شرایط شکست را پذیرفتیم.

«اکنون باید از این جام خداحافظی کنیم، علی‌رغم اینکه می‌توانستیم همچنان به کارمان ادامه دهیم.»، سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله ارزیابی‌اش از تیم پاختاکور را اینطور بیان کرد: تیم پاختاکور، تیمی خوب و قدرتمند بود، اما این چیزی از شایستگی بازیکنان ما کم نمی‌کند.

نامجومطلق درباره غیبت وریا غفوری گفت: او بازیکن تأثیرگذار و کاپیتان تیم ماست، اما در بازی قبلی به دلیل کشیدگی همسترینگ مصدوم شد و نتوانستیم از او استفاده کنیم. میلیچ هم دیگر بازیکن توانمند ما به دلیل محرومیت در اختیارمان نبود، اما دو سه بازیکن دیگر ما با وجود مصدومیت و با تلاش کادر پزشکی لحظه آخر خودشان را به این بازی رساندند. تعویض‌هایی که هم که انجام دادیم، بازیکن‌هایی را بیرون آوردیم که در دو بازی قبلی تأثیرگذار بودند و با توجه به خستگی زیاد مجبور به تعویض آنها شدیم. بازیکن‌هایی هم که به زمین آمدند، کار کردند و موقعیت‌هایی را به دست آوردیم که نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در فوتبال شما باید آنقدر در یک سطح بالا بازیکن داشته باشید که وقتی در چنین شرایطی هر سه روز یک بار بازی دارید، بتوانید از آنها استفاده کنید، چون این مسئله باعث خستگی بازیکنان می‌شود. تیم ما یا تیم‌های ایرانی نظیر ما، توان بازی با این فشردگی را ندارند. لیگ‌مان هم فرسایشی بود و ما بعد از لیگ، فینال جام حذفی را هم داشتیم و علی‌رغم خستگی به این مسابقات آمدیم و با این حال، از بازیکنانم راضی هستم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه استقلال عملکرد درخشانی در این مسابقات داشت و می‌تواند با افتخار به ایران بازگردد، اما در این بازی شیخ دیاباته موقعیت‌های خوبی از جمله یک تک به تک را از دست داد و آیا این مسئله را به دلیل عدم تمرکز مهاجم تیمش می‌داند، گفت: تشکر می‌کنم از شما به خاطر حس خوبی که به تیم ما داشتید و درست گفتید. ما تیم خوبی داریم و همه زحمت کشیدند. فوتبال ورزشی است که هر چقدر فشار بدنی بیشتر می‌شود و خستگی به شما غلبه می‌کند، تمرکز کمتر می‌شود و قدرت تصمیم‌گیری را کم می‌کند. شاید اگر شیخ در شرایط نرمال بازی این موقعیت را داشت، بهتر استفاده می‌کرد، اما خستگی تمرکز بازیکنان ما حتی نفراتی چون ارسلان مطهری و فرشید اسماعیلی را گرفته بود. ما همه تعویض‌هایی که داشتیم به خاطر خستگی بازیکنان بود. مسعود ریگی بهترین بازیکن ما بود و یکی از بهترین‌هاست، اما خستگی به او غلبه کرد و مجبور شدیم در لحظات آخر این بازیکن را تعویض کنیم و انرژی جدید به تیم بدهیم. این بازیکنان در شرایط نرمال کیفیت بالاتری دارند و می‌توانند از موقعیت‌ها به خوبی استفاده کنند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.