احکام مستمری فروردین ۱۴۰۰ صادر شد/ جزییات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

تامین اجتماعی اعلام کرد: احکام جدید مستمری فروردین ۱۴۰۰ با احتساب مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از اقتصاد‌نیوز، در حالی که برخی سایت های خبری اعلام کردند: مبنای افزایش مستمری فروردین ۱۴۰۰، آخرین مستمری پیش از اجرای مرحله اول متناسب‌سازی است. سایت رسمی تامین اجتماعی به نقل از حمید ابراهیمی مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان خبر داد: احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.احکام و فیش مستمری فروردین ۱۴۰۰ مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی امروز صبح (جمعه/۲۰ فروردین) صادر شد.

جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۴۰۰

مهرداد قریب، معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیز جزئیات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اعلام کرد.

او با با اشاره به اینکه کل هزینه ماهانه مستمری در اسفند سال ۹۸ به میزان ۶۶۰۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: این رقم در اسفند سال گذشته به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید و در فروردین امسال که افزایش سالیانه ماده ۹۶ و متناسب سازی مرحله دوم حقوق بازنشستگان انجام می شود، هزینه مستمری ماهانه این سازمان ۱۵ هزار میلیارد تومان می شود.

وی تصریح کرد: با افزایش های امسال، رشد مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به اسفند سال ۹۸ افزایش ۱۳۴ درصدی را نشان می دهد که نسبت افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان با افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال جاری برابر شده است.

قریب در ادامه به تشریح پرداخت بازنشستگان در دوسال گذشته پرداخت و گفت: در اسفند ۹۸ پرداختی بازنشسته تامین اجتماعی حداقل بگیر با ۳۰ سال سابقه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود با اعمال متناسب سازی مرداد به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار رسید و با متناسب سازی امسال دریافتی آنها ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی افزود: بازنشسته ۲۰ سال سابقه در اسفند دوسال قبل، یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود با متناسب سازی حقوق مرداد به ۲ میلیون و۴۰۰ هزار تومان رسید. با افزایش های امسال دریافتی آنها ۳ میلیون و۹۰۰هزار تومان می شود.

وی اظهار داشت: بخشی از متناسب سازی حقوق بازنشستگان در بن معیشت، بخشی دیگر در حق مسکن و بخشی در عائله مندی بوده است. حق عائله مندی بازنشستگان تامین اجتماعی به میزان ۳۷۰ هزار تومان و حق اولاد به رقم ۹۶ هزار تومان به ازای هر فرزند در سال جاری افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید: جزییات مهم از سه واریزی‌ حقوق بازنشستگان، سود سهام عدالت و بسته معیشتی ماه رمضان در هفته آینده

مطالب مرتبط
۱ نظر
  1. رحیم

    بس کنید دیگه تمومش کنید اینهمه نیرنگ و دروغ . شما که خودتات سفیران اسلام محمدی میدانید ما جز دروغ از شما تا حالا هیچ چیزی ندیدیم . یعنی تو اون خراب شده یک کارشناس با سواد نداره که چندتا عدد و ضربدر هم بکنه . من با 32 سال سابقه با مدرک کارشناسی می گیرم 2750000 تومن. اولا به من کمتر از حداقل قانون میدید که با 30 سال باید دو میلیون هشتصد بدید . دوما اگه یک میلیون و دویست همسان سازی رو با این عدد جمع کنیم و ضربدر 30 درصد بکنیم و به اضافه 500 توم افزایش حق اولاد و … بکنید میشود شش میلیون و ششصد یا بیشتر . اونوقت شما ادعا می کنید میشود 4300000 هزارتومان . شما این محتسباتهت رو از کجاتون در میارید .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.