توقف شستا همچنان ادامه دارد

گودرزی گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار سرمایه، نمی‌توان زمانی برای بازگشایی نماد شستا اعلام کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود گودرزی معاون بازار بورس و اوراق بهادار تهران درباره پیام منتشره بورس تهران مبنی بر بازگشایی نماد شستا در ساعت ۱۰ امروز گفت:این پیغام به صورت خودکار و ناشی از افشای اطلاعات مربوط به فروش بیش از دو میلیارد سهم بانک ملت توسط این شرکت، منتشره شده است.

وی ادامه داد: رویه انتشار پیام بازگشایی نماد‌ها به این صورت است که بعد از اعلام رویدادی مهم از سوی شرکت‌ها، پیامی خودکار مبنی بر توقف و بازگشایی نماد صادر می‌شود؛ بنابراین امروز نماد شستا باز نخواهد شد و پیام صادره، حذف می‌شود.

این مقام مسئول در واکنش به این سئوال که با توجه به توقف نماد این هلدینگ بزرگ چند رشته ایی از ۱۷ شهریور، چه زمانی سهامداران آن قادر به انجام معامله خواهند شد،گفت: واقعیت این است که با توجه به شرایط فعلی بازار سهام، نمی‌توان زمانی برای بازگشایی نماد شستا اعلام کرد و این موضوع به وضعیت بازار بستگی دارد؛ بنابراین تصمیم گیری در این مورد با بررسی شرایط انجام خواهد شد.

گودرزی در پاسخ به دیگر سئوال مبنی بر اینکه آیا این هفته بورس تهران میزبان عرضه اولیه‌ای خواهد بود یا خیر؟ توضیح داد: در حالی یکی دو شرکت جدید، آماده حضور در تابلو معاملات بورس هستند که با توجه به اوضاع بازار و لزوم تمرکز بر موارد مهم، در این هفته عرضه اولیه انجام نخواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.