ناصر عبداللهی چگونه به قتل رسید؟

یک ماجرای تلخ…یک قتل مرموز…یک حسرت بلند مدت. داستان قتل ناصر عبداللهی که بعد از 14 سال، کمتر به آن پرداخته شده است.

به گزارش تازه نیوز، ناصر عبداللهی…چهره‌ای که زود از میان چهره‌های موسیقی رفت.  14 سال پیش همسر ناصر عبداللهی، بعد از یک جر و بحث مختصر، به حالت قهر به منزل پدری‌اش می‌رود. ظهر همان روز ناصر برای بازگرداندن همسرش، سراغش می‌رود. مدت‌هاست که بین خانواده همسر وی و ناصر بحث‌هایی در مورد دلایل اجرای قطعه «یا فاطمه» رخ داده و برخی اقوام همسرش به شدت از این موضوع عصبانی‌اند.

ظهر همان روز ناصر که برای بازگزداندن همسرش به محله پدر همسرش می‌رود، گویی وارد کارزاری شده که افراطیون منتظرش بودند و به سرکردگی برخی اقوام همسرش و وهابی‌ها و افراطیون مذهبی، مورد حمله و ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

بعد از این درگیری شدید، پیکر خون‌آلود ناصر به منزلش برده می‌شود و در حیاط خانه و روی تخت رها می‌شود. پسر خانواده بعد از چند ساعت و بدون اطلاع از ماوقع به خانه می‌آید و با تصور خواب بودن پدر، توجهی به وی نمی‌کند. صدای خِر خِر پدر پس از دقایقی توجه پسرش را جلب می‌کند. تا به سمت پدرش برود و با برگرداندن پدر به سمت خودش، متوجه آثار ضرب و شتم روی صورت پدر می‌شود. از پدر داستان را می‌پرسد و ناصر در جواب می گوید که از جایی سقوط کرده و مشکلی نیست. به اصرار پسر به حمام برده می‌شود تا آثار ضرب و شتم و چهره خون آلود پدر شسته شود ولی به دلیل ضعف عمومی از حال می رود. از همان روز جدال 27 روزه ناصر عبداللهی با مرگ در بیمارستان های بندر و تهران آغاز می‌شود و این جدال سرانجام در روز 29 آذر به مرگ مغزی وی و سپس فوت او منجر می شود.»

ناصر عبداللهی و حواشی پس از قتل

خانواده عبدالهی به دلیل برخی محدودیت‌ها از بازگویی این ماجرا تا همیشه منع می‌شود. احسان علیخانی دو سال بعد در سالروز فوت این خواننده در برج میلاد با گفتن برخی جملات حاشیه‌های فراوانی را در رسانه ها ایجاد کرد.  نزدیک سال است که فهمیده‌ایم ناصر به قتل رسیده است در صورتی که این موضوع مطرح نشده بود. همیشه دوست داشتیم این موضوع را بگوییم. صحبت‌ کردن از علی‌(ع) ساده است، اما ناصر عبدالهی در جایی از امیرالمومنین(ع) صحبت کرد که سخت بود.»

بعد از مرگ ناصر عبداللهی و در مراسم سومین سالگرد او نیز مجری مراسم ادعا کرده بود ناصر عبداللهی به قتل رسیده است.

پیش از این نیز محمدعلی چاووشی، رئیس موسسه «مشکات» و رئیس اسبق صنف تولیدات محصولات شنیداری در گفت و گویی با تأیید این ادعا گفته بود: “من از آقای دکتر امیدوار رضایی، خواستم تشریف بیاورند شاید بتوانند این جوان را از مرگ نجات بدهند. ایشان تشریف آوردند. معاینه کردند، مدارک و پرونده پزشکی را دیدند به من گفتند فلانی اینی که گفتند ایشان مسموم شده، ایشان مواد مخدر مصرف کرده و… مطلقا در پرونده ایشان وجود ندارد. ایشان ضربه خورده. این صدمه که مغز ایشان پیدا کرده به دلیل اصابت ضربه‌ است. این آثار کبودی که در صورت وی در عکس‌ها مشخص است به همین دلیل است. من هم با توجه به نظر یک متخصص پزشکی وقتی گفتند ناصر را زدند از اقوام پیرامون ایشان سوال کردم گفتند بله و ماجرایش هم مفصل است. گفتم چرا؟ گفتند به خاطر همین تغییرات فکری و عقیدتی که پیدا کرده بود خیلی‌ها از دستش ناراحت بودند”.

همچنین نسرین عبداللهی دختر ناصر عبداللهی نیز دو سال پیش در گفتگویی، نظر پزشکی قانونی در خصوص مرگ پدرش را “شکستگی جمجمه” بیان کرده بود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.