دوباره کرونا در نیویورک رکورد زد

برای اولین بار بعد از سه ماه شمار مبتلایان جدید به بیماری کرونا در نیویورک به بیش از یک هزار نفر رسید.

به گزارش سرویس خبر ویژه تازه نیوز، اندرو کومو فرماندار نیویورک روز شنبه گفت که ۹۹ هزار و ۹۵۳ تست کرونا در روز گذشته انجام شده که از میان آنان یک هزار و پنج تست آن مثبت اعلام شده است.

آخرین بار در ماه ژوئن (خرداد) شمار مبتلایان کرونایی نیویورک به بیش از یک هزار نفر رسید.

کومو در ادامه گفت: روز جمعه چهار نفر به دلیل کرونا جان خود را از دست دادند و ۵۲۷ نفر در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش نشریه هیل، افزایش تعداد آزمایشات مثبت کرونا در هفته های اخیر در نیویورک می تواند با بازگشایی مدارس و مراکز تجاری در ارتباط باشد.

افزایش مبتلایان کرونا در نیویوک در حالی روند صعودی دارد که هنوز فصل آنفلونزا در این شهر آغاز نشده و کارشناسان پیش از این در مورد ادغام آنفلونزا با کرونا هشدار داده بودند.

کومو تاکید کرد: با نزدیک شدن به فصل پاییز و آنفلوانزا، نیویورکی ها باید اقدامات اساسی را در مبارزه با کووید ۱۹ از جمله ماسک زدن، حفظ فاصله اجتماعی و شستن دستها انجام دهند.

در حال حاضر به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون بیش از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و شمار مرگ و میر ۲۰۸ هزار و ۶۳۵ نفر گزارش می شود.

شمار بهبودیافتگان نیز به بیش از چهار میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

با ورود به فصل پاییز و جدی تر شدن تهدیدات کرونا، سازمان جهانی بهداشت روز شنبه هشدار داد که مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کووید –۱۹ در جهان ممکن است به ۲ میلیون نفر برسد پیش از آنکه واکسیناسیون موفقیت‌آمیزی برای آن انجام شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.