وزیر کشور: هیچ موضوع امنیتی نگران کننده‌ای از مرز‌ها تا داخل شهر‌ها نداریم

وزیرکشور با بیان اینکه هیچ موضوع امنیتی نگران کننده‌ای از مرز‌ها تا داخل شهر‌ها نداریم، گفت: در شرایط کنونی اولویت حوزه سیاسی حفظ وحدت و انسجام، امیدبخشی به مردم و تقویت روحیه مشارکت جویانه در مردم است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست استانداران سراسر کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد؛ گفت: در این نشست، گزارشی از سوی استانداران با توجه به کمیته‌های تخصصی‌ای که در حوزه‌های امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تشکیل شده بود، ارائه شد و در این گزارش‌ها به ضعفها، قوتها، موفقیت‌ها و عدم توفیقات و دلایل آن پرداخته شد.
وزیر کشور در ادامه افزود: متناسب با هر یک از این موضوعات، تصمیماتی اتخاذ شد که امیدواریم در مرحله اجرا بتواند در پیشبرد کار‌ها موثر باشد.
وی اضافه کرد: در این نشست همچنین تحلیل جامعی از شرایط کشور و اولویت‌هایی که می‌بایست حتما در این شرایط رعایت شود و بعلاوه توضیحاتی در مورد فضای پیش رو به ویژه در ابعاد اقتصادی سیاسی و اجتماعی ارائه شد.
 رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در فضای پیشرو، اولویت اول وزارت کشور، موضوع امنیت داخلی است، اظهار کرد: در نشست امروز تاکید شد که تمام موضوعات و مسائلی که مرتبط با امنیت داخلی است، به صورت مستمر رصد شود و پیش بینی‌ها و پیشگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.
وی ادامه داد: شورا‌های تامین باید فعال‌تر از قبل باشند و تصمیمات باید به موقع و بروز باشد و احیاناً مواردی که می‌تواند بُعد ملی پیدا کند، بلافاصله به شورای امنیت کشور منتقل شود تا پیگیری شود.
وزیر کشور در همین راستا تصریح کرد: بحمدا… موضوع خاص امنیتی نگران کننده‌ای در گزارش‌های امروز در هیچ کدام از مناطق کشور از مرز‌ها تا داخل شهر‌ها نداشتیم و ان شاءا… با کمک خداوند و زحمات دوستان بازهم نخواهیم داشت.
رحمانی فضلی به گزارش‌های ارائه شده در حوزه اقتصادی در نشست استانداران اشاره کرد و گفت: کماکان معتقدیم که استانداران با توجه به عملیاتی بودن فعالیت‌های آن‌ها در سطح استان‌ها و اشراف و اطلاع کامل از موضوعات، ظرفیتها، مشکلات و مسائل می‌توانند در صورت برخورداری از اختیارات بیشتر، موفق‌تر عمل کنند.
وزیر کشور گفت: در این نشست همچنین تاکید شد در نظام توزیع، نظارت، رفع موانع تولید و هماهنگی و همکاری بین همه واحد‌های اقتصادی به ویژه بانک‌ها کار بیشتری انجام شود تا در شرایط کنونی که در حوزه اقتصادی اولویت با معشیت و وفور کالا برای مردم و فعالیت و تولید صنایع و کارخانجات و جلوگیری از بیکاری است، بتوانند کار‌ها را پیش ببرند.
رییس شورای امنیت کشور همچنین در شرایط کنونی اولویت حوزه سیاسی را حفظ وحدت و انسجام، امیدبخشی به مردم و تقویت روحیه مشارکت جویانه در مردم اعلام کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در مسیر برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ هستیم، عنوان کرد: اصل این انتخابات، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا است و در کنار آن انتخابات میاندوره‌ای خبرگان و مجلس شورای اسلامی را نیز برگزار خواهیم کرد. وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری به عنوان اصل است چرا که فعالیت‌ها و رقابت‌ها در حوزه ریاست جمهوری بعد ملی پیدا می‌کند، ولی انتخابات شورا‌های شهر و روستا و مجلس بعد منطقه‌ای و محلی دارد.
وزیر کشور در همین راستا با بیان اینکه نگرانی‌هایی در خصوص انتخابات سال آینده وجود دارد، اضافه کرد: نوع رقابت ها، نوع قضاوت و داوری‌ها و برخی رقابت‌های غیر مسئولانه در برخی از مناطق وجود دارد که باید مدیریت شود. در سطح ملی پیگیر این هستیم که ان شاءا… بتوانیم بستر انتخابات سالم، قانونی و توأم با امنیت برای انتخابات ۱۴۰۰ داشته باشیم.
رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اینکه در نشست امروز در حوزه اجتماعی گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی ارائه شد، گفت: بحمدا… این گزارش، از حیث توفیقات در مدیریت آسیب‌ها گزارش بسیار خوبی بود؛ هفته گذشته نیز گزارش آسیب‌های اجتماعی را در شورای انقلاب فرهنگی ارائه کردیم که گزارش جامعی بود و اعضای این شورا تقاضا کردند تا یک جلسه دیگر نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور یافته و این گزارش را کامل کنیم.
وی اضافه کرد: گزارشی که امروز درخصوص آسیب‌های اجتماعی ارائه شد، می‌تواند در تکمیل گزارش یادشده کمک کننده باشد. همچنین تصمیمات لازم در این حوزه اتخاذ شد.
وزیر کشور در پایان ابزار امیدواری کرد به لطف خداوند متعال و با وحدت، همدلی، هماهنگی و با تلاش بیشتر شرایط دشواری که برای مردم ایجاد شده است و مردم از طرفی با کرونا و نگرانی‌ها و آسیب‌های روحی‌ای که نسبت به این موضوع ایجاد شده مواجه و تحت فشار هستند و از طرف دیگر با موضوع تحریم‌ها و افزایش قیمت‌ها و بی ثباتی در بازار مواجه هستند، را سپری کنیم. با همه این‌ها مردم ما دشمن خود را می‌شناسند و مقاومت و استقامت را پیش گرفته اند، اما مسئولین باید کمک کنند تا شرایط سهل‌تر شود و تصمیمات غلط و اظهارنظر‌های ناروا و طرح اختلافات شرایط را برای مردم سخت‌تر نکند.
مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.