پرداخت وام یک میلیونی به ۹۹۰ هزار یارانه بگیر

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت درباره‌ پرداخت وام در دوران شیوع کرونا اظهار کرد: صندوق قرض‌الحسه امداد ولایت طی ۳ مرحله به ۹۹۰ هزار نفر از مددجویان خود طبق دستور دولت برای پرداخت وام یک میلیون تومانی به یارانه بگیران، اقدام کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، علی عاشوری در نشست خبری گزارش عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اظهار کرد: در سال ۹۵ تسهیلات اعطا شده صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به مددجویان  ۶۶۶ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۶ به ۹۸۰ میلیارد تومان رسید. همچنین در سال ۹۷ به ۱۶۷۲ میلیارد تومان و در سال ۹۸ به ۲۳۲۶ میلیارد تومان رسید.

وی افزود: در سال ۹۹ با افزایش ۵۰ درصدی بودجه‌ صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، ۳۰۰۰  میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته‌ عاشوری از۳۰۰۰ میلیارد تومان بودجه‌ سال ۹۹ صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، مبلغ ۱۸۲۶میلیارد تومان برای وام خودکفایی و ۶۱۰ میلیارد تومان برای وام اشتغال پرداخت شده است.

وی درباره‌ تسهیلات پرداخت شده صندوق در قالب وام کارگشایی از ابتدای سال ۹۹ تا ۱۶ شهریور امسال اظهار کرد: ۱۱۶ هزار و ۵۷۶ هزار فقره وام کارگشایی  به مبلغ ۵۸۸ میلیارد تومان، ۱۳ هزار و ۷۸۰ فقره وام ودیعه مسکن به مبلغ ۱۶۷۰ میلیارد تومان و ۱۰ هزار و ۷۶۸ فقره وام در سر فصل مسکن پرداخت شده است.

عاشوری معتقد است با توجه به شرایط مسکن در سال جاری، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ودیعه مسکن در نظر گرفته شد و سقف وام ودیعه مسکن به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی به مشکل بخش اعظم مددجویان مربوط به تهیه ضمانت برای وام دریافتی اشاره کرد و افزود: نسبت به سالهای قبل امسال یک تسهیل مجدد انجام شد که با شرایط بهتر وام را به مددجویان پرداخت کنیم و مددجویان تنها یک چک یا سفته برای دریافت وام باید ارائه دهند.

عاشوری همچنین به در نظر گرفتن صندوق ضمانت با توجه به افزایش سطح وام‌ها برای وام های کارگشایی همانند وام های اشتغال در سال جاری اشاره کرد و افزود: کمیته امداد امام خمینی اقدامات خوبی را با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی برای پرداخت های بلاعوض انجام داد که تامین و توزیع کارت‌ها از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت انجام شد.

به گفته‌ عاشوری حدود ۲۴۰ هزار فقره کارت در همین زمینه تهیه و میان مددجویان سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها و مددجویان صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت توزیع شده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افزود: از ابتدای سال ۹۹تا کنون ۱۵۶۰ میلیارد تومان سپرده گذاری خیرین در صندوق بوده است و این نکته را باید در نظر گرفت که ما با دیدگاه اقتصادی به سپرده های مردم نگاه نمی‌کنیم.

عاشوری معتقد است طبق آمار اعلام شده حدود ۲۰ درصد از وام های پرداختی شامل غیر مددجویان صندوق امداد ولایت و ۸۰ درصد آنها مددجویان این صندوق هستند.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص ارائه خدمات غیر حضوری در زمان شیوع کرونا اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم مراجعات، در سال جاری  قطعا بخشی از خدمات صندوق برای افتتاح حساب و درخواست وام به مراجعات غیر حضوری سوق پیدا می‌کند.

عاشوری در انتها افزود: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت سعی دارد بانکداری بدون ربا را پیاده سازی کند و این صندوق در میان ۳۲ موسسه و بانک کشور در رتبه‌ ۱۶ قرار دارد. همچنین تراکنش‌های بانکی صندوق ولایت در بین این ۳۲ مرکز در رتبه‌ی ۱۳ قرار دارد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.