حناچی: اتخاذ تمهیدات لازم برای تردد امن دانش آموزان

شهردار تهران با نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید اعلام کرد که شهرداری تهران تمهیدات لازم برای تردد امن دانش آموزان را فراهم خواهد کرد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در آیین نواختن زنگ مدرسه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید به صورت  مجازی مهمان مدرسه دخترانه مکتب الزهرا در منطقه 14 بود و با بیان این که امسال به  دلیل شیوع ویروس کرونا در همه دنیا شاهد تغییر در نحوه آغاز سال تحصیلی و فعالیت مدارس هستیم، گفت: البته این مشکل همه کشورها است. اما می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور در مدارس را موثرتر کرد.

وی با بیان این که آموزش دانش آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از موضوعات مهم با آغاز سال تحصیلی است، افزود: البته کشور ما در مقایسه با سایر کشورهای جهان در مقابله با شیوع کرونا وضعیت متفاوتی دارد، چرا که کرونا با تحریم‌های ظالمانه وشرایط خاص فعلی آمیخته شده و ما فشار مضاعفی را تحمل می‌کنیم.

شهردار تهران با بیان این که در شرایط کرونایی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مدارس به خصوص مدارس پر جمعیت کار سختی است که لازم است با افزایش سطوح و استفاده حداکثری از امکانات مدارس و همچنین حضور مجازی دانش آموزان این مهم را اجرایی کرد، گفت: البته اعلام شده که 80 درصد امکان انتقال این ویروس مربوط به رعایت بهداشت فردی است که ما باید فرزندانمان را توجیه کنیم که ضمن رعایت بهداشت فردی، از دست زدن به سطوح و غیره خودداری کنند.

حناچی با تاکید بر این که ما در شهرداری تهران تهمیدات لازم برای تردد امن در مسیر پیاده، سواره، تاکسی، اتوبوس ، مترو و غیره را به نحوه احسنت اجرایی می کنیم، اظهار کرد: شهرداری تهران  در راستای ماموریت اجتماعی خود به مدارس تا حد امکان رسیدگی می‌کند و اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.