نیروهای اطلاعاتی مراقب سندروم هاوانا باشند!

جنوب کاخ سفید مورد حمله مایکروویوی قرار گرفت.

به گزارش تازه‌نیوز، حادثه در نزدیک Elipse رخ داده و در آن یکی از نیروهای شورای امنیت ملی آمریکا با انرژی مستقیم ناشی از مایکروویو مورد حمله واقع شده و دچار بیماری مرموز سندرم هاوانا شده است.

در سال ۲۰۱۹ نیز یکی از مقامات کاخ سفید در حال قدم زدن با سگش در ویرجینیا نزدیک واشنگتن با مایکروویو مورد حمله قرار گرفت.

حمله نامرئی، هدایت انرژی مایکروویو به سمت هدف تعیین شده است که تاکنون باعث شده تعدادی از پرسنل آمریکا در خارج از این کشور بیمار شوند.

این حملات با «سندرم هاوانا» مرتبط است که باعث بروز نوعی بیماری مرموز شده تا دیپلماتهای آمریکایی در هاوانای کوبا دچار کم شنوایی و «مه مغزی» شوند.

به گزارش تازه‌نیوز، گاردین هم در این باره گزارش داد: سندرم هاوانا از دهه ۹۰ بدین سو مقامات اطلاعاتی آمریکا را مورد هدف قرار داده است. سندرم هاوانا بر اثر حمله با امواج مایکروویو ایجاد می‌شود.

ایجاد اختلال مرموز در دهها دیپلمات آمریکایی در هاوانا باعث شد تا مایک بک، افسر بازنشسته اطلاعاتی خاطرات تلخی را به یاد بیاورد.

«بک» در سال ۲۰۱۶ به خاطر بیماری نادر لرزشی پارکینسون مجبور به بازنشستگی اجباری شد و شواهدی را نشان داد که وی قربانی حمله عمدی با سلاح مایکروویو است.

سازمان سیا اخیرا دست به تحقیق درباره حملات مایکروویوی در خاورمیانه علیه نیروهای نظامی خود زده است. در پرونده «بک» آمده است وی مورد حمله کشور متخاصم قرار گرفته و مدتها گذشته است تا وی از پا در بیاید.

ظاهرا داستان حملات مایکروویوی در ایالات متحده ادامه دارد…

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.