قول مساعد نوبخت برای پرداخت حق التدریس معلمان

محدباقر نوبخت در مورد پرداخت حق التدریس معلمان در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ قول مساعد داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از پانا، محمدباقر نوبخت تأکید کرد: لایحه نظام رتبه بندی معلمان در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ توسط دولت به مجلس محترم شورای اسلامی ارسال شده است و پس از تصویب این لایحه در مجلس و ابلاغ آن به دولت، از تاریخ ۱/۱/۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در مورد نگرانی مطرح شده درباره عدم پرداخت حق التدریس معلمان در اسفند ماه ۱۳۹۸ نیز گفت: با توجه به این‌که در ابتدای شروع بیماری کرونا و ادامه فعالیت‌ها و انتقال آموزش و کلاس‌های درس از حالت حضوری به فضای مجازی و استمرار فعالیت آموزشی دانش آموزان، معلمان زحمات زیادی را متقبل شده‌اند، می‌کوشیم در این زمینه هر پیگیری‌ای که از طریق سازمان برنامه و بودجه لازم باشد، انجام شود.

در ادامه نوبخت اظهار کرد: دولت توان و زمان زیادی گذاشته است تا برای ایجاد نگاه ویژه نسبت به جامعه معلمان و قدردانی از تلاش‌های آنان فرصتی را فراهم کند که از طریق لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان این فرصت فراهم شده است. این لایحه دارای پتانسیل‌های خوبی است و در صورت تصویب در مجلس شورای اسلامی؛ مقدمات رضایت شغلی معلمان و توسعه صلاحیت‌های حرفه‌ای آنان و همچنین، ارتقای نظام آموزشی کشور را موجب خواهد شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.