آمار جان‌‌باختگان کرونا در ایران به مرز ۲۶۰۰۰ نفر رسید/فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته۲۰۷ نفر بر اثر کرونا جان باختند و آمار جان‌‌باختگان کرونا به مرز ۲۶۰۰۰ نفر رسید.

به گزارش تازه‌نیوز، دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: از دیروز تا امروز 8 مهر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و 677 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که یک هزار و 847 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 453 هزار و 637 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 207 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 25 هزار و 986 نفر رسید البته خوشبختانه تا کنون 378 هزار و 727 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته لاری 4079 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و  تا کنون سه میلیون و 986 هزار و 720 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

بر اساسا اعلام سخنگوی وزارت بهداشت  استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و  استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.