استاندار تهران: آموزش تعطیل‌بردار نیست

استاندار تهران طی پیامی به مناسبی آغاز سال تحصیلی جدید، ضمن تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامتی دانش آموزان و معلمان، اعلام کرد: حتی در چنین شرایطی، آموزش تعطیل‌بردار نیست.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه طی پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس نوشت: امید است با رعایت سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی سال تحصیلی توام با موفقیت و سلامت را تجربه کنیم.

در ادامه این پیام آمده‌است: ثمربخشی آموزش و پرورش از یک سو به واسطه تبدیل کردن انسان‌های مستعد به انسان‌های سالم، بالنده، متعادل و رشد یافته‌است و از سوی دیگر تأمین کننده نیازهای نیروی انسانی جامعه در بخش‌های متفاوت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. بر همین اساس آموزش و پرورش عهده‌دار مسئولیت سنگینی است که می‌تواند حرکت به سمت قله‌های رفیع دانش و معرفت را فراهم کند.

این پیام حاکی است: امسال به واسطه شیوع کرونا و شرایط مترتب بر آن، مدارس با اعمال سختگیرانه پروتکل های بهداشتی بازگشایی می‌شود؛ چراکه آموزش و پرورش، سنگ بنای پیشرفت و توسعه می باشد و تعطیل بردار نیست؛ بر همین اساس از مسئولان آموزش و پرورش، مدیران و معلمان و همچنین دانش آموزان و اولیای آنها انتظار است تا با رعایت صحیح شیوه‌نامه‌های بهداشتی و آموزش صحیح به آینده‌سازان این مرز و بوم تلاش کنند تا سال تحصیلی توام با موفقیت و سلامت را پشت سر بگذارنند.

بندپی همچنین در پیام خود آورده‌است:اینجانب فرارسیدن فصل جدید تلاش و کوشش در مسیر سرنوشت ساز تعلیم و تربیت آینده‌سازان مملکت را به دانش آموزان عزیز، اولیای محترم آنان و معلمان و فرهنگیان فرهیخته، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و ضمن تاکید مجدد بر حفظ سلامت دانش آموزان عزیز امیدوارم با همت معلمان گرامی و سختکوشی دانش آموزان عزیز، ایران اسلامی بیش از پیش قله‌های امید، دانایی و سربلندی را فتح کند.

شمار دانش آموزان استان تهران بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.