پیگیری قضایی درانتظار بانک های اهمال کار درپرداخت تسهیلات کرونا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تاکید بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات کرونایی و ارتقا سهم استان تهران از تسهیلات تبصره ۱۸ از پیگیری قضایی اهمال بانک ها در پرداخت این تسهیلات خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از ایسنا، حشمت اله عسگری گفت: با شیوع کرونا ۱۰ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی با سود ۱۲ درصد به استان تهران جهت حمایت از صاحبان تولید و فعالان صنعتی اختصاص پیدا کرده است که تاکنون ۱۳۹۸ میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده و متاسفانه بانک ها همراهی لازم برای پرداخت این تسهیلات را ندارند، در حالی که مکاتبات و پیگیری های زیادی برای پرداخت تسهیلات و مساعدت بانک ها انجام شده است.

وی با اشاره به پروسه طولانی جذب اعتبارات در فرآیندهای بانکی، افزود: وضعیت عملکرد فعلی بانک ها به رییس جمهور ارسال می شود، به علاوه اگر تا پایان هفته بانک ها همراهی لازم را نداشته باشند موضوع به صورت قضایی پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: پیشتر اعلام شده که بانک ها مشکلات خود را اعلام کنند تا روند پرداخت تسهیلات تسریع شود لذا اهمال و کوتاهی بانک ها در پرداخت تسهیلات کرونا به بازرسی ارجاع خواهد شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.