جهانگیری سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت

معاون اول رئیس‌جمهور در پیام‌هایی به «لی کچیانگ» نخست وزیر و «وانگ چی شان» معاون رئیس‌جمهور خلق چین، سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، معاون اول رئیس‌جمهور در پیام‌هایی جداگانه به «لی کچیانگ» نخست وزیر و «وانگ چی شان» معاون رئیس‌جمهور خلق چین، فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز استقلال جمهوری خلق چین را تبریک گفت.

متن پیام های دکتر اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای لی کچیانگ
نخست وزیر جمهوری خلق چین

فرا رسیدن هفتاد و یکمین سالروز استقلال جمهوری خلق چین را به جنابعالی صمیمانه تبریک می‌گویم.

اشتراکات فرهنگی، پیشینه روابط بلند مدت تاریخی به همراه اشتراک نظر دو کشور در ارتباط با بسیاری از مسائل و تحولات بین المللی و عزم راسخ ما در مبارزه با یکجانبه گرایی، بنیادی مستحکم برای مشارکت جامع راهبردی ایران و چین فراهم آورده است که همکاری متقابل در عرصه های مختلف، زمینه گسترش این مشارکت و بهره گیری از ثمرات آن را روزافزون کرده است. کمک متقابل ایران و چین برای مهار کووید ۱۹ از جمله نمونه های مشارکت جامع راهبردی است که ثمرات نکویی را در حوزه همکاری های دو جانبه در برداشته است.

اطمینان دارم تشریک مساعی با جناب عالی و همکاری دستگاه های ذی ربط دو کشور، همچنین نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی ۲۵ ساله، فصل جدیدی از همکاری های ایران و چین را رقم خواهد زد.

سلامتی و موفقیت آن جناب و شادکامی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم.

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای وانگ چی شان
معاون رییس جمهوری خلق چین
فرارسیدن سالروز استقلال جمهوری چین را به جناب عالی صمیمانه تبریک می گویم.

در دوران شیوع ویروس کووید ۱۹ در جهان، همکاری ایران و چین که تاکنون ثمرات قابل توجهی در پی داشته، افق روشنی را در مبارزه با این بیماری ترسیم نموده و نشانگر تعامل بسیار نزدیک دو کشور است.

امیدوارم روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توسعه یافته و با نهایی سازی و امضای برنامه مشارکت جامع راهبردی ۲۵ ساله بین دو کشور مناسبات فیمابین در راستای منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی مردم جمهوری خلق چین را آرزومندم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.