آیا با خاطیان پروتکل های بهداشتی برخورد قضائی می‌شود؟

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از ارائه پیشنهاد جریمه افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، به ستاد ملی کرونا خبر داد.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، علیرضا زالی، در برنامه «بدون تعارف» بخش خبری ۲۰:۳۰ شبکه دو سیما، گفت: ویروس کرونا کاملاً فعالانه در اطراف ما می‌چرخد.

وی افزود: در موج دوم و با شدت بیشتر در موج سوم، شاهد رهاسازی پروتکل‌های بهداشتی بودیم.

زالی ادامه داد: در پایان موج اول آمار مرگ و میر به زیر ۱۰۰ نفر در روز رسید که الان چندین هفته است این آمار همچنان بالای ۱۰۰ نفر است.

وی افزود: یکی از پیشنهادات ما به ستاد ملی کرونا، جریمه است. اگر فردی ماسک نزند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند، در مرحله اول جریمه نقدی است، در مرحله بعد، محرومیت اجتماعی و در مرحله سوم اگر تکرار شود، برخورد قضائی اعمال خواهد شد، چون به حقوق دیگران احترام نگذاشته است.

زالی در ارتباط با مشکل کمبود واکسن آنفلوانزا، تاکید کرد: واکسن آنفلوانزا همیشه می‌ماند و امسال رونق گرفته است، اما متأسفانه نقل و انتقال ارزی اجازه نمی‌دهد محموله‌های بعدی وارد شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: محموله اول واکسن آنفلوانزا به میزان ۲.۵ میلیون دوز، توسط وزارت بهداشت در مراکز بهداشتی توزیع شده تا در اختیار افرادی قرار بگیرد که در اولویت تزریق این واکسن هستند.

وی با اشاره به جانفشانی مدافعان سلامت در روزهای کرونایی، گفت: انتظار می‌رود در این روزها به نیازهای کادر درمان بیش از پیش توجه شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.