شرط خاتمی برای حمایت از همتی در انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟

عضو حزب کارگزاران بر این باور است که هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم به رأی همتی افزوده و از رأی رئیسی کاسته می‌شود.

به گزارش تازه‌نیوز، علی محمد نمازی از اعضای حزب کارگزاران می‌گوید: معلوم نیست جبهه اصلاحات بخواهد موضع جدیدی را اعلام کند اما اصولا اگر مناظره ها نشان دهد که آقای همتی خوب صحبت می‌کند و توضیحاتش اقناع کننده است شاید بتوان امیدوار بود که تجدیدنظر کنند؛ مثلا همین حضور همسرش در رسانه ملی در برنامه تلویزیونی بسیار مورد توجه قرار گرفته است که من شخصا خودم شنیدم که بعضی از خانم‌ها می‌گفتند بعد از این صحبت همسر آقای همتی، ما نظرمان نسبت به آقای همتی تغییر پیدا کرده است.

بنابراین به نظر من اشکالی هم ندارد که جبهه اصلاحات چند روز مانده به انتخابات یک نظر سنجی انجام دهد، اگر در این نظر سنجی دیدند که بین دو نفر کاندیدا مثلا آقای همتی، وضعیت خوبی دارد و حداقل این احتمال وجود دارد که به مرحله دوم برسد که مثلا یک طرف آن آقای همتی باشد و طرف دیگر آن آقای رئیسی یا فرد دیگری باشد می‌توان تجدید نظر کرد(چون جزء مصوباتشان هم پیش بینی شده است که اگر کاندیداهایی متعددی داشتند و خواستند از یکی از آنها حمایت کنند باید براساس نظر سنجی باشد).

او در پاسخ به این سوال خبرآنلاین که «ممکن است آقای خاتمی برای حمایت از یکی از این دو کاندیدا وارد شوند؟ یا همه چیز بستگی به تصمیم جبهه اصلاحات ایران دارد؟» گفت: با توجه به مکانیزمی که پیش بینی شده و رویه ای که الان وجود دارد به نظر من اگر آقای خاتمی بخواهد در این عرصه ورود پیدا کند بعد از موضع جبهه اصلاحات و نهاد اجماع ساز است و قبل از آن نیست. یعنی اگر نهاد اجماع ساز ابتدا به این موضع رسید، بعد آقای خاتمی می آید، یعنی شرط ورود آقای خاتمی در حمایت از آقای همتی منوط به تصمیم و موضع نهاد اجماع ساز جبهه اصلاحات ایران است.

وی تاکید کرد: الان من انتخابات را یک قطب می‌بینیم و غیر از آقای رئیسی کسی مطرح نیست اما به این رسیده ام که روز به روز به رای آقای همتی افزوده می شود و از آرای آقای رئیسی کاسته می‌شود، علت آن هم این است که یک اتفاقاتی افتاد مثل آن بیانیه دادستان تهران و بعضی از اصولگریان مثل آقاتهرانی و دیگران صحبتهایی را مطرح کردند که به تعبیری به مردم بَرخورده است و خلاصه آنها آمدند که به آقای رئیسی کمک کنند اما وضعیت بدتر شد و موضعشان به نفع آقای رئیسی نبود و من به این دلیل می گویم که از آرای آقای رئیسی کاسته می شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.