سه مسابقه فوق حساس در انتظار مجیدی و استقلال!

فرهاد مجیدی در چند هفته آینده باید برابر تیم‌هایی با مربیان استقلالی روبرو شود و همین امر بر حساسیت این رقابت‌ها افزوده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از خبرورزشی، برنامه  قسمتی از ادامه رقابت‌های لیگ برتر اعلام شد و طبق آن استقلال باید از ۳۱ خرداد تا دهم تیر سه مسابقه فوق‌العاده حساس برگزار کند.

پیکارهایی که جدا از اهمیت رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و قرار گرفتن در بالای جدول در سرنوشت نیمکت استقلال نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

البته فرهاد مجیدی با باشگاه استقلال قرارداد یک و نیم ساله بسته ولی خودش آنقدر هوشیار است که بداند نباید خیلی روی قراردادها در فوتبال ایران حساب باز کرد.

انتقام رحمتی

اولین مسابقه استقلال روز ۳۱ خرداد مقابل پدیده خواهد بود. جدالی در ورزشگاه آزادی برابر تیمی که یک مربی استقلالی را روی نیمکت خود دارد.

پدیده پاییز پارسال در مشهد قافیه را به استقلال محمود فکری واگذار کرد و حالا می‌آید تا انتقام آن شکست را از تیم مجیدی بگیرد.

قطعاً مهدی رحمتی هنوز اتفاقاتی که فروردین سال ۹۸ در جریان دربی پایتخت رخ داد و منجر به نیمکت‌نشینی او در استقلال تا پایان مسابقات شد را هرگز فراموش نمی‌کند و به همین خاطر با کوهی از انگیزه شاگردان خود را به مصاف آبی‌پوشان پایتخت می‌فرستد.

انگیزه‌های قلعه‌نویی

رویارویی استقلال با گل گهر سیرجان در چهارم تیرماه هم جذابیت‌ها و حاشیه‌های خاص خود را خواهد داشت. مسابقه‌ای که به میزبانی آبی‌ها در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

اگرچه امیر قلعه‌نویی دفعات متعدد به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شده ولی همچنان برای بازگشت به این تیم انگیزه دارد و قطعاً مجال چالش با تیم اسبق خود را به همین راحتی از دست نخواهد داد. گل گهر در سیرجان بازی را به استقلال باخت و حالا حتماً در تهران کار دشواری را پیش رو خواهد داشت.

رویای منصوریان

وقتی علیرضا منصوریان در شهریور سال ۹۶ از استقلال کناره‌گیری کرد، کاملاً مشخص بود حسرت جدایی از این تیم آزارش می‌دهد ولی به‌حکم بی‌رحمی فوتبال و البته نتایج ضعیفی که همراه با استقلال در هفته‌های آغازین فصل ۹۶ – ۹۷ گرفت، چاره دیگری برایش باقی نمانده بود.

حالا منصوریان باید روز دهم تیرماه با آلومینیم اراک از استقلال پذیرایی کند و قطعاً فرصت تقابل خانگی با شاگردان مجیدی را بسیار مغتنم خواهد شمرد. فرصتی که اگر از دست برود، شاید تا مدت‌ها حسرت آن با سرمربی آلومینیوم باقی بماند.

چشم دوختگان به نیمکت

این سه مسابقه از دو جهت برای استقلال و رقبا فوق‌العاده حائز اهمیت است. بحث اول، رقابت سنگینی است که همه آنها (به ویژه استقلال، گل گهر و آلومینیم) برای قرار گرفتن در رتبه سوم جدول و بحث لیگ قهرمانان آسیا (فارغ از جام حذفی) دارند و بحث دوم هم نیمکت استقلال برای فصل آیند خواهد بود.

مهدی رحمتی خیلی دوست دارد سرمربیگری در استقلال را تجربه کند. البته امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان نیز دلشان می‌خواهد بار دیگر چنین موقعیتی نصیبشان شود بنابراین با انگیزه‌ای چند برابر وارد میدان خواهند شد.

از طرف دیگر، فرهاد مجیدی به خوبی می‌داند یکی از عوامل تداوم حضورش در استقلال، کسب نتایج مناسب طی هفته‌های باقی‌مانده لیگ برتر به ویژه برابر تیم‌هایی است که از وجود سرمربیان استقلالی استفاده می‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.