انتقاد به عدم مرمت و استحکام بخشی از عمارت سریال شهرزاد

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکنون برای مرمت و استحکام بخشی عمارت وثوق‌الدوله هیچ‌گونه اقدامی انجام نشده و بهره برداری از این عمارت به تعویق افتاده است.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از مهر، افشین حبیب‌زاده در دویست و چهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در تذکری در خصوص عدم مرمت و استحکام بخشی عمارت وثوق‌الدوله گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران می‌بایست با افتتاح حسابی، درآمدهای حاصل از جریمه قطع درختان و اشجار را صرف خرید باغات شهر تهران می‌کرد که در این راستا سال گذشته دو باغ وثوق الدوله و عبقری به دلیل کمبود سرانه فضای سبز موجود در مناطق ۱۴ و ۱۷ از بنیاد مستضعفان خریداری شد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در باغ وثوق الدوله با حفظ درختان قدیمی، بازپیرایی متناسب با سبک باغ ایرانی – اسلامی صورت پذیرفته و امکاناتی نظیر زمین بازی و ورزش، حیاط مراکشی، تاکستان، آب‌نما و گل گشت در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: عمارت وثوق‌الدوله از آینه‌کاری و نقاشی‌های زیبا و منحصر به فرد برخوردار است که اتاق‌های آن با تزئینات چوبی ظریف و شیشه‌های رنگی مزین شده‌اند. نکته قابل تأمل در این خصوص خرابی‌های به جا مانده از ساخت سریال شهرزاد است که در دوره تملک بنیاد مستضعفان بر آن عمارت رخ داده است.

حبیب زاده به تعویق بهره برداری از بوستان وثوق الدوله به دلیل مرمت و استحکام‌بخشی عمارت آن اشاره کرد و گفت: اخیراً کارشناسان معاونت نظارت و پیگیری شورای اسلامی شهر تهران در بازدیدهای دوره‌ای خود از پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، از این باغ بازدید کرده که طبق گزارش آنان، محوطه باغ آماده سازی شده و در روزهای آتی به بهره برداری خواهد رسید اما تاکنون در خصوص مرمت و استحکام بخشی عمارت هیچ‌گونه اقدامی انجام نشده است.

وی تاکید کرد: بهره‌برداری از این بوستان، بدون توجه به زیباسازی نما، مرمت و استحکام بخشی بنا قابل تأمل است.

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.