واکنش دفتر امام جمعه اصفهان به یک خبر

امام جمعه اصفهان با انتقاد از برداشت غلط و ایجاد ذهنیت ناصواب از سوی برخی از رسانه‌ها در سخنان اخیر آیت‌الله طباطبایی این موضوع را انحراف افکار عمومی از مشکلات اصلی با القای مطالب خودساخته خواند.

به گزارش تازه‌نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان، سخنان امام جمعه اصفهان در هفته جاری در دیدار در دیدار جانشین معاونت اطلاعات و امنیت ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده انتظامی استان اصفهان که با تاکید بر لزوم جدیت و قاطعیت در برابر قانون‌شکنان همراه بود با تقطیع سخنان و شیطنت رسانه‌ای همراه شد.

آیت‌الله سید‌یوسف طباطبایی‌نژاد در این دیدار جدیت و قاطعیت در برابر قانون‌شکنان را از الزامات حکومت کردن برشمرد و اظهار داشت: باید با متجاوزان به حقوق مردم برابر با حکم خداوند برخورد کرد و جلوی کسانی که ابایی از قانونشکنی ندارند را گرفت.

وی مطالبه اصلی مردم از نیروی انتظامی را امنیت بیشتر در جامعه عبیان کرد و گفت: بایستی در این خصوص اختیارات بیشتری به نیروی انتظامی برای برخورد با قانون شکنان اعطا شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به دخالت دولت‌های غربی در اجرای قوانین کشور و با تاکید بر اینکه بیگانگان حق دخالت در اجرای قوانین ما را ندارند، تصریح کرد: همانطور که آنها قانون خودشان را دارند ماهم قانون خودمان را داریم و بنابراین نباید ترس داشته باشیم از اینکه اگر با هنجارشکنان برخورد کردیم، ممکن است بر علیه ما اقدام خصمانه‌ای انجام دهند.

وی خواستار تشکیل شعبه‌های مخصوص رسیدگی به پرونده‌های ناهنجاری‌های اخلاقی در دادگاه‌ها شد و گفت: نگاه قضات هم باید درجهت حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر باشد.

اما با توجه به برداشت نادرست از صحبت‌های آیت‌الله طباطبایی‌نژاد و البته بهره‌برداری رسانه‌های معاند از بخش تقطیع شده این سخنان دفتر امام جمعه اصفهان نکاتی را در این خصوص اعلام کرد.

در این توضیحات به آنچه در این جلسه گذشت اشاره و تاکید شده است: در این دیدار که در آستانه هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت حافظان امنیت به انجام رسید؛ در خلال گزارشات امنیتی مرتبط با گروه‌های معاند و موارد عدم التزام اخلاقی و شکایات متعدد نسبت به تجاوز به حقوق شهروندی؛ به موردی ویژه در رفتار برخی از گروه‌های سازمان یافته و هنجار‌شکن در اصفهان اشاره شد که این امر نگرانی از برهم‌زدن نظم عمومی جامعه توسط عده‌ای اندک در شرایط بهداشتی کنونی را مترتب ساخته بود که آن مورد خاص واکنش آیت‌الله طباطبایی‌نژاد را به دنبال داشت که خطاب به مقامات قضایی و امنیتی، از جمله فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان توقع مردم از پیگیری این موضع و کنترل آن بیان شد؛ زیرا براساس قانون وظیفه نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی، ایجاد امنیت در ابعاد مختلف در سطح جامعه و برای عموم مردم است به شکلی که قانون شکنان به راحتی نتوانند اقدام به هنجارشکنی در انظار عمومی نمایند.

در توضیحات دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد آمده است: برداشت غلط از این مصداق و ایجاد ذهنیت ناصواب برخی از رسانه‌ها سبب شد تا با تقطیع صحبت‌های مذکور، دروغ پردازی و القای مطالب خودساخته، افکار عمومی را از موضوعات و مشکلات اصلی کشور منحرف نمایند؛ که بدینوسیله دفتر نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به عنوان مرجع اصلی اخبار و انتشار نظرات ایشان ، نسبت به این موضوع توضیحات مقتضی را ارائه کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.